Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bota uzun şaft motor için yardım..

NiGHTMaRe07

Aktif Üye
Adı
AŞKIN ATEŞ
Kan Grubu
B Rh Pozitif
Arkadaşlar merhaba..Benim tam donanımlı 4,5 mt teknem var..Şöyle bir sıkıntım var ; teknemi rampa olayan yerden indirmem imkansız..Balık olan yerlerede yakın rampa yok en az 13-14 km yol yapıyorum denizden..Bu yüzden o tarz yerlere giderken 3 mt civarında katlanabilen bir bot alsam, fibere taktığım motorumu bota monte edebilirmiyim..Biraz araştırdım bota bir aparatla (aynayı yükselterek) oluyormuş..Bu konuda bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum..Teşekkürler..

Tekneye takmış olduğum motor suzuki 20 hp enjeksiyonlu ve marşlı modeli..motorun ağırlığı 54 kg..

havatemiz

Aktif Üye
Adı
İhsan Oktem
Kan Grubu
A Rh Pozitif
20 Hp motor 54 kg ise uzun şaftlı motoru bota uyarlasanız bile her şeyden once size büyük eziyet olur. Ben 20 Hp lik yamahayı iki kişi zor kaldırırdım. Bota bağlayana kadar halsiz kalırsınız. Bir de balık dönüşü sökme işlemi var ki çok zor iş. Bence, Al bir kısa şaft 6 Hp lik motor rahat et. 22-24 kg arası kendinden deposu olanlar var. Tek başına kolayca takıp çıkarabilirsin. Anlıyorum sizi ama en uygunu bence böyle yapmak gibi geliyor bana.