Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BOĞAZIN KAÇAKLARI BURSA'DA YAKALANDI

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Mancaro tarafından paylaşıldı.

1. Mancaro

Mancaro Üye

Geçtiğimiz haftasonu kofana ve sarıkanatların oltamı ziyaret etmesi ile bu haftasonunu iple çekmeye başladım. Spin takımım her gece odamın köşesinde gözüme batıyordu. Ve nihayet haftasonu gelmişti. Cumartesi akşamüstü 1.5 saatlik av sonucunda kıyıdan toplamda 35 parça lüfer-sarıkanat oltalarımızı ziyaret etti. Bir okadarda kıyıda oltadan kurtuldu.İçlerinde kofana olmasada sayı artmıştı ve Müthiş bir akşamüstü avıydı. Av toplamda 2 kişi spin takımlar ile yapılmış olup fotoğraflar evde çekilmiştir. Canavarlar o kadar yoğun bir av verdi ki iğnenin kötü saplandığı balıkların ağzından kaşıkları çıkarmaya vakit bile yoktu. Ayrıca eve geldiğimizde karnımız çok acıktığı için balıkları sıraya dizmeye de vaktimiz yoktu. İşte resimler.

Aşağıdaki resimler ise pazar sabahından. Bu sefer lüferler çoğunlukta idi. Sayı az ama boyutlar büyüktü. toplamda 13 parça.

Pazar akşamüstü dayanamayıp tekrar meradaydık. Bu sefer balıkları av dönüüşü eve getirmeden arkadaşa verdiğimiz için resimleyemedik ve sayamadık ama 2 kiloya yakın sarıkanat çantadaydı. Böyle bir haftasonu birdaha geçirebilir miyim bilmiyorum. Kaldı 4 gün:)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Burak,
    Güzel avlar yapmışsın

4. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Tebrik ediyorum Burak.
    Levrekten haber yok mu?

5. Mancaro

Mancaro Üye

Teşekkür ederim. İyi akşamlar.

Teşekkür ederim. Bu sene tercihimi lüferlerden yana kullanıyorum. Malum bursada her sene böyle lüfer bolluğu bulamıyoruz. Üstelik kıyıdan kofana da denkgeliyor. Levrek meralarımda levrek olduğunu bildiğim halde gidemiyorum. Belki bu haftasonu bir gün levrek icin ayırabilirim.

6. night fisher

night fisher Aktif Üye

Burak ,balıkları hangi bölgede tuttun(gemlik,kumla,narlı,mudanya vs.) belirtmende sakıncamı vardır.Mera kavramı taşbalıkları için kullanılır.Gelgeç balıklar için mera kavramı yoktur(çok kısa süreli yatak yaparlar).
    Bu yüzden,lüfer gibi geçici balıkları tuttuğumuz yerleri belirterek raporlarsak,diğer amatör arkadaşlara faydamız dokunur,bu hobiye gönül vermiş balıkçı dostlarımız da sebeplenir,zevkli avlar yaparlar.(ZATEN KISA SÜRE KONAKLAYAN LÜFER SÜRÜLERİ,GIRGIR TEKNELERİ TARAFINDAN AYIKLANIVERİYOR.hiç olmazsa bir kaç oltacı daha nasiplensin)
    Taş balıklarında mevki vermemek doğru bir yaklaşım,volicisi var,dinamitçisi var,dalgıcı var vs. vs.
    Bilgi paylaştıkça büyür,saygılar,Rastgelsin...

7. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Burak tebrik ederim,harika balıklar almışsınız.
    Senden ricam takım ve av hakkında bilgiler iletmen.
    Kullandığın kamış atarı,sahtenin daha yakından çekilmiş resmi,sahtenin ağırlığı,ne kadar uzaklığa atabiliyor ve alabildiniz balıkları,saat kaç arası?

Bunları paylaşırsan bizlerinde bu av ve yapacağımız av veya bölgede bile nasıl ve ne şekilde olacağı hakkında bilgimiz olur.
    Selamlar.

8. tripanazombi

tripanazombi Yeni Üye

Tebrikler burak,
    Seninle aynı zamanlarda yaptığım avlardan boş döndükten sonra buradaki raporlardan anlıyorum ki doğru zaman ve doğru mekanın aynı anda bir araya getirilmesi gerekiyormuş. Sadece doğru zaman işe yaramıyor :) Balıklar çok güzel devamını dilerim.

9. oktay16

oktay16 Moderatör

Tebrikler Burak. Telefonda bir konuşabilseydik belki pazar sabahı avı birlikte yapacaktık. Kısmet değilmiş. Eline sağlık Tebrikler lüferci.:D

10. budun

budun Aktif Üye

Tebrikler Burak çok güzel bir av olmuş. kullandığın kaşık hakkında bilgi verirmisin :harika: Kartal'da çok denedim birde bu modelle denemek istiyorum rastgelsin

11. Mustafa Adak

Mustafa Adak Aktif Üye

Tebrik ederim. Devamını dilerim