Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Boğaziçi'nin Palamutlarına Devam...15.10.2012

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Merhaba,
Havaların lodos gitmesi ayrıca yemli avlarında balıkların hala istenilen boya ulaşmamış olması dolayısıyla bu sabah, bir süredir ara verdiğim palamut avı için yollara düştüm.
Meraya vardığımda uygun bir yere yerleştim. Kalabalık yoktu. Rahatça çalışacağım diye düşündüm ve kamışı açtım. Kurşun ve sabah suyu için açık renk bir sahte balığımı takıma iliştirip gönderdim açığa.
Hava ve su güzeldi. Acaba palamut yapacakmı diye içimden geçirirken zannk! diye takım olduğu yerde kaldı. Sağlam kafa atışları eşliğinde sarmaya başladım. Takım 0.35 mm. idi ama işi garantiye almak hemde zevk yapmak için kalamayı 1 tık gevşettim.
Ufak cırlamalar eşliğinde balığı kaçırmadan önüme kadar getirdim. Herzamanki gibi sağlam kafa atışlarını gerçekleştirdi, bende acele etmeden havalandırıp palamutumu kovama gönderdim.
Daha sonra 2 saat kadar gelen giden olmadı. 09.30 gibi sağlam bir balık daha bindi. Yarıyola kadar getirdim ve takım bir anda hafifledi. :( Düşmese ne güzel olacaktı derken 2. atışta tekrar balık... Kaçırdığım kadar iri olmasa da orta boy bir palamuttu ve kovamdaki yerini aldı. 3. atışta tekrar balık...:p
11.00 gibi başka vuruş olmaması ve havanında iyice ısınması yüzünden dönüşe geçtim. 750 gr. ları gördük. Bakalım kiloluklar nezaman gösterecek kendini.

Takımlar:

Shimano Aspire Tele Surf kamış
Shimano PA Fliegen makine
0.35 mm. rapala bedeni
140 gr kurşun
7-9 cm çeşitli sahte balıklar

Moderatör tarafında düzenlendi:

mahmutignak

Daimi Üye
Adı
mahmut ignak
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Harika balıklar.Bereketli avlarının devamını dilerim.Ellerinize sağlık.Afiyet olsun

magnificent

Aktif Üye
Adı
Ramazan
AKIN
Bende bereketli avlarının devamını diler gözlerinden öperim. :D

Balıkoltası

Daimi Üye
Kan Grubu
B Rh Pozitif

dede

Aktif Üye
Adı
Kemal Dede
Kan Grubu
B Rh Pozitif
tebrikler güzel av olmuş eline emeğine sağlık avın daim olsun

yükseltaktak

Aktif Üye
Adı
Yüksel Taktak
ne diyellim güzel balıklar emeğinize sağlık her daim rast gelsin.

agartan

Moderatör
Yönetici
Adı
Şeref
Tebrikler Birol
Sen biliyorsun bu işi
Her zaman rastgelsin

Emir Şengezer

Daimi Üye
Adı
emir şengezer
Maşallah Birol. Bu sezon güzel palamutçuluk yaptın :) . Darısı lüferlerin başına..