Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boğaziçi'nin Palamutları 14.09.2012

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba arkadaşlar,

Perşembe günü gelen haberler üzerine soluğu boğazdaki meramda aldım. Lakin biraz geç gittiğim için tek balık bile alamadan eve dönmek moralimi hafiften bozdu açıkcası.

Cuma günü tekrar gitmek için arkadaşımın ısrarına dayanamayıp sabah aynı yerde buluştuk. Kamışları açıp kurşunu ve en güzel sahtelerimden birini taktım , ava başladık.

1 saat kadar bir hareketlilik olmadı. Daha sonra tek tük balıklar görünmeye başladı. Ve öğlene doğru ise kıyamet koptu. Resmen yer gök palamut oldu. Meradaki herkes balık çekmeye başladı. Öyle bir balık ki yanyana beraber avlandığınız arkadaşınız ile aynı anda balıklar kaldırılmaya başlandı :)

Balıklar oltaları karıştırsa da sorunsuz bir şekilde acele etmeden yukarı alındı. Tabii aceleci arkadaşlar balığa istediği zaman yol vermeyip kaldırmak için oltalara yüklendiklerinden 0.35 mm. bedenleri patlattılar. 730 gr.a kadar çok güzel boyda palamutlar alındı. Özellikle tam boy palamutların sudan kaldırırken ki mücadelesi müthişti. Balık 16.00 gibi kesti ve bizde bukadar yeterli dedik ve dönüşe geçtik :p Uzun yıllar hatırlanacak aşırı yorucu ama bir o kadar da keyifli bir palamut avı yaşamıştık.

Bu balıklar daha güzel resimleri hak ediyor ama av yerinde şarjım bittiğinden maalesef resim çekemedim.

Rastgele

Takımlar:

Shimano Aspire teleskopik kamış
Shimano PA Fliegen makine
185-200 gr kurşunlar
0.35 sahte bedeni
7-8 cm açık renk çeşitli sahte balıklar

duzensiz

Daimi Üye
Adı
Hüseyin Susulu
ızgaralık olmuş bunlar boyları çok iyi. tebrik ederim :)

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bu olayın 24 metre yasağıyla doğru bir orantısı olduğunu düşünüyorum, Bundan sonra İstanbul'da da sık sık verimli avlar olacaktır inşallah:) Sizin orada da kıyıdan sonarı basıp hayvanı açığa sürmeye çalışıyorlar mı Birol abi? Bu arada tebrikler hakikaten düşman çatlatan bir av olmuş kırmışsın balığı:)

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
ızgaralık olmuş bunlar boyları çok iyi. tebrik ederim :)
Tadı gerçekten gelmiş balığın. Izgaraya atılabilir artık. Teşekkürler :)
Bu olayın 24 metre yasağıyla doğru bir orantısı olduğunu düşünüyorum, Bundan sonra İstanbul'da da sık sık verimli avlar olacaktır inşallah:) Sizin orada da kıyıdan sonarı basıp hayvanı açığa sürmeye çalışıyorlar mı Birol abi? Bu arada tebrikler hakikaten düşman çatlatan bir av olmuş kırmışsın balığı:)
Teşekkürler Selahattin. Büyükdere koyunda gırgırlar yine ağ atıyorlar. Ama biraz daha koyun ortasına atıyorlar gibi geldi bana. Dediğin olaya henüz rastlamadım bakalım göreceğiz ilerleyen günlerde. Bence Büyükdere koyuna çinekop girdiği zaman yasak falan dinlemeyeceklerdir. Bu arada sahil güvenliği daha sık görüyorum boğazda devriye atarken.

sabora

Daimi Üye
Adı
Sabahattin BORA
Limit dışı bu baliılar limit.:D Tebrikler Birol, yine güzel bir av olmuş, artarak devam eder umarım. Afiyet olsun.

oktay16

Daimi Üye
Gold Üye
Adı
Oktay GEZEK
Bende aynı fikirdeyim, şu 24 metre altı yasağının faydasını hep beraber görücez. Ama ne kadar uyarlar, yasakları delerlermi, delerlerse cezası ne olur onu bilmem. Ava gelince sana söyliyecek söz yok zaten birol.:) Sen biliin bu işi...

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Limit dışı bu baliılar limit.:D Tebrikler Birol, yine güzel bir av olmuş, artarak devam eder umarım. Afiyet olsun.
Teşekkürler. Böyle balığa herzaman denk gelmek mümkün olmuyor boğazda. Ufaktan aşım olmuş olabilir tabi.:)
Bende aynı fikirdeyim, şu 24 metre altı yasağının faydasını hep beraber görücez. Ama ne kadar uyarlar, yasakları delerlermi, delerlerse cezası ne olur onu bilmem. Ava gelince sana söyliyecek söz yok zaten birol.:) Sen biliin bu işi...
Faydası mutlaka olacaktır Oktay. Tabii uyarlarsa yasağa. Trolde yasak ama boğazda çok rahat çekiyorlar.

caberia

Daimi Üye
Adı
Mustafa ÖZCAN
ben asıl zindandelenleri bekliyorum birol tebrikler :D:D

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif