Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Böyle mailleri dikkate almayın

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa
Arkadaşlar merhaba;
Uzun zamandır açmak istediğim bir konu idi bu aslında. Aşağıda örneğini vereceğim elektronik posta yurt dışından gelmektedir ve dolandırıcılık amaçlıdır. Lütfen dikkate almayın, herhangi bir şekilde cevap yazmayın. Ben tercümesini yapabildiğim kadarıyla yapacağım ve örneklerini de geldikçe asıllarıyla beraber yazıp çevireceğim.
Your $9, 500,000.00 inheritance fund which has been long delayed by the corrupt official Bank of Nigeria has been ordered for its immediate release by Foreign Asset Control under the auspices of the Federal Ministry of Finance of Nigeria. Your fund has been deposited to the External Debt Settlement Department of Debt Management Office.

It took us time after much review and scrutiny to contact you because of the re-shuffle of staffs going on in the organization, to get good and quality dispersion of services and also to create an excellent impact of trust worthy, transparency and sincerity on the body of the organization that has being damaged by hoax and fraudulent officials for the past years.

The International Monetary Fund Organization IMF has given the Federal Government of Nigeria to pay all foreigners whose inheritance/contract fund has not been remitted. The Federal Government of Nigeria in an agreement with the international monetary fund organization gave an instruction for us to inform you of this new development.

For due processing of your fund release, you must contact us not later than 30/06/ 2012 after this date, all funds will be returned to the Federation account as unclaimed fund. Reconfirm the bellow information for a safe delivery of your fund:

1. First Name:

2. Middle Name:

3. Last Name:

4. Home Phone Number:

5. Cell Phone Number:

6. Home Address:

7. Date of Birth

8. Driver's License or any Copy of Identity:

9. Marital Status:

10. Current Employer Name:

11. Position/Title:

N.B: For quick response send the required information to this email: dmo23401@rediffmail.com or call +234 813 661 9708

We await your response shortly.

Best Regards,

Mr. Joseph Omenka.

Director of External Debt Settlement,

Debt management office of Nigeria

Telephone: +234 813 661 9708
Çevirisi üzerine çalışıyorum en kısa zamanda eklerim......

Moderatör tarafında düzenlendi:

OZAN IŞIK

Moderatör
Yönetici
Adı
OZAN
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bana da boyuna Amerika'ya uçak biletiniz basılmıştır falan diyen mailler geliyo onlara da dikkat edelim dostlar..

Duyarlılığın için teşekkürler Önder abi

Adı
cengiz coşkun
Kan Grubu
O Rh Pozitif
Bana da boyuna Amerika'ya uçak biletiniz basılmıştır falan diyen mailler geliyo onlara da dikkat edelim dostlar..

Boğazdaki balıklar seni Amerikaya gönderip canlarını kurtarmak için rezervasyon yaptırmıştır:D

onder

Daimi Üye
Adı
Önder Çapa

Rica ederim ne demek. Ben baya zengindim bu mailler gerçek olsaydı. Hemen her gün 5-10 milyon dolar kazanıyorum bir çekilişten. Bu da, içeriğini çeviriyorum hala ama 9 milyon dolar paran hazırda var bankada diyen bir mail aşağı yukarı tam okumadım da daha. Aşağıda da yaşımı, mesleğimi, adresimi, isim soy ismimi istiyorlar. Sonra da katılım payı diye para isteyip sen sağ ben selamet oluyor. Geçen araba ararken de denk geldim. İnternette bir ilan gördüm ingilizce yazışmaya başladık. Vatandaş ingilteredeymiş araç burada, neymiş efendim western union ile 7000 tel yollayacakmışım gelip arabayı verecekmiş bana. 7000 lirayı alınca selamdan başka bir şey alacağımı zannetmiyorum:)

bahadir37

Aktif Üye
Adı
Bahadır Aydın
bana da bugün fedex ten mail gelmiş iyice uçtular ya

MERCURY90

Aktif Üye
Adı
HASAN
ben seviniyorum oyle mailleri gorunce, adam yerine konulduguımu zannediyorum, pek kimselerden mail.gelmiyorda

KayaBalığıKaya

Daimi Üye
Adı
Uluç
Asıl "bir şey" büyütücü reklamları var cart diye mailinizde görünce insan fena oluıyor nasıl yani diye.
Bide bir yerde okumuştum adam "bir şey" büyütücü siparişi vermiş net'ten sonra adama büyüteç yollamışlar.

Moderatör tarafında düzenlendi: