Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazda beni üzmeyecek makine tavsiyesi

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında freestyle_ tarafından paylaşıldı.

1. freestyle_

freestyle_ Üye

Bütün balık dostlarına selam olsun.
    Arkadaşlar Beykoz çubukluda avlanmak için shimano veya okuma marka makine tavsiyesine ihtiyacım var.

Genellikle Çubuklu sahilinde avlanırım.Yalnız burayı bilmeyenler için şöyle söyliyeyim,çoğu zaman dere gibi akan bir suyu vardır.Çoğunlukla 150-170 gr kurşun kullanılır.

Benim ustalarımdan istediğim Misinayı sararken beni zorlamayacak,balık geldiğinde kasmayacak bir makine tavsiyesi.Su zaten çok akıntılı,üstüne bir de balık geldiğinde makinayı sarmak ızdırap olabiliyor:)

Aklımda shimano exage var ama ustalarımın görüşlerine her zaman saygı duyarım..

Bütçem 250 Lira.

Bütün balıkçı arkadaşlarıma,abilerime selamlar...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hakyelken

hakyelken Aktif Üye

Bütçenizi 50 TL daha desteklerseniz, shimano'nun spheros 8000 pg modeli var ki , belirttiğiniz şartlara rahatlıkla uyar. Tabiki daha çok model önerilebir ama bütçe belirttiğiniz için bu modeli önerdim.

4. frenist

frenist Aktif Üye

5. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

salina 2 10000 bir bak derim ben çok memnunum

6. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

spheros 8000 pg derim bende direkt çok güzel bir makina ilave olarakta penn sargus veya ryobı applouse da kullanılar bilir ve gayette güçlü makinalardır.

7. Adnan Cansever

Adnan Cansever Aktif Üye

Dün ben aldım aynı makinayı süper.

8. freestyle_

freestyle_ Üye

Arkadaşlar hepinizin söylediği makineleri teker teker detaylıca araştırıyorum.
    Kıyıya balığı çekerken makinenin kasmasında yüksek devirli olmasının etkisi var diye tahmin ediyorum.Oltanın ucunda bir palamut olsa bile makina kasmadan çekebilmesi devirlemi alakalı yoksa kaç bilyeli olduğuylamı?
    İkinci bir konuda en uygun devir 4,8:1 devirli olan makinelerin çok daha kolay sarım yapabilmesi

9. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

bence devirle alakalı / en baba balığı çok uzaktan rahatlıkla çekebiliyorsun fakat sonrasında ,gerek senin kol yorğunluğun olsun ,gerekse balığın sığ suyu hissetmesiyle beraber ,sanki kıyıya çıkmışcasına sitrese girmesiyle alakalı,bu sebeple makiana üzerinde yok devirmi yok bilyamı tartışması hep süregelir ama hala nokta koyulmamıştır ,bana kalırsa makinanın devri ile senin hiç boşluk bırakmadan devre ayak uydurup makinaın hak ettiği hızla sarmanla alakalı :)

10. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

şöyle bir örnek daha vereyim diyelimki motosiklet kullanıyorsun motorla bütünleşip bütün olmak esastır sağa dönmek lazımken kır didonu (direksyonu)sağa ama sen yat sola :D al sana kaza birzda böyle. başımdan gelir ,geçer bazen balığı çkerken dökerim ya çok hızlı çekmişimdir balığın ağzını ,yırtmışımdır. yada arada verdiğim boşluklarda balık lar bunu fırsat bilip takımdan kurtulmuşlardır :harika:

11. medmarine2

medmarine2 Aktif Üye

Fiyat aralığında tavsiyem Okuma Raw 2. Bir kaç denem fırsatım oldu. Gayet başarılı. Önümüzdeki günlerde almayı düşünüyorum.