Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu ayda saroz ( b.kemikli - anzak koyu mevkii ) ne balığı yapar ? tavsiye ve öneri ?

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında tuncay-ay tarafından paylaşıldı.

1. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

selam arkadaşlar. c.tesi gununu pazara bağlayan saatlerde hava ağarırken sabah suyunda saroz ( b.kemikli-anzak koyu mevkiinde ) olmayı planlıyorum ve pazar gununu oralarda nasip olursa balık tutarak geçirmek istiyorum. daha 1 aylık balık tutan bırısı olduğum ıcın nerede ne çıkar nasıl çıkar hangı yem kullanılır pek bılmıyorum. Öneri ve yorumlarınızla yardımcı olduğunuz ıcın sımdıden teşekkür ederım.. saygılar..:confused:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 24 Ağustos 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. a.sevinç

a.sevinç Aktif Üye

Kemikli ilginç bir yerdir.olta için levrek harici pek sansın olmasa da kıyıdan koy içinden lidaki alırsın.keske tekne ile gidebilsen ,en trofe balıklar hep oradadır.

4. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

geçen anzak koyu civarlarında 5 dakıka arayla 300-400 gr çipura çekmiştim çok kumluk sığ bir bölgeydi 50-100 mt salladım 5 dakıkada 2 tane geldı ama takım kopmasıyla ve hava kararmasıyla av yarıda kaldı. çipura-mırmır alamazmıyım sabah suyunda ?

5. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

Az önce yine kemikli burnuna gittim hava rüzgarlıydı pek bişey olmadı 2 tane safra balık dışında.. tam gün batarken attığımı çekmem lazım aslında o bölgenın usta avcılarından yardım ve öneri bekliyorum zaman ve konum açısından..

6. night fisher

night fisher Aktif Üye

Sezon olarak kötü(kıyıdan av için) bir zaman.Önünde ispendek,ahtapot,dev çupralar geziyor ama Küçük balıklar takımı rahat bırakmayacağı için av şansın düşüyor. Gece her taraf mığrı keser yine huzur vermez.Çıtayı düşük tutup,hava aydınlanırken anzağın girişindeki iskelede ol,zargana çalış,ispendekleri göreceksindir,silikon raglou dene,aksiyonu güzel verirsen tutarsın.Sonra yüzmek için gelenler olur,oltalarını topla,sende suya atla denizi güzeldir.:):):)
    RASTGELSİN.

7. tuncay-ay

tuncay-ay Aktif Üye

valla abi dün çektim 1 tane değişik bir balık ortadan tek kalın çizgili ne olduğunu bılmedıgım ıcın ve devamı olmadığı ıcın gerı saldım. çipuranın o mevkııde bol olduğunu bılıyorum ama yanlış bır zamanlama yaptığımı umuyorum hava cok rüzgârlıydı kıyılarda hep ufak balıklar vardı değişik dikenli filan. senın dedıgın iskeleyide biliyorum anzağa dönerken kapatepe içersinde kalıyor oradan atmakta aklıma geldı kızdım kendı kendıme orda çıkmadı burda mı cıkcak dedım kılıtbahıre uzadım ordada bısey olmadı :((