Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazda balık için takım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında mustafacan5 tarafından paylaşıldı.

1. mustafacan5

mustafacan5 Üye

Merhabalar , kısmet olursa Aralık ayında İstanbul'a balık tutmak için geleceğim.Şimdiden bir takım oluşturma çalışmalarına başladım.Daha önce evde olan basit bir teleskopik oltayla istavrit ve sardalya tutmuştum Bartın'da , açıkcası acemiyim:) Üsküdar'da avlanmayı düşünüyorum.Gerçi forumdaki okuduğum eski yazılara göre Üsküdar acemiler için pek uygun bir yer değilmiş:confused:

Şimdi beni bir süre idare edecek üzmeyecek yeni güzel bir takım oluşturmak istiyorum. Surf spin kafam oldukça karıştı aslında.Forumu uzun bir süredir takip ediyorum sanırım surf oltalar ulaşmak istediğim balıklar için uygun.Forumdaki büyüklerimizin kullandığı malzemeler tuttukları balıklara göre bu fikre ulaştım yanılıyorda olabilirim.

Ben boğazda istavrit ve çinekop gibi balıklar tutmak istiyorum. Palamut fln bu düşündüğüm oltalarla alabilirmiyim şüpheliyim ama almak isterim. Balıkçılardan hazır çapari alıp atıyorum genellikle.Rapalayla hiç avlanmadım bu oltalarla avlanabilirmiyim onuda bilmek isterim.Kısacası boğazda çapariyle ve rapalayla avlanabileceğim bir takım oluşturmak istiyorum.Araştırmalarım sonucu bütceme göre genellikle tutulan bir kaç kamış çıkardım değerli fikirlerinizi almak istiyorum. 800 lira civarı bir bütçe ayırdım .Bu paraya makina ve kamış almak istiyorum.Marka olarak shimano düşünüyorum.

http://www.spotbalik.com.tr/Beastmaster-BX-H-3-Parca-Surf-425mt-225gr-Olta-Kamisi,PR-32853.html

http://www.hedefbalik.com/_83148.html#0

http://www.hedefbalik.com/Shimano-Beastmaster-Dx-Te-Surf-430cm-200gr-Surf-Kamis.html#0

Biraz uzun oldu kusura bakmayın :eek: Şimdi bu kamışlar benim işimi görürmü ,görürse hangisi daha iyidir sizce , yada kardeşim bu daha iyidir deyip önerebileceğiniz kamış varmı?

Birde bu kamışlara uygun makina önerirseniz çok sevinirim.Makina konusunda hiçbir fikrim yok ne nedir hiç bilmiyorum.Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim...

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Kasım 2014
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yavuz1976

Yavuz1976 Yeni Üye

Güzel bir takım oluşturmak için yeterli bir bütçe.Rastgelsin

mustafacan5 bunu beğendi.
  4. mustafacan5

mustafacan5 Üye

Teşekkürler abi sizede rasgelsin

5. mustafacan5

mustafacan5 Üye

Abiler bir el atıverin şuraya lütfen ,güncell:)

6. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Mevsim itibari ile surf takim yapmak gerekiyor.
    Ister teleskopik ister 3 parcali isinizi gorecektir, ben size soyle bir takim onerecegim okuma makaria 3 parcali kamis ve shimano spheros 8000pg eski lacivert renk olandan.
    Kamis bana uymaz diyorsaniz shimano beastmasterda isinizi gorecektir

7. lufermania

lufermania Daimi Üye

Valla Makaira 3 parçayı ben kullanıyorum çok ta memnunum, erimi ve ağırlığı gayet makul. Rapala atacaksanız fiyat-performans olarak ideal ama çapari de yapayım derseniz biraz sağır kalır(Özellikle istavritte). Boyu 440 cm geliyor (450 yazıyor ama değil :)) , 420 kamışlara göre 20 cm Üsküdar cafelerin orda biraz sorun yaratabilir. Radara doğru gidiyorum derseniz problem olmaz herhalde.

Bunun dışında sizin gönderdiğiniz Beastmaster'ın teleskobik olanını kullandım, o da gayet iyi, hem çapari hem rapala da işinizi görür. Ben 170 gram atmıştım onunla ama 200'ü de atar herhalde, kullananlar varsa yorum yazacaktır diye düşünüyorum. 3 parçalı olandan BX-H'sini forumda kullanan birkaç kişi vardı ve gayet memnundu diye hatırlıyorum, yalnız sap kısmı sanırım biraz kalınmış, yerinde görüp incelersiniz.

8. mustafacan5

mustafacan5 Üye

Çok anladığımdan değilde shimanoya takıldım nedense.Ben yine beastmaster alayım birde dediğin makinayı alayım o zaman.Bu 3 kamıştan hangisini tercih etsek ki hepsi beastmaster bunların:)

9. mustafacan5

mustafacan5 Üye

Çok teşekkürler yardımınız için.Üsküdarda çay bahceleri var orası sahile ulaşabileceğim ilk noktalar :)Ordan artık aşağıya doğru gidicem uygun bulduğum yerden atarım Radar fln açıkcası neresi bilmiyorum.Belki gitmiş olurum ama farkında bile olmam:)

10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Shimano beastmaster teleskopik 430-200 ve Shimano spheros 8000pg bence çok güzel takım.

ToprağınSesi ve mustafacan5 bunu beğendi.
  11. mustafacan5

mustafacan5 Üye

Tamamdır kardeşim çok teşekkürler yardımın için