Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bojin Örgü Hakkında Bir Soru

Konu, 'Misinalar ve Çeşitleriyle Özelliklerine Genel Bakış' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Büyük ölçüde tekneden istavrit avında belki ayda yılda bir yine tekneden yemli dip avında kullanmak üzere bojin örgü misina almak istiyorum? Kalınlık hassasiyeti nasıl etkiler acaba, her iki av yöntemini de düşünerek 0.20 alsam çaparide istavriti hissetmem zorlaşır mı, 0.20 ile 0.12 arasında çok hassasiyet farkı var mıdır? İlk defa örgü misina kullanacağım, tek istediğim ve benim için balık avlamanın tek anlamı olan vuruşları en iyi şekilde hissetmek, varsın balık yolda kurtulsun önemli değil :) Siz bu durumda hangi kalınlığı tavsiye edersiniz? Rastgele...

TekAdam bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. karantina14

karantina14 Aktif Üye

Bojin ipler ucuzdurç. Tekne için çok farkeder mi bilmem ama ilk avdan sonra yeşil olan renk beyaza dönecektir. :) Sağlamlık ve hissettirmede iyidir. Su tutar ve üzerindeki rengi atar ama tekneden av yapacağınızdan pek bir şey değiştirmez

4. MRwhite

MRwhite Aktif Üye

fiyat performans üründür bence bojin 1 yıl boyunca kullandım.

hangi kalınlığı olursa olsun vuruşları anında hissedersiniz.

çünkü esneklik sıfıra yakındır.

5. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Peki tekneden avlanırken örgünün önüne ana beden olarak bir miktar fc misina eklemek şart mıdır, yani avantaj sağlar mı, yoksa takım bedeni ve kösteklerinin fc olması yeterli midir?

6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Ben takım bedeni ve köstekleri FC yapıyorum sadece, yeterli oluyor

7. wolk23

wolk23 Yeni Üye

Bojin in 0,12 bedenini bir suredir kullanıyorum. Ucuz olduğu için almıştım açıkçası. Lufer dahi çektim bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Hissettirme konusu aşağı yukarı tüm ip misinalarda gayet başarılı. Bojinde de oyle.

Rastgele.

8. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Tesekkürler arkadaşlar, 0.20 bojin aldim bakalim tekne avlari icin, alivio 4000 ile kullanacagim, insallah anlatildigi kadar zevklidir örgü misina...