Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Boğulma

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında AslanUzunalioğlu tarafından paylaşıldı.

1. AslanUzunalioğlu

AslanUzunalioğlu Yeni Üye

Selam . Bende Bi tane 9.9 luk dıştan takma johnson motor var 6 metrelik fibere takılmış vaziyette tekne hızlı gitmiyordu(teknenin altında uzun bir kuyruk var pervanyi kesiyor diye yorumlamıştım.) Ama şimdi de motoru çalıştırıp tam gaz verince 5 saniye kadar gidiyor sonra kademe kademe boğulup istop ediyor ama ipi tekrar çektiğinde devam ediyor çalışmaya.Yapılması Gereken ne değişecek parçaları Söyleyebilirmisiniz ??

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. isahin74

isahin74 Yeni Üye

slm aslan bey benim düşüncem motorun gücü yetersiz geldiği için olabilir oda yüksek olasılıkla pistonun biri görevini yapmıyor
    bujıleri kontrol et dene sonra karburatör temizliği ve yakıt tankının temizliğini yap motorda güç kaybı olduğu kesin umarım düzelir

4. Lodosum

Lodosum Aktif Üye

yapılması gereken daha büyük motor takmak..6mt için 25 hp olur.

5. eraysarac

eraysarac Üye

Öncelikle merhaba; Açıkçası 9,9 motor 4.5mt tekneye yetmiyor.Sizin 6mt dediğiniz oldukça uzun bir tekne.Johnson motor benimde istediğim bir motordu ama artık Türkiye de yenisi yok ve servis yedek parça sorunu başladı diye duydum,o yüzdende vazgeçtim.
    İnşallah siz sorun yaşamazsınız.

6. night fisher

night fisher Aktif Üye

Jikle çekili kalmış olmasın.