Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazda avlanmak için takım tavsiyesi

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında Lüfer53 tarafından paylaşıldı.

1. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Tüm balık sevdalısı arkadaşlar, abiler, ve kardeşlerim. Marmara kıyılarında kullanmakta olduğum ve işimi gören takımlarım mevcut ancak iş istanbul boğazında avlanmaya gelince ekipmanlarım yetersiz kalıyor. Bu nedenle boğazda rapala ve çaparide kullanabileceğim yeni bir takım yapmaya karar verdim. Bütçem 500 tl ve aradığım takım en az 150 gr kurşunu zorlanmadan atabileceğim ve boğaz akıntısıyla birlikte balığı ve kurşunu çekerken canımı çıkartmayacak güçlü ve toplam ağırlığı 750-900g max. 1 kg geçmeyecek takımlar olmalı. Mevcut takımlarımla 150 gr kurşunu boş çekmek bile işgence. Özellikle kendi kullandığınız bildiğiniz veya tanıdıklarınızdan övgü ile bahsedilen ekipmanları tavsiye etmenizi rica ediyorum. Bilmediğiniz boğazda kullanmadığınız internette okuyup beğendiğiniz ekipmanlardan bahsetmeyin lütfen. Paylaşacağımız bilgilerin güncel olmasıda son derece önemli. Şimdiden paylaşacağınız bilgiler için hepinize teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. ensaraydin

ensaraydin Aktif Üye

Bir kiloyu geçmeyecek takım 500 tl. Bulmak çok zor. Benim 1.2 kg. Falan toplam ağırlığı ..800 tl ye almıştım. Okuma trio rex kamış, shimano beastmaster 7000. İdare ediyor beni. Makina 600 gr. Kamış 570 gr.

Lüfer53 ve lufermania bunu beğendi.
  4. Lüfer53

Lüfer53 Aktif Üye

Tavsiye yazandan yok bulursan bizede haber ver diyenleri duyar gibiyim :) ne yapalım bütçeyi biraz arttıralım o zaman bu sezon surf yok spin devam :)

5. Mesut1903

Mesut1903 Daimi Üye

Bencede bütçeyi arttır biraz yoksa istediğin özelliklerde zor bulursun gerçi balığıda zor buluyoruz :D

Lüfer53 bunu beğendi.
  6. cooll34

cooll34 Yeni Üye

Bütçe arttırırsan shimano bestmaster kamış shimano speedcast 14000 adam çekersin

LG-H960 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lüfer53 bunu beğendi.