Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğaz'ın Bereketi.02.11.2012

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında hunter tarafından paylaşıldı.

1. hunter

hunter Daimi Üye

Merhabalar,
    Dün hafta sonunun son günü olması ve işim gereği Üsküdar'da işlerim olduğundan işleriminde erken bitmesi sebebiyle öğleden sonra İnce çizgi Balıkçılık' uğrayıp sevgili Hamdi'yide bir ziyaret ediyim dedim,bir gün önce beraber kısa sürelide olsa Kartal civarında anlık bir sarıkanat avı için sohbet ettiğimizde uğramıyorsun diye sohbet arasında konuşunca fırsat bulursam yarın gelirim demiştim.

İnce Çizgi Balıkçılığa girdiğimde tamda kapıdan yine bir gün önce gece avında beraber olduğumuz sevgili Selahattin kardeşim ile karşılaştım,beni görünce tekrar içeri girdi,çay-kahve falan derken bu gün güzel bir av yapalım dedim,benim Pendik'de ikamet etmem sebebiyle boğaz'a gidememe durumum olduğundan ve hazır Üsküdar'da olduğumuzdan yapalım bir plan dedim,Selahattin'de zaten gözümün içine bakıyormuş :D ''Abi karşıya geçelim''dedi,aklımda Üsküdar vardı ama üsküdar'ın aşırı akıntı olabileceği ve orada balıkcılık yapanların (Genelde duyduğum)oradaki balıkcılık yapanlar kimseyi araya sokmuyorlar,rahat vermezler vs. gibi sözleride düşünerek Avrupa yakasına geçmeye karar verdik,ancak bir saat önce sevgili Erdem KORAL kardeşimide aramıştım ve oda işlerini erkenden ayarlayıp aramıza katılmıştı bile.

Akabinde canlı yem için Kadıköy balık pazarına bir tur yapalım dedik,yaklaşık 10 balıkcı tezgahını gezdik,bir tek balıkcının leğeninde 1 kg kadar canlı balık yüzüyordu ve ne kadar dediğimde 50.00.tl dedi ! bende ciddiyetimle tekrar sordum çünkü bu verilecek bir cevap değildi,belliki dalga geçiyordu,meğerse maksadı balıkları vermemekmiş,onlarda biliyorlar herkes gibi canlı yemin ne kadar kıymetli olduğunu ve aslında fırsat kolladıklarınıda çok iyi bilmekdeyim. :)
    (Başkasına ayırmış sanırım)

Tüm istavritler bayat,hatta biraz ileri gidiyim satın alınıp yenmeyecek kadarda kötüler!Bunu Selahattin aynen onayladı ve hiç yem almadan çıktık yola,en kötü denizden kendimiz arayacaktık yemimizi.

Akşam suyunda vardık,yol üzerinde balıkçılara sırayla uğradık hiç bir yerde yok taze yem,ancak iyi sayılabileceğini düşündüğümüz balıklardan 1 kg kadar aldık ve ilaveten zarganada aldık ve oltalarımızı açtık.

Taze yemi olanlar sarıkanatları almaya başladılar bile,bizde bir yandan aldığımız yemlerden denemeye başladık,bir yandan da Selahattin kardeşim çapari yapıyor,bir adet istavrit aldı ve zaten onuda takar takmaz ilk balığımız aldık bile,sonrasında eski yemlerde çalıştık ve bu sistem bize saat 22-30 a kadar av vermedi,sonrasında öyle bir balık yaptıkı eski yemmiş,bayat yemmiş hiç farketmedi ve adeta at-çek yaptık,sonrasında sistemi geliştirdiğimizde 2 metre önümüzden bırakıp hemen balıkları alıyorduk bile. :)

Söylemeyi unuttum av yapmaya başladığımızda saat 17-30 civarı bir yağmur bastırdıki akıllara zarar,benimhazırlıklı olmam sebebiyle bir damla ıslanmadım,Selahattin ve Erdem ise sıradan montları vardı üzerlerinde,iliklerine kadar geçti yağmur,ben dayanamayıp ava ara verdim,başladım arabayı karıştırmaya,beni tanıyanlar bilir her zaman tedarikliyimdir ve mutlaka bir şeyler bulundururum ihtiyaçlara göre :) en nihayetinde bir yağmurluk buldum,bunu Selahattin'e verdim bir tane daha bulamadım,arabamda yedek hırkalar,tişortlar her birşey bulunduğundan ikisinede kuru ve tertemiz tişort ve hırkalar verdim,içlerinde atletlerine kadar ıslanmışlar tam zamanında düşünmüşüz valla yağmurunda kesmesi sonucu ikside kupkuru avlara devam ettiler. :)

Akabinde Dost'lar avımızı gece saat 01-30 gibi Selahttin aramızdan ayrıldı,Erdem ile ben saat 03-30 da avı snlandırdık,eve vardığımızda 04-00 olmuştu.

Sizlere aşağıya çok kaliteli olmasada gecenin hatırası olması sebebiyle iki adet resim ekliyorum.

Av olarak Lüfer,Sarıkanat,Çinekop olarak yapmış bulunuyoruz,çinekop çok az sayıda,üçümüzün avı toplamda saydığımızda 45 adet balık çıktı,Bu akşam Ankara'dan abim geleceğinde iki kıymetli kardeşimde haklarını sağolsunlar bana verdiler. :) Sağolun,varolun.

Avımızda mantarlı klasik üçlü çok büyük olmayan iğneli takımlarla flote yem yaparak yaptık.
    Herkese rast gelsin.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. helaldılı

helaldılı Aktif Üye

Tebrikler sevgili Mustafa misafirlerin bayram edecektir .Her zaman bol avlı günler

4. öncü

öncü Aktif Üye

Tebrikler mustafa abi çok bereketli olmuş av tedarikli olmak herzaman işe yarıyor bu aralar havaya hiç güven olmaz:)

5. coredon

coredon Aktif Üye

Helal sana usta ne güzel....Kıymetli bir av olmuş.Tebrikler.

6. scofield

scofield Aktif Üye

Ellerinize emeğinize sağlık tebrikler çok güzel bir av olmuş.

7. bahadir37

bahadir37 Aktif Üye

Tebrikler Mustafa abi güzel balıklar afiyet olsun

8. leventt

leventt Aktif Üye

Abi tebrikler güzel av olmuş.Dün bende o yağmuru sarıyerde yedim ama av çok bereketli idi. Bayat istavrit vakasından bizde muzdarip olduk. Tuttuğumuz az istavritle çok bereketli bir av gecirdik.O kadar üşümüşümki ateşten gece uyuyamadım :)

9. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili kardeşi çok teşekkürler,birlikde de avlanabilmek ümidiyle. :)

10. hunter

hunter Daimi Üye

Teşekkürler sevgili Ömer,
    Çok güzel geçti gerçekden,darısı sana. :)

11. hunter

hunter Daimi Üye

Ferhat'ım teşekkürler,
    Göremiyoruz bu sıralar seni,senin avlarınıda bekliyoruz,umarım görüşürüz en kısa zamanda.