Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğazda Surf Avcılığı ve Asansörlü Takım Hazırlama Videolu Anlatım

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında γavuz tarafından paylaşıldı.

1. baysal

baysal Aktif Üye

Bu sistemin artısı nedir acaba? Kurşunu direk Makedon gelen klıpse takmak tan ne gibi bir fark yaratıyor.bana. Öğretilen sistem makineden.gelen mısınaya 3 lu fırdondu takip aşağı bakan ucuna kurşun için 30-40 santim.kurşun bağlamak için 0.40 misina ortada kalan ucada kamış boyu 0.30 rapala bedeni ucunda rapala klips.bu sistemin avantajı takılma durumunda kurşunu koparıp rapalayı kurtarmak.ben de yeniyim boğaz da sistemleri katsılqstırıp en çok işime yarayacak olanı bulmaya çalışıyorum.yorumlarınızı bir beklıyorum .Video için teşekkür

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. γavuz

γavuz Daimi Üye

tatlı suda bu sistem iş yapar fakat.. kursun atmaman lazım derinlik cok azdır derede gölde...zati gölde derede filen böyle takıma pek ihtiyaç duyulmuyo

4. baysal

baysal Aktif Üye

[​IMG] bahsettigim sistem bu çizim le dalga gecmeyıniz lutfen

γavuz bunu beğendi.
  5. γavuz

γavuz Daimi Üye

ilk önce sunu sölemeliyimki.. dibe takılan bir takım muhakkak parça bırakır ya kursun ya rapala ya kaşık vs..
    1-ortadaki halka 360 derece dönüyo vede dolanmıyor
    2-kursundan 20/25 cm yukardaki buda kursun dibden gelirken rapala veya kasık dibden 20/25 cm yukarda geliyo takılma olasıgı düşürülüyor
    3-klips kullanılmıyor
    4-kalitesiz klips kullanıldıgında atış sırasında klips acılıyor agır kursunlarda böyle bir olay yaşanmıyor
    5-en önemliside denizde takım bırakmıyorsun.. yani dalgınlıgına geliyo makineyi açmayı unutuyon olabilir fırlattıgın anda ucundaki 0.60 örgü ip kopmuyor basınca dayanıyor

6. γavuz

γavuz Daimi Üye

böylede oluyo tabiki..ama rapalaya takılan 3,5/4 mt misina oynıyacak benim takımda :D bu arada ağır kurşunlara misina bağlama.. kursunu kesiyo

7. Burak Kızılırmak

Burak Kızılırmak Daimi Üye

hocam ben size avlandığım iki baraji söyleyim
    birincisi Atatürk Barajı derinliğin 200 metreyi bile geçtiği yerler mevcut
    ikincisi Memleketimde Obruk Baraji derinlik yer yer 100 metrenin üzerinde oluyor.

8. γavuz

γavuz Daimi Üye

OoOoOoo... baya derinmiş valla suyun dibinde sorun yoksa çok rahat kullanırsın akıntı filende olmaz.. tak 125 grm kursun aban bakalım nasıl gidicek :D

9. Burak Kızılırmak

ciddi büyüklüklerde yayın sudak şabut caner v.s balıkları mevcut benim aldığım 4.5 kg civarı bir sudak vardı obruktan enistem 9 kg civarında sudak çekti 13-14 kg yayın yakalamışlığim var tabi çok daha büyükleri de var işte. iyi ve derinlere ulaşabilecek bir surf takım lazım. Atatürk te kışın 8-10 kg arası şabut gökala caner yakalayanlar da biliyorum.

10. γavuz

γavuz Daimi Üye

sölediğine göre balıklar fena :D valla kardşm sana tavsiyem 0.28 cekeri sağlam bir ip misina al hem kopmaz hemde 150 gr kursunla dibi bulursun avcılıgın iyi gider.. lakin ip misinadan sonraki beden ipini sağlam yapda sorun yaşama

11. Burak Kızılırmak

Aynen düşündüğün gibi 28 mm bir misina düşünüyorum ama henüz karar veremedim :)
    K karp Trabbuco 40 mm naylon kullanıyordum daha öncesinde Hatta long bow ların da da aynı misina var memnunum henüz kopma yaşamadım ama daha uzak atışlar için ip misinaya geçiş yapman lazım :)

Hocam o balıklar var da yakalamak ustalık istiyor yoksa sudakları 1 er kg lik sürekli alıyoruz sazanlar söylemeye lüzum bile görmüyorum.

Leader için ise ayrıca bir araştırma yapmam gerekiyor