Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bozcaada'da tatil hakkında tavsiyelerinizi ve yorumlarınızı bekliyoruz.

Konu, 'Genel Konular' kısmında selcukkales tarafından paylaşıldı.

1. selcukkales

selcukkales Üye

6 günlük yıllık iznimi (18-23 Temmuz) eşim ve 6 yaşındaki oğlumla Bozcaada'da geçirmeyi düşünüyoruz. Biraz araştırsam da tatmin olamadım. Forumdaki siz değerli arkadaşların tavsiye ve yorumları benim için oldukça önemli.

Kalınacak yer (pansiyon veya otel) ,avlaklar,av konusunda yanıma neler almalıyım gibi konularda Bozcaada'yı bilen arkadaşlarımın yorumlarını bekliyorum. Bozcaada'da görüşebileceğim biri varsa daha çok memnum olurum.

Şimdiden teşekkür ederim.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Şimdiden iyi tatiller dilerim.

Bozcaada hakkında pek bir bilgim yok ama Gökçeada da iyi balık olduğunu duydum.

4. MehmetAliYILDIZ

MehmetAliYILDIZ Aktif Üye

Gökçeada balık yatağı Hamdi Abi,
    Benim aşıyı aldığım yer. Mercan, kolyoz, karagöz, kupes tutmuştum tekneden de bu sevda öyle başlamıştı.
    Hatta zıpkıncı arkadaşlarım götürmüştü beni O'nlar akya da vurmuşlardı Laz koyu burunlarından.

Selçuk Bey tekrar hayırlı tatiller dilerim.

Saygılarımla,

5. selcukkales

selcukkales Üye

Hamdi bey ve Mehmet Ali bey teşekkürler. Gökçeada'ya mı gitsem diye düşünmeye başladım.
    Bu sabah da SKY TV de Gökçeada'yı izleyince iyice kararsız kaldım. Gelecek yorumlara göre tatil programımı değiştiricem.

6. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Eğer yapılmış bir rezarvasyonunuz yoksa Gökçe ada iyi olur :) Bir de tekne kiralar çıkarsan balık almaman imkansız ;)

7. MehmetAliYILDIZ

Hamdi Abi'ye % 100 katılıyorum.
    İlk iğne bağladığım yer. Şöyle söylersem daha doğru olur, ilk balık tuttuğum günün ardına iğne bağlamayı orada öğrenmiştim.
    Balık için bereketli bir yer ama yenge kızmazsa git çünkü orası Bozcaada gibi popüler olmadığından o kadar da sosyal aktivitesi olan bir yer değil.
    Ama yengem sakinlikten huzurdan hoşlanıyorsa beğenir. Arabayla gidiyorsanız laz koyuna bayılır. Deniz pırıl pırıl. Havası müthiş.
    Bilgilerine,
    Selamlar,

8. selcukkales

selcukkales Üye

Eşim yazdıklarızı okudu. Kızmak bir tarafa, hoşuna bile gitti. Benim kadar balık sevdalısı ve sakinlikten yana.
    Bozcaada'dan vazgeçip, rotamızı Gökçeada'ya çeviriyoruz. Arabayla gideceğiz. Bütün adayı dolaşmayı düşünüyoruz. her yerde denizin soğuk olduğundan bahsediyorlar, temmuz ayında deniz çok soğuk olur mu acaba. Ayrıca;
    kıyıdan da avcılık mümkün mü Mehmet Ali Bey.

9. MehmetAliYILDIZ

Selçuk Bey,
    Biz Uğurlu Köyü'ne gittik ve muhtarın ( Veysel Abi ) pansiyonunda kaldık. Arkadaşlarım her sene gidermiş o sebepten muhtarın teknesini de ayarlamışlardı. Bu sene de gitti arkadaşlarım ve yine tekneyle açılıp avlanmışlar. İyi miktarda mercan, karagöz, kolyoz, kupes almışlar. Ama köyün limanını denememişler bu sene.
    Fakat geçen sene köyün limanından ve laz koyu kayalıklarından balık almıştık.
    Selamlar,

10. selcukkales

selcukkales Üye

Yönetici arkadaşlarım konuyu kapatabiliriz.

Biz kararımızı verdik. 18-24 Temmuz'da Bozcaada'dayız.

Mehmet Ali Bey tekrar teşekkürler. Bahsettiğiniz balıkların ismi bile yeterli oldu ki, söylediğiniz yerleride dolaşıcaz.