Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bot Şişirme problemi

Konu, 'Botlar ve Bot Motorları' kısmında kaygisiz tarafından paylaşıldı.

1. kaygisiz

kaygisiz Üye

Benim Kolibri KM300D ahşaptabanlı bir botum var. Botumu şişirmek istiyorum. Subap kapakalrını açıp subaını açık konuma getirmezsem, botu nekadar ayak pompası yada 12v elektrikli pompa ile pompalamaya çalışsamda bot şişmiyor. Eğer subapalrını açık konuma getirirsem, bot şişmeye başlıyor. Fakat bu seferde pompayı subaplardan çıakrtınca subap kapakalrını kapatasıya akdar hava kaçırıryor. Botu şişirmek eziyete dönüyor.

Botumu ikinci el aldım elimde olan Botumun orjinal pompası

yanında kullandığım 12v pompa ve ucları

Botun subaplarını açık konuma getirmeden sadece şişirirken subaba basıp açık konuma getirecek ve pompa ucuna takılan aleti subaptan çektiğinde hava kaçırmayacak bir aparat avrmıdır. ayda böyle birşeyi nasıl yaparım. Bu bahsettiğim aparat kolibri KM300D botuma uymalı. Yardımalrınızı bekliyorum.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. caretta

caretta Üye

Arkadaşım öncelikle subapların temizliğini bi kontrol et. Aralarına küçük kum ve çakıl taşları sıkışmış olabiliyor. Botu 2. el almışsın temizliğinde sorun yoksa zamana bağlı olarak diyafram görevini gören o zar artık özelliğini kaybetmiş olabilir. Bu durumda yenisini alıp takmalısın ki oldukça da kolay bir işlemdir. Selametle