Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bot ve motor alıcam tavsıyeleriniz nedir

Konu, 'Tekne ve Deniz Motorları' kısmında karaagaclı tarafından paylaşıldı.

1. karaagaclı

karaagaclı Yeni Üye

slm arkadas lar ege bölgesinde ailemle kulanmak icin zodiac bir bot almak istiyorum sizce botun markası ölcüleri ve kac beygirlik bir motor almalyım yardımcı olursanız sevinirim

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Kısa zaman önce bir bot ve motor edinmiş biri olarak benim önerim Özellikle motorun en az 9,9 olması gerektiği.Eğer tekbaşınıza avlanacaksanız 6hp bir motor yeterli olsada 3 kişilik avlarda 6hp motor performans olarak yeterli gelmiyor.Benim aldığım aldığımız bot 3,20 ve 6hp 4 zamanlı bir kombinasyondu.Önerim 3,50 üzeri ve en az 9,9 motor.4 Zamanlı motorlar yakıt olarak az yaksada 2 zamanlılara göre performansı daha az.Marka olarak motor için Honda,Mariner,Yamaha.Bot için ise Zodiak,Quicksilver,Brig,Joker gibi markaları önerebilirim.

4. egelicengo

egelicengo Yeni Üye

Merhaba...Ben yaklaşık 1 ay önce aldım bir bot..Yam 380s,direksiyonlu(şaftlı),kıçtan takma 25 ho bir johnson motoru var...Botun büyük olması bence avantajdır...motoruda en az 9.9 luk almanı öneririm

5. soner Yılmaz

soner Yılmaz Aktif Üye

En az 3.50 mt boyunda bir bot ve 9,9 hp motor bunlarda hemfikiriz.
    Avantajları nelerdir: bu boy bir bot dalga ile dans eder Hatta 3.80 tam idealdir. İç genişliğide zaten bu boy aralığından sonra genişler, hareket alanını rahatlatır. Daha kısa olanlar biraz dalgada önden içeri su alabilir. Motor gücü size istediğiniz seyir güvenliğini fazlasıyla verecektir. Kullanmaya doyamazsınız.
    Dezavantaj Her ikiside ağırdır tek başınıza kurabilseniz bile taşımanız mümkün değildir. Çünkü bu işi senede bir gün yapmayacaksınızki katlanabilesiniz. Devamında sizi bıktıracaktır. 3,00 mt. yada 3,20 bir bot için 6 hp motor tek başınıza kurabileceğiniz ve taşıyabileceğiniz ölçülerdedir.
    Piyasada yeni görmeye başladığım DAF marka botlara bir bakmanızı öneririm. Mercury motorların fiyatları oldukça makul hazır dolar düşmüşken kararınızı hızlı verirseniz karlı çıkarsınız.

Ege bölgerinde olduğunuz için İzmir'de Aras teknik hırdavatdan motor fiyatlarını almanızı öneririm.

ve Ben yerinizde olsam ne yapardım. Aile söz konusu olunca Güvenliği en üst seviyede olması için 3,80 mt bot ve 9,9 Hp motor alırdım ve ikisinide sıfır alırdım. Size önerdiğim her iki boy bot ve motorda bende mevcut, tecrübeyle sabittir yani.

6. orkfey

orkfey Yeni Üye

3,20 bir daf marine botum var yaklaşık 1 aydır. 8 bg iki zamanlı da motorum.
    Genelde balığa 2 kişi çıkıyoruz. 3,20 iki kişiye kadar sorun olmuyor. Ama 3.kişi bindiği anda avlanmak açısından neredeyse imkansız hale geliyor.
    Geçenlerde tek başıma tüm malzemeyi evden arabaya taşıdım.Denize 20-30 mt kadar yakın bir yerden botu kurdum ve denize açıldım. Sabahtan akşama kadar denizde kaldım. Tek başına denizde sorun yok.Ancak sorun karaya çıktığın anda başlıyor. Zaten denizde yorulmuşsun. Artık balık tutma heyecanında kalmamış olduğundan botu toplamak arabaya taşımak ordan eve taşımak tam bir işkence oluyor.Botu arabamda 1 hafta taşıdım.
    Ancak pazar günü 2 kişi gittik ava. Arkadaş geldi evden malzemeleri arabaya beraber taşıdık,yine aynı yere gittik botu kurduk denize açıldık gezdik lüferimizi yakaladık geri geldik. 10 dakkada botu topladık arabaya koyduk yola çıktık.Yani 2 kişi olunca hiiiç sorun olmadı.
    Eğer bu işlerle tek başına uğraşacaksan. Arabanın arkasına römork vs takamayacaksan 3,20 iki kişiye kadar ideal. Daha çok tek gideceksen 2,90 hatta küçüğü daha rahat.
    3,80 i bu şartlarda 2 güne satarsın.
    Motor konusuna gelince 8 bg motorum 2 zamanlı ama 9,9 olmasını istedim.
    Tek kişi çok güzel planing yaparken 2 kişi zor oluyor.

7. pilkır

pilkır Yeni Üye

İnternette www.denizmotorum.com adlı bir site var.Piyasaya göre çok makul fiyatlarla her marka bot ve dıştan takma motor satıyor.Bence bu siteden incele istersen fiyatlar ve seçenekler çok uygun...

8. sedatt

sedatt Aktif Üye

3 hafta kadar önce 3.80 aliminyüm tabanlı (daf marın) bot,ve 15 hp 4 zamanlı yamaha marka motor aldım.çok memnunum.