Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazda kullanma için yeni aldığım surf kamış+makine Yorum bekliyorum

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında sariyerli53_34 tarafından paylaşıldı.

1. sariyerli53_34

sariyerli53_34 Yeni Üye

Merhabalar. Aslında makineyi daha önce almıştım. "Okuma Safina Noir 55". Güzel makine. Ancak kamışım çok kötü ve eski bir kamıştı. 3 metre gibi bir uzunluğu vardı. Ben de bügün Karaköy'e gittim bir uğrayayım dedim marketlere. Bana güzel bir surf kamış lazım 70 TL'ye kadar bütçem var dedim. Bana "Roder Evolution Power Cast 3.9 mt 100-200 gr" model indirimde dediler. Bir bakayım dedim kamış karbon malzemeden ve boyutuna göre gayet hafif ve kaliteli geldi bana. 75 TL'ye aldım. Normal fiyatlarına baktım internetten 110-140 TL arası. Amacım boğazda istavrit, çinekop, lüfer ve palamut avcılığı... Bilenler, kullananlar bu ikili (Okuma+Roder) hakkında yorum yaparsanız sevinirim.

[​IMG] [​IMG]

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 30 Eylül 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Valla kamışın nasıl olduğunu bilmiyorum ama çok uygun fiyata almışsınız. Sizde kullandığınızda yorum yazarsanız sevinirim. Bende bu aralar uygun bir surf kamış bakıyorum.

4. sariyerli53_34

sariyerli53_34 Yeni Üye

Bakalım kamışı bugün aldım. Makineyi önceden almıştım çekişi filan gayet güzel. Kamışı deneme fırsatım olmadı daha ama kullanınca deneyimlerimi paylaşırım. İlk izlenimim kamışın gayet kaliteli gözüktüğü, fakat kullanırken nasıl olacak onu merak ediyorum açıkcası. Aldığım yeri kişisel mesaj olarak atayım isterseniz.

5. gurcansap

gurcansap Daimi Üye

Alınmış alınmıştır. İleride gelişen ihtiyaçlarınıza göre daha da iyilerini alırsınız.
    Hayırlı osun, rasgelsin.

6. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

gürcan abinin dediği gibi boğaza bi gir neleri çıkacak karşına ben seri yaptpım 4 kamışım var inan yemlisi ayrı atçek için 2 tane bide parçalı oldumu tamam :)

7. sariyerli53_34

sariyerli53_34 Yeni Üye

Teşekkürler...

8. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

seyit burda olsaydı size bir fikir verirdi bu kamıştan kısa bi süre kullandı sanırım

9. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Valla hevesinizi kırmak istemem ama epey fazla kırılma vakası olan bir kamış dikkatli atıp yapmanızda fayda var ;) Hayırlı avlarda kullanmanızı diliyorum , sonuçta bu takımla yemli avlanacaksınız sanırım, oyuzden cok fazla bir problem yaşayacağınızı düşünmüyorum..

10. Levrek@

Levrek@ Aktif Üye

Biri Beni Çağırdı Sanırım :)

Merhaba Öncelikle Hayırlı Olsun .. Bende Bunun Teleskobik Olanının 4.20 200 gr Atarlısından almıştım yanlız bır gece avı organızasyonunda sadece 100 grm bos kursun takılarak yapılan deneme sonrasında ılk bogumdan kırıldı .. hemen ustunede 10 - 15 tl daha ekleyerek lineaeffe oyster 4.20 250 gr atarlı kamıs aldım .. lınaeffe ten cok memnunum hem yemlıde hem ıstavrıtte vurusları cok ıyı hıssedıyorum , hemde hafıf benımde makınem okuma avenger 65 lık bogaz ıcın hem yemlı hem çaparı hemde sahte ıcın verımlı bır kamıs makıne kombınasyonu yakaladım .. tecrubelı abılerımın tavsıyesı uzerıne lınaeffe aldım hıcte pısman degılım..

eger kamısı hıc kullanmadıysan sana tavsıyem Linaeffe 4.20 oyster 250 gr kamıs alman o yoksa eger linaeffe nin 4.20 250 gr atarlı muadıl bır kamısını alman bır kere para verıceksın ve senı uzun sure goturmesını ıstıyorsan benden sana tavsıye ... bnm aldıgım kamısta ınce cızgıden ( kadıkoy) aldım .. 80- 90 tl arası bırsey olması lazımdı .. elındekı kamısı aldıgın yerdende bulabılırsın .. yol yakınken lınaeffe'ye dön ;)

11. fthdmr

fthdmr Aktif Üye

seyitcim yokluğun belli oluyor dedim kulaklarını çınlatayım belki gelirsin bak geldin hemende