Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazda Surf Avcılıgı için geliştirilmiş Takım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında γavuz tarafından paylaşıldı.

1. sergio

sergio Aktif Üye

hobidaşım ve renktaşım yavuz kardeşim emeğine sağlık güzel paylaşım olmuş ilk avım da deneyeceğim inşallah

γavuz bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. onur_55

onur_55 Aktif Üye

emeklerinize sağlık

γavuz bunu beğendi.
  4. suatberk

suatberk Aktif Üye

süper düşünce emeğinize sağlık:)

γavuz bunu beğendi.
  5. arif_balık_peşinde

arif_balık_peşinde Aktif Üye

video çok güzel emeğinize sağlık benim bir sorum olacak kösteğe rapala klipsi taksak nasıl olur sahte veya kaşık değiştirmek için?

6. Hasan genc

Hasan genc Aktif Üye

Olur tabiki yalnız ufak ve çekeri 10 -13 kg den aşağı kullanmayın .Okumanın 8 no su iyidir gene fladen de öyle .Ufak bir tavsiye gene cekeri 10 -13 kg az olmayan hayalet misina daha etkili olur .Köstek boyunuda kullandığınız kamışın makina bölümünden tutup havaya dikili pozizyonda rapala ayağınızın dibinde 1 mt yana açık olacak sekilde olçü alıp kösteğinizi ayarlayın .Değişken kamış ve kişinin boy ölçüşü standart köstek boyu kullanımında sıkıntı yaratır.Ayağınızın dibine koyacağınız sahte ve kaşıklar için düz plastik yarım metrelik parca sunta vs ona pistvari imkan verir sağa sola takılmasını engeller.Bu arada videoyu hazırlayan arkaşın eline sağlık güzel olmuş . Rastgele .:)

7. arif_balık_peşinde

arif_balık_peşinde Aktif Üye

Teşekkürler bilgi için

8. bosporus fisher

bosporus fisher Aktif Üye

Hasan Bey herşey iyi güzel de rapala köstek misinası biraz kalın kaçmış.5 kg çekerli iyi bir hayalet misina ortalama 0.25mm'ye denk gelir.10-13 kg çekerli dediğiniz zaman bu değer 0.35 leri geçer ki bu da köstek için çok kalın olur.Bence 0.22-0.26 arası iyidir.
    Rastgele...

lufermania, Hasan genc ve γavuz bunu beğendi.
  9. Hasan genc

Hasan genc Aktif Üye

Ben 10- 13 kg lik haylet misinayı şunu düşünerek verdim .Hayaletler mono gibi denileni çekmiyor ekseri yoksa dediğiniz doğru ama sağlam balık bindiğinde ve kalama kullanamaz ise dedim kendimce o yüzden yüksek verdim ölçüyü, ayrıca 2-4 kulaça tekabül eden köstek boyu ne kadar kalın olursa o kadar geç karışır daha tam tecrübe eninmemiş olan için kullanışlı olur. .Bi dünya para sahteler yazık günah yoktan yere patlamasın takım ,balık dişlese de hemen çıt diye gitmesin sahte . Yarın öbürgün yaw adamın dediğini yaptık ne oldu bak ! demesinler sonra bana .Sağlam olsun benim olsun :harika: sonuçta görünmez misina az bişey kalın olsun pek etkilemez kanımca . Yavuz bey konu sizin bu arada ekstradan müdahil ulduysam postu silim isterseniz sıkıntı olmaz .Rastgele :)

Son düzenleme: 26 Aralık 2015
  10. slamduncan

slamduncan Aktif Üye

Ben rapala bedenini 0.25-0.28 arası kalınlıkta kullanıyorum. Aşağısı çok karışıyor, gam yapıyor. Mümkün olduğu kadar sert misinalardan seçmekte fayda var. Fc misinalar da yapısı itibariyle daha çok tercih edilir. 0,30'dan daha kalın misinalar da kullanılan sahtelerin gramajları çok düşük olduğundan aksiyonu bozuyor, hatta aksiyon almıyor diyebilirim. Rastgele

bosporus fisher ve Hasan genc bunu beğendi.
  11. Barış Kaynar

Barış Kaynar Üye

Bilgilendirme için teşekkürler. Hem video, hem ekonomik ve güzel takım, hem de anlatım 10 numara.

γavuz bunu beğendi.