Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazda Kıyıdan Palamut

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında yeknet tarafından paylaşıldı.

1. yeknet

yeknet Aktif Üye

Boğazdan gelen palamut haberleri, geldi, gidiyor, yok geçti, şu tuttu, bu yedi haberleri üzerine, ömrü hayatında hiç palamut yakalamamış ben, dün gece aldığım bir karar ve kararlılıkla kıyıdan aşağıda birkaç fotoğrafını paylaştığım güzel palamutu yakaladım. :)

Sabah 06:30 da kalktım, takım çantam zaten arabadaydı. Kamış çantasını kaptığım gibi soluğu avlakta aldım. Orada minibüste takımcı bir abi var. Benden önce gelen 2 kişi de 5-10dk sonra toparlanıp gittiler. İlk başta beyaz tüylü sağlam çapari açtım ve at-çek yapmaya başladım. 4 veya 5. atışımda çok ağırlaşan oltamın ucunda içi su dolu naylon bir poşet takıldı. Poşeti akıntıya karşı çekmek beni oldukça yordu. Çok da antremanlı olmadığımdan kollarım feci ağrıdı. Takımcı abinin çay servisinden bir çay molası verip kısaca sohbet ettik. Sipariş üzerine kalınca bir misinadan zargana için çarpma takımı hazırlıyordu. Dedim "buradan hiç palamut alan oldu mu?" Dedi ki " geçen hafta Ctesi günü 2 tane ben aldım bir de uçtan birkaç kişi" "çapari iş yapmaz bugün istersen istavrite çarpma at veya rapala olur" Çay molasından sonra birkaç kez daha çapariyi at-çek yaptım. Saat 08.00 olmuştu. Çapariyi topladım daha vaktim var biraz da rapala çalışayım dedim kendi kendime.

Geçen sene alıp da şimdiye kadar sadece birkaç kez deneme atışı yaptığım sahte balığım misina sarılı vaziyette çantadaydı. Rapala kullanmak için önceden 3lü fırdöndülü kurşun bedeni de yapmıştım. Takımı bu şekilde hazırlayarak rapala ile at-çek yapmaya başladım. Rapala atışı yapmak zor gelse de takımı sarmak çapariye göre daha kolay geldi bana. Artık kol ağrım da kalmamıştı. Çok uzağa atamadığımdan sanırım bugün elim boş döneceğim diye düşünüyordum. Koskoca mekanda benden başka bir kişi daha yoktu. O bir kişinin de balık tutma olasılığını pek hesaplamadım, nasip kısmet işi tabi biraz da. Yanıma genç bir arkadaş geldi. " nasıl abi var mı birşeyler" diye sordu. Ben de " yok yahu,zaten işe gideceğim." dedim . İsmini unuttuğum arkadaş takımlarını açıp hazırlığa başlamıştı ki, o an muhteşem vuruşu hissettim. Aslında vuruş değil de takımı çekerken birden ağırlaşıvermişti. Naylon olmadığını hemen anladım çünkü misinanın ucundaki şey hareketliydi. O andan sonra geçen saniyeler benim için heyecan ve balığı kaçırma korkusu ile geçti. Kamışa ve makineye konstantre olmuştum. Çekerken Bir ara kalama da cırladı bir ara da balığı su üstünde zıplarken gördüm. Kıyılattığımda kurşunu kafama çarpmamak için dikkat ederken bana uğurlu gelen arkadaşın da yardımı ile balığı aldım. ve canlı iken fotoğrafladım. Şu anda nerde mi ? Akıbeti fırında lezzetli bir pilaki oldu. :)

Avlak : Fotoğrafta görülen akıntılı bölge
    Kamış : Lineaeffe Unicast 4.20
    Makine : Mitchell Avosurf 700
    Misina : 0.30 Powerline
    Kurşun : 120gr fırdöndülü
    Takım : Strikepro 9cm lik sahte
    Oltaya gelen : 535gr lık yağlı bir palamut

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Güzel bir av günü olmuş.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

4. schweppes

schweppes Üye

afiyet olsun tebrikler

5. says

says Aktif Üye

Tebrikler Güzel Bir av Olmuş Devamını Dilerim.

6. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Afiyet olsun, tebrikler. Çalışan kazanıyor demekki

7. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

hikaye şahane ,palık şahane ,siz şahanesinz tebrikler afiyet olsun

8. coredon

coredon Aktif Üye

Siz anlatırken bende aynı balığı çeker gibi oldum Hiç palamut avlammamış biri olarak.tebrikler.

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Yekta
    Gitmiş yakalamışsın, daha ne olsun.
    Ortamın sakin olması balık olmadığının deliliymiş gibi görünse de öyle olmadığını kanıtlamışsın.
    Afiyet olsun

10. BİROL

BİROL Daimi Üye

Sakin bir yerde sahte ile çalışmak kadar güzeli var mı.Biz geçen sene Hisar yada Emirgan'da lüfer için üstüste atardık.
    Arada biri gelip 75 gr ile çapari sallardı,sonra gör curcunayı...
    Tebrikler Yekta,açılışı yapmışsın , bundan sonrası gelir artık...

11. mesut

mesut Üye

olta suya, balık kovaya..... tebrik ederim, güzel bir palamut