Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

BOĞAZIN MİNİ MİNİ LEVREĞİ

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında chaosad tarafından paylaşıldı.

1. chaosad

chaosad Üye

Tüm amatör balık avı sevdalılarına rastgele!

Aşağıda resimlerini göreceğiniz minik levreğin av hikayesi partnerlerimden birinin ben uyurken beni araması fakat benim telefonu duymamam ve bu arada üstadın 2 tane levroyu kıyıya almasıyla başladı:Duyurken telefonu duymadığıma hiç bu kadar üzülmemiştim:( ardından diğer partnerimde levreği patlatınca artık duracak dayanacak halim kalmadı levrekler boğaza gezmeye gelmiş bir hal hatır sormamak olmazdı :Dbu ruh haliyle düştüm paşanın peşine

neyse lafı fazla uzatmayalım iş çıkışı boğaz trafiği vız gelir tırıs gider motivasyonu altında düştüm yola ama yol hiç bu kadar uzun gelmemişti sanki balıklar ağzını açmış bekliyorlar koşup gideceğim oltayı atar atmaz pat balığı alacağım düşüncesi var kafamda nasıl bir ruh halien girdiysem artık :D bir an önce gitmek istiyorum ama yollar bitmiyor taksiler dolmuşlar araya girenler çıkanlar herkes sanki bana düşman olmuş önüme kırıyor direksiyonu :mad:

ne ise kafayı yemeden kimseyi üzmeden geldim meraya;) üstümde ne var gömlek kravat altta kumaş pantolon ayakkabılar boyalı ohhhh mis gibi sanki sözleşme yapacağım balıklarla:D montu çektim üstüme arabadan inerken idare edecek kadar balıkçı olduk mont sayesinde

aldım malzemelri bi 10-15 dakiakada yayan yol teptikten sonra meraya vardım, hemen takımları kurup favori sahtemide ucuna iliştirdim başladım paşaları aramaya. sağa at sola at oraya buraya derken 1 saat geçivermiş herhalde bunlar geçip gittiler kaçırdık düşüncesi ufaktan belirmeye başladı kafamda bi çay bile ısmarlayamadık ya la güzelim paşalara dedim:D

10 dakika kadar ara verip evde haber bekleyen arkadaşlarla kısa bilgi paylaşımları yapıp dinlendikten sonra yedek oyunculardan birini sahaya sürüp maçın ikinci yarısına başladım.Yine sağ sol kıyı köşe neresi varsa deniyorum ileri gidiyorum geri geliyorum şurayıda deneyeseydim demeyeyim diye her aklıma geleni yapıyorum hiç kıpırtı yok tam zamanı sarıkanat lüfer falan gelsede heyecan olsa moduna geçmeye başladım artık levrekten umut yok anlaşılan bu akşam hani şöyle bi dişli binse inse heyecan olsa bari oda yok :(

bunlar kafamdan geçerkeeeeeen zınk makinenin kolu takılıveriyor :eek:sanki ben bu ağırlığı daha önce bi yerden hatırlıyorum ufaktan bi tasma atıyorum ki o da ne cırrrr işteeeee paşa oltada :harika:adrenalin tavan hadi bakalım çalış sar sar sar balık kafa atıyor bir yandan kalama alıyor ama bende boş durmuyorum her fırsatta misinayı geriyorum düellomuz devam ediyor anlayacağınız ileride paşanın kuyruğunu görüyorum bir an yılan gibi kıvrılıyor ve suyun altında kayboluyor.yaklaşık 20-30 saniye sonra bir anda oltada boşluk hissediyorum:mad: aha misina koptu fikri geçiyor bir an zihnimden ama sarmaya devam ediyorum bir yandanda istediğin kadar sar artık ucunda anca sahteyi alırsın balık gitttiiiii :(

kaçan balık büyük olurmuş:)gitti koca paşa diye hayıflanıyorum ama yapacak birşey yok düello adildi bu sefer paşa galip geldi denemeye devam ama düşen tansiyonu toplamak için bir iki dakika mola şart.moladan sonra çalışmaya devam tam paşanın iğneden düştüğü yerede bir atsammı acaba diyorum ama orda bişey kalmamıştır şapırtıdan boşver derken ellerim ilk kararı çoktan uygulamış atmış bile oltayı kaçtığı yere yakın bir yere düşüyor sahte.Daha bir tur sarmadan hamle geliyor patttt paşa oltada:eek: hadi hadi sar sar sar başka balık olamaz bu daha sahte batmadı bile kesin levrek hafiften kalama sesi geliyor güzeeellll derken daha 10 saniye olmadan yine boşluk aha gitti gene :mad:

tamam levreği buldukta bunlar hiç çaya gelecek gibi değiller eeeee ne yapalım alternatifimiz yok at çek at çek 1-2 1-2 hadi hoppppp ikinciden sonra keyim yerine geldi :Dolmazsa olmasın kafayı yedim zaten ama en azından suda balık var saatlercede sürse uğraşırım heyecan var aksiyon var sonuç yok onada umudum var

bundan 10-15 dakika sonra yine aynı civara atıyorum oltayı, bir iki tur sarıyorum ve yine bir ağırlık ama bu sefer tasma atmama bile fırsat vermiyor balık crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr ama ne crrrrrrrrrrrrrrrrrrrr yaklaşık 10 saniye hiç durmuyor crrrrr da değil ciuuuuuuvvvvvvv :eek::eek::eek:bi dur da bizde kolu çevirelim azıcık kerata bu sefer kaçırmamam lazım çünkü bu kadar kalama alan balık büyük olmalı hadiiiiiiii balık durdu başla sarmaya gergin tut gergin kalama ayarı iyi tamam oynama hadi sar sar biraz sarıyorum arkadan yine crrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr biraz duruyor hemen başlıyorum sar sar sar hadiiiiiiiiii böyle mücadelemiz ne kadar sürdü bilmiyorum ama saatler gibiydi sonunda artık balık kalama almayı bıraktı ve teslim oldu, bu sefer düelloyu ben kazanmıştım ve balık usul usul bana doğru geliyordu.Attığım yerde iki balık gidince nereye çıkaracağımı çoktan hesaplamıştım hemen balığı oraya yönelttim ve sudan çıkardım derkeeeennn aha sahtenin düştü balığın ağzından:eek: o anda balığın üzerine nasıl atladım elimi solungaca soktum hatırlamıyorum, hatırladığım sol elimin bileğe kadar görünmediği ve balığı havaya kaldırdığım:D

hemen yanımdaki battal boy poşete attığım balıkla düştüm dönüş yoluna, yol boyunca yer çekimi yoktu eve uçarak geldim ne trafik gördüm, ne insan:D

Sabırla okuyan herkese çok daha iyileri rastgelsin!

ekipman okuma v system, trio 40,ima,duo sahteler

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

vişşşş :) bu minicik yavru kim bilir ne kalamalar almıştır :) güzel hikaye için ayrıca teşekkür ederim :) bende bu akşam duo 20 cm likleri denedim ama hava çok patlak :) anca yarın 1 mt ye iner dalga boyu :) bende deniz ana dan bunlardan birer tane istiyorum şööyle ağzı açık bekleyen :)

4. Can_Ordu

Can_Ordu Aktif Üye

Güzel ispendek :) salıverseydiniz. :)

Tebrik ederim gerçekten herkese nasip olmaz. Belki bir gün bize de denk gelir. Afiyet olsun, rastgelsin.

5. Serdar Hanedar

Serdar Hanedar Üye

maaşallah çok güzel av tebrikler duo nun hangi modeliyle avlandınız bide boğaz derken ist. bogazımı :confused:

6. hcicek

hcicek Aktif Üye

Valla heyecanla okudum, tebrik ederim, dedim herhalde en küçük balık rekorunu kırdınız sandım cidden :) daha büyüklerini de çaya almak dileği ile afiyet olsun :)

7. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Tebrikler Levent, yine kandırmışsın Levreği :)

Kısmetin açık olsun, rastgele.

8. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

kardeşim eline sağlık raporu nezaman açıcaksın diye merak ediyordum ellerine sağlık daha güzelleri rast gelsin nasibin kısmetin hep açık olsun koşturmanın mükafat helal olsun tekrarları rast gelsin

9. Theseus

Theseus Aktif Üye

Sabredemedin di mi Levent :)

O gün bir tanesi sahteme bir asıldı,beni denize düşürüyordu,en az 4-5 kilo vardı demiştim de ihtimal vermemiştik.Doğruymuş demek ki,azmanlar da kıyılamış.

Sağ salim yukarı çıkarabildiğin için tebrikler.

10. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Levent
    O oltaya vuranların hepsi bu balık değilse boğaz levrekten geçilmiyor olsa gerek.
    Bir avda bu kadar mı penaltı olur da gol olmaz. Neyse ki uzatmalarda almışsın balığı.. :)
    Her zaman rast gelsin

11. tunabalta

tunabalta Yeni Üye

tebrikler çok güzel bir av olmuş. afiyet olsun..