Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bogazda rapala avcılıgı için vega kamış tavsiyesi

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında enesdurma tarafından paylaşıldı.

1. enesdurma

enesdurma Aktif Üye

Selamlar
    Malum bogazda rapala avcılıgı için hepimizin bildigi gibi saglam kamışlara ihtiyaç duyuyoruz. Gün boyu agır kursunlarla denizi dövüyoruz, bazen 250 gr bile balıgın suyunu bulmaya yetmiyor. Bu yüzden saglam bi kamış alıp 3-4 sene kafam rahat etsin istiyorum. Aslında bi önceki kullandıgım kamışta kötü bi kamış sayılmazdı vercelli amarella fakat 200 gr kursun üzerine çıkmaya gelmeyen bir kamıştı ve haliyle sular basarken balıgın suyunu bulamıyordum.
    Biraz araştırma sonucu vega kamışlara yöneldim . Gözüme çarpan 3 kamış var: vega potenza hardcore 425 150 -250
    Potenza premıum 425 120-300
    Potenza tournament 430 telescopik 150-270

Aralarından bi şeçim yapsanız hangi ürünü tercih edersiniz? Atış stilim biraz yandan yukarı dogru.sert kamışlardan daha çok hoşlanıyorum. Genellikle 150-250 gr arası kullanıyorum. Siz olsanız hangisini tercih ederdiniz?

Teşekkürler, hayırlı akşamlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cemiltonguç

cemiltonguç Aktif Üye

Madem ki çok akıntılı zamanda 250 gr kurşun bile akıyor,O zaman Potenza premıum 425 120-300 hayırlı olsun..

shimano ve Erol 61 bunu beğendi.
  4. enesdurma

enesdurma Aktif Üye

Onunda hardcore (beyaz) göre kalınlığı fazla geldi:)

5. shimano

shimano Daimi Üye

Senın kamısın kardesım g2 :) cevat abının dukkanına ugra son 1 adet vardı dukkanında bır bak ıncele kamısı umıte rıca et atıs yapabılırmıyım dıye ızın verır dıye dusunuyorum ben artık bundan sonra kısa kamıslara yonelıcem 4,05 kamıslara boyum 1,77 kılom malesef 98 :) bu durumda bana ıdeal kamıs boyu 4,05 durumu duzeltıyım alıcam kamıs shımano surf lander bx 4,05 fast aksıyona sahıp kamıs olucak rabbım nasıp ederse ınsallah..

cemiltonguç ve Erol 61 bunu beğendi.
  6. enesdurma

enesdurma Aktif Üye

4,05 sıkıntı be Vural abi:) .aslında g2 kullandım biraz değişik gelmişti dengesi çok iyiydi fakat mesafesini pek beğenmemiştim .gerçi Hakkı'nı verenler var ama. Bana sanırım tatlı-sert lazım:))

7. halimyildiz

halimyildiz Daimi Üye

Surf leader bxg bulabilirsen temiz kullan derim Bn de iki adet vardi sattım spin power bxg aldım son nokta ala bilirsen tabiki de spin power bxg

enesdurma bunu beğendi.
  8. gsozata

gsozata Aktif Üye

Vega potenza elite sahibiyim. İki hafta önce tatile gitmeden aldım. Niyetim tatilde kamış ile atışlar yapıp alışmaktı fakat tatil ortamı güzel olduğundan sadece bir akşam üzeri deney bildim. Daha önce hiç parçalı surf kamış kullanmamıştım. Hem erimi hem kullanım sertliği benim hoşuma gitti. Boyum 1 72 olmasına rağmen beni pek yormadı. Sadece biraz hamladığımı hissettim. Ben supercore alacaktım ama eski bir kamış olduğu için elit e yöneldim.

Sent from my iPhone using Tapatalk

enesdurma bunu beğendi.
  9. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Beyaz olan iyi gibi, henüz deneyemedim kamışları ama acele etme. Bakarız sana uygun olanı buluruz.
    250 gram gülleden fazlasına gerek yok :) bu sene bende surfu bırakabilirim gelip bankta cekirdek citleyecegim.

Son düzenleme: 13 Ağustos 2016
    coner ve enesdurma bunu beğendi.
  10. enesdurma

enesdurma Aktif Üye

Olur birazdaha beklerim Furkan abi. Sende surfu bırakırsan rekabet azalır;)
    Yoksa tekneden sonra azıcık zormu geldi

Rapalacı bunu beğendi.
  11. fatihbozgül

fatihbozgül Yeni Üye

vega potenza-vercelli g2-daiwa primecaster bu kamışların hepsini aktif olarak kullanmaktayım vega içerilerinde en yumuşak aksiyona sahip olanı vercelli vega dan bir tık daha sert primecaster ı söylememe gerek yok bildiğiniz oklava vega nın avantajı çapariye ve rapalaya uygun olması