Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bolognesa kamislar

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında muresli tarafından paylaşıldı.

1. muresli

muresli Yeni Üye

Selamun aleykum,
    Kiymetli arkadaslarim avrupada cok yaygin olarak kullanilan bolognesa kamislar romanyada 1 numaradir.Her balikcinin hayalindeki ve ilk alip kullanmak istedigi kamislardir.Akar sular tabiki bu kamislara birazda mecbur ediyor.Buralarda sular cok berrak ve baliklar cok urkek.Uzun mesafelerden avlanmak gerekiyor.Yalniz benim bu demek istedigim uzun mesafe elinde kamisi tutarak uzun mesafe.Bu cok kolay anlatilip cok kolay anlasilacakta bir sey degil.Bolognesa kamislar 3 metreden 7-8 metreye kadar olsada en makbul ve kullanislilari 5 ve 6 metreleridir.Bu kamislara uygun kucuk bolognesa makinalarida vardir.Sabahtan aksama kadar elinden birakmadan avlandigin kamislarin kalitelileri 6 metresi 200~250 gram arasi titanyum halkali karbon-fibra malzemelerden yapilanlaridir.Bu kamislarla scobar,morunaj,rosiora,clean mreana ve platika gibi baliklar avlanilir.Selamlar.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cengizçapar

cengizçapar Yeni Üye

Teşekkürler Mistan bey , bu bilgiler ben dahil bir çok arkadaşın işine yarayacaktır.Sizin gibi değerli ustaların birikimlerini burada paylaşması gerçekten biz amatörler için büyük bir şanstır . Paylaşımlarınızın devamını diliyor , saygılar sunuyorum :harika:

4. muresli

muresli Yeni Üye

Selamun aleykum,
    Kiymetli Cengiz arkadasim herkes tecrubelerini paylasmak zorundadir,tabiki bu benim gorusum.Onu yapmiya calisiyorum.Video`larinizi izledim,mekan cok guzel.Antreman icinde cok elverisli.Basarilar dilerim,selamlar.