Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğaziçi'nin Palamutları 14.09.2012

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında balıkoltası tarafından paylaşıldı.

1. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Merhaba arkadaşlar,

Perşembe günü gelen haberler üzerine soluğu boğazdaki meramda aldım. Lakin biraz geç gittiğim için tek balık bile alamadan eve dönmek moralimi hafiften bozdu açıkcası.

Cuma günü tekrar gitmek için arkadaşımın ısrarına dayanamayıp sabah aynı yerde buluştuk. Kamışları açıp kurşunu ve en güzel sahtelerimden birini taktım , ava başladık.

1 saat kadar bir hareketlilik olmadı. Daha sonra tek tük balıklar görünmeye başladı. Ve öğlene doğru ise kıyamet koptu. Resmen yer gök palamut oldu. Meradaki herkes balık çekmeye başladı. Öyle bir balık ki yanyana beraber avlandığınız arkadaşınız ile aynı anda balıklar kaldırılmaya başlandı :)

Balıklar oltaları karıştırsa da sorunsuz bir şekilde acele etmeden yukarı alındı. Tabii aceleci arkadaşlar balığa istediği zaman yol vermeyip kaldırmak için oltalara yüklendiklerinden 0.35 mm. bedenleri patlattılar. 730 gr.a kadar çok güzel boyda palamutlar alındı. Özellikle tam boy palamutların sudan kaldırırken ki mücadelesi müthişti. Balık 16.00 gibi kesti ve bizde bukadar yeterli dedik ve dönüşe geçtik :p Uzun yıllar hatırlanacak aşırı yorucu ama bir o kadar da keyifli bir palamut avı yaşamıştık.

Bu balıklar daha güzel resimleri hak ediyor ama av yerinde şarjım bittiğinden maalesef resim çekemedim.

Rastgele

Takımlar:

Shimano Aspire teleskopik kamış
    Shimano PA Fliegen makine
    185-200 gr kurşunlar
    0.35 sahte bedeni
    7-8 cm açık renk çeşitli sahte balıklar

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

ızgaralık olmuş bunlar boyları çok iyi. tebrik ederim :)

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Bu olayın 24 metre yasağıyla doğru bir orantısı olduğunu düşünüyorum, Bundan sonra İstanbul'da da sık sık verimli avlar olacaktır inşallah:) Sizin orada da kıyıdan sonarı basıp hayvanı açığa sürmeye çalışıyorlar mı Birol abi? Bu arada tebrikler hakikaten düşman çatlatan bir av olmuş kırmışsın balığı:)

5. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tadı gerçekten gelmiş balığın. Izgaraya atılabilir artık. Teşekkürler :)
    Teşekkürler Selahattin. Büyükdere koyunda gırgırlar yine ağ atıyorlar. Ama biraz daha koyun ortasına atıyorlar gibi geldi bana. Dediğin olaya henüz rastlamadım bakalım göreceğiz ilerleyen günlerde. Bence Büyükdere koyuna çinekop girdiği zaman yasak falan dinlemeyeceklerdir. Bu arada sahil güvenliği daha sık görüyorum boğazda devriye atarken.

6. sabora

sabora Daimi Üye

Limit dışı bu baliılar limit.:D Tebrikler Birol, yine güzel bir av olmuş, artarak devam eder umarım. Afiyet olsun.

7. oktay16

oktay16 Moderatör

Bende aynı fikirdeyim, şu 24 metre altı yasağının faydasını hep beraber görücez. Ama ne kadar uyarlar, yasakları delerlermi, delerlerse cezası ne olur onu bilmem. Ava gelince sana söyliyecek söz yok zaten birol.:) Sen biliin bu işi...

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Teşekkürler. Böyle balığa herzaman denk gelmek mümkün olmuyor boğazda. Ufaktan aşım olmuş olabilir tabi.:)
    Faydası mutlaka olacaktır Oktay. Tabii uyarlarsa yasağa. Trolde yasak ama boğazda çok rahat çekiyorlar.

9. caberia

caberia Aktif Üye

ben asıl zindandelenleri bekliyorum birol tebrikler :D:D

10. Rapalacı

Rapalacı Daimi Üye

Tebrik ederim ortak.

11. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Teşekkürler Mustafa. Bende kakıçı hazırladım peçutaları bekliyorum ama önce palamutlarla antreman yapıyorum ki elim alışsın yüksek sürate. :D
    Sağol evlat.