Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BOĞAZDA TEKNE İLE BALIK AVI ORGANİZASYONU 25 KASIM 2012 PAZAR

Konu, 'Gelecek Balık Avı Organizasyonlar ve Planları' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. hunter

hunter Daimi Üye

Tüm Balık Sevdam Üyelerine Merhaba,

Arkadaşlar uzun süreden beri sizlerden gelen yoğun istek üzerine Boğazda tekne ile balık tutma organizasyonu yapmayı planlıyoruz,ancak bunun göründüğü kadar kolay olmadığını herkesin bilmesini isterim öncelikle,bunu şunun için yazıyorum bu işlerin içine girmeden malesef bilinemiyor. :)

Bizzat teknecileri arayıp tek,tek sordum,tekneciler bir nazlıki sormayın,hem çok yüksek rakamlar istiyorlar,hemde tekneleri çok KİRLENİYORMUŞ,bu yüzden sadece bizimle alakası yok ancak balık tutmak amaçlı kimler müracat ederse etsin sıcak bakmıyor,burun kıvırıyorlar.

Şimdi,öncelikle çok net ifade ile bildirmek isterimki bu organizasyon için çok sayıda hem özel mesaj,hemde başka türlüde bize ulaşarak bu organizasyonun gerçekleşmesini isteyen onlarca arkadaşlarımız oldu,bu sıralar herkesinde bildiği üzere Sarıkanat-Lüfer-İstavrit akını yaşanmakda,bunun için Aile'lerimizle,çocuklarımızla,eşimiz,Dost'umuzla sanıyorum yüksek bir katılımla bu gerçekleşecek kanısındayım.

Çok önemli olan bir duyurum ve önerim ise Organizasyon işi çok detay ve önem gereken bir durum olduğu malumunuz üzere hepiniz tahmin edersiniz.

Bu durum karşısında geçmişte yaşadığımız tecrübeleri kısmende olsa sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu organizasyon için start veriyoruz,hemen isim listesi yazmaya başlıyorum,hepinizden çok ama çok önemle ricam şudur,''isim yazdıracak arkadaşlar lütfen iki kere düşünmelerini ve ondan sonra isim yazdırmalarını rica ediyorum'',şu sebebdendirki,isim yazdırıpda gelemiyorum diye isim sildirmek diğer katılımcı arkadaşları ve bizleri çok zor duruma sokacaktır,belli bir rakam karşılığı tekneci ile anlaşma sağlanacağı için geleceğim diyen arkadaşlar gelmezler ise bu rakamı nasıl öderiz,veya bu rakam mecburen gelenler arasında paylaştırılacak ancak bu durumda tahmin edersinizki hiç hoş olmayacak. !

Telefon numaralarınızı özelden mesaj atarak bildiriniz.
    Bu yazdıklarıma istinaden şimdi gelebilecek arkadaşlar lütfen buraya isimlerini,kaç kişi geleceklerini,birde (Telefon numaralarını)özelden mesaj atarak yazdırsınlar.Telefon numarasını bildirmeyenler listeye yazılmayacaktır.

Tarih ve yer konusu;

Tarih:25 KASIM 2012 Pazar.

Yer:Anadolu yakasından binecek olanlar Beykoz iskelesi,Avrupa yakası binecek olanlarsa SARIYER İskelesi.

Avrupa yakası binecekler:
    Daha önce İstinye olan kalkış yerimiz bu kez SARIYER olarak değişmiştir,kaptan'la bu şekilde ikna edebildik.

Saat:Avrupa yakası Sarıyer 08-00 gibi hareket.Anadolu yakası Beykoz:08-30 da

Gidilecek yerler:Çubuklu-Paşabahçe-İstinye ve çevre yerleri,kaptan'la yaptığımız görüşmeler ve geçmiş zamanlarda yaptığımız gezilerlede bildiğimiz üzere her yere giremiyorlar,onlarında yasakları söz konusu olduğundan belli metre tekneler her yere girip çıkamıyormuş.

Yem ve Takım:Bolca çapari (iri tüylü ve normal) 200.gr civarı kurşun,bu çok önemli mutlaka ağır kurşunlar yanınızda getiriniz,Ayrıca büyük zoka'da deneyebilirsiniz,akıntı olabileceği ve kalabalıkda oltalarımızın karışmaması açısından ağır kurşun takacağız.

Yiyecek içecek:
    Genelde her organizasyon’larda yaptığımız herkes kendi yiyecek ve içeceğini getiriyor,ve bu samimiyet ve yakınlaşmaların güçlenmesi açısından öncelikle kahvaltılar İmece usulü masalara seriliyor,herkes getirdiğini masaya koyarak kocaman bir adeta Bayram sofrasına dönüyor ancak böyle yazdık diye herkes mecbur değil,dileyen ailesi ile birlikde baş,başa kahvaltısını yapabilir.
    Öğlen yemeği ise yine evlerden getirdiğimiz Et,Balık,Tavuk,Sucuk vs. olmak kaydıyla teknemizin arkasında büyük bir mangalımız olacaktır,burada hepimizin getirdiğikleri pişirilecektir,ancak her kes yanında mangal kömürü getirmeliki bu ateş hiç sönmesin.
    Her detayı bir gün önceden liste yapınki suyunuza kadar unutmayın,tekne hareket ettiğinde muhtemelen kıyıya ancak akşam dönüşde yapacaktır.

Hatırlatma: Katılımcı arkadaşlar nereden tekneye bineceklerinide bildirsinler (Anadolu yakası - Avrupa yakası)

Tekne katılım ücreti 30.00.tl'dir

Teknede Sigara İçme Durumu.

Başta Kemik kadro,samimi Dost'lardan ricamızdır,Lütfen bizleri zor durumda bırakmayınız,Sigara içilmemesi gerektiği hassasiyeti göstermenizi rica ediyorum.

Çok kısa bir sürede koridorlarda içilir,fazlada büyümez bu durum.

Eski organizasyondan bir kaç resim.

Önemli hatırlatma:Katılımcı sayısı olarak 50 kişi ile sınırlandırdık,buna göre isimlerinizi bir an evvel yazdırınız ve yazdırılan isim çok büyük mazeret olmadan sildirilmemesi önemle rica ederiz.

İletişim için telefonum: (Mustafa) 0553 267 81 63
    Hamdi Tekbıyık : 0532 778 80 98

ÖNEMLİ NOT:İsmini ve kaç kişi geleceğini yazdıracak olanlar nereden bineceğini ve mutlaka özel mesaj atarak TELEFON NUMARASINI BANA YAZSIN.

Anadolu yakası:
    1.Hamdi TEKBIYIK
    2.Gülay TEKBIYIK
    3.Mustafa YURT
    4.Faruk USTA
    5.Yaşar BAZARBAŞI
    6.Erdem KORAL
    7.Mert (mylm72)
    8.Sebahattin (Sabora)
    9.Şeref (AĞARTAN)
    10.Bülent YALÇIN
    11.Önder
    12.Işıl (Önder'in eşi)
    13.Tolga
    14.Arzu (Tolga'nın eşi)
    15.Batuhan (Batu34)
    16.Buğra (Batu34)Misafiri
    17.Serdar BİNGÖL (srdr_bngl)
    18.Burak (Fassili)
    19.Cengiz COŞKUN
    20.İbrahim PALABIYIK (Cengiz bey'in misafiri)
    21.Recep ÇABUK
    22.Ali Murat İNCİ (Recep bey'in misafiri)
    23.Nihat (Şemsipaşalı)
    24.Abdullah(Akkadi)
    25.Yusuf YOKUŞ (Akkadi)misafiri
    26.Eray ÖZ
    27.Aytaç AKAGÜL
    28.ENES SAVE (LEVREK UZMANI)
    29.Yüksel (Asideniz1980)

Avrupa yakası:
    1.Selahattin (faciano)
    2.Ümit ÖZDEMİR
    3.Selçuk DİNÇ
    4.Adnan CANSEVER
    5.Yalçın CANSEVER
    6.Tuğba CANSEVER
    7.Barbaros (Caretta)
    8.Arzu hanım(Caretta Barbaros bey'in eşi)
    9.Tamer (Arateus)
    10.Atilla TANATAR (Pina)
    11.Gökhan AĞAÇBİÇER (Pina misafiri)
    12.Ahmet Bey (Ahmetban)
    13.Engin ŞİMŞEK (eşimşek)
    14.Ferhat YALÇIN (eşimşek)misafiri
    15.Çelebi YÜKSEL (eşimşek)misafiri
    16.Tevfik bey (eşimşek)misafiri
    17.Halil bey (eşimşek)misafiri
    18.Hakan (Hakyelken)
    19. Hakan (Hakyelken)eşi
    20. Hakan (Hakyelken)misafiri
    21.Serkan YILMAZ (thlif)
    22.Uğur OZAN (thlif)misafiri
    23.Kemal KINALI (thlif)misafiri
    24.Murat SAĞLAM
    25.Gürol BAYRAMGÜRLER (Murat SAĞLAM misafiri)

Burası toplanacağımız yer. (Beykoz)

Bu anlaşılırmı tam bilmiyorum ama mavi işaretli nokta tekneye bineceğimiz yer.

BURADA DAHA NET BİNECEĞİMİZ YERLERİN RESİMLERİ VAR.

Beykoz için tekne yanaşma noktası. Resme tıklayarak 360 derece etrafı inceleyebilirsiniz. Uydu görünümü ve koordinatları da aynı sayfada görebilirsiniz.

İstinye için tekne yanaşma noktası. Resme tıklayarak 360 derece etrafı inceleyebilirsiniz. Uydu görünümü ve koordinatları da aynı sayfada görebilirsiniz.

Sarıyer toplanma yeri.

Buradaki link'den bakınız,ilerleyen zamanda resmini direk eklemeye çalışırım.

(Biraz sonra eklenecektir.)

Adresi:

Meserburnu caddesi ( Arşimet dershanesi karşısı )
    34450
    Sarıyer Merkez
    Istanbul

Bakmanız gereken link.
    http://goo.gl/maps/qNkA5

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 23 Kasım 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. caretta

caretta Üye

Büyüksün Mustafa Bey! Lütfen Avrupa yakasından 1 kişi olarak benide ekleyiniz.

4. hunter

hunter Daimi Üye

Estafurullah. :)
    Sevgili Barbaros bana özelden telefonunuda gönder.

Bu arada yazılan isim silinmez buna göre isimlerinizi yazdırınız arkadaşlar. :) (Çok acil durumlar istisnadır)

5. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Gazamiz mubarek olsun insallah akini kacirmayiz dicem ama zaten herkes bu sene lufere doydu cok sukur muhabbete geliyorum ben hepinizi cok seviyorum

6. hunter

hunter Daimi Üye

Bende seni seviyorum yüreği kocaman insan. :)

7. caretta

caretta Üye

Kaçan balık büyük olurmuş zaten ama oradaki muhabbetimiz yeter :)

8. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Beklenen organizasyon nihayet kapıda..

O halde kaydolmak lazım değil mi?

Yaz beni de sevgili Mustafa

Kesin olmamakla birlikte eşim de ilgilendi belki gelebilir.

Son karar günü ne zamansa o zaman daha net söyleyebilirim.

9. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Mustafa abi,
    Yaz benide bu siteye üye olduğumdan buyana nerede olursa olsun tüm organizasyonlara katıldım bunu kaçırırsam ayıp olur.Sabora da gelir büyük ihtimalle arayacağım şimdi onuda.

10. Mert Yılmaz

Mert Yılmaz Daimi Üye

Aradım Sabahattini de(Sabora) eklermisin abi

11. sabora

sabora Daimi Üye

Evet, evet ekle beni Mustafa Abi. :)

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.