Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu balık bulucular isimi görür mü ?

Konu, 'Balık Bulucular ( Sonarlar ) Fish Finder' kısmında bahti tarafından paylaşıldı.

1. bahti

bahti Yeni Üye

Arkadaslar herkese merhaba öncelikle. Balik bulucu almaya karar verdim bununla ilgili birazda arastirma yaptim ama bayagi karisik bir konu yinede isin ustadlarindan sormak en iyisidir diye dusundum her ayrintisiyla. Balik bulucuyu devamli tatli suda kullanicam, denizde bile kullansam derinlikler ve hedeflar ayni turna, sudak ve tatli su levregi denizdede bulunur burda. Kisin buz tutmus suyun uzerinden delik acip maximum 8-10 metre delikte avlaniyorum. Yazin derinlik 1 metreye kadar bile dusuyor belki sadece sudak icin 8-10 metre derinlige giderim. Turna ve sudagin trofesi pesindeyim,sirtiyla zaten 3-4 kiloluk baliklar aliyorum alacagim balik bulucu en azindan bu buyuk baliklar hakkinda ve dibi tasli alanlar ( sudak icin ) icin bana bilgi vermeli bu kadar az derinlikte . Humminbird ve lowrencenin bazi modelleri var sizce bu modeller benim isimi görurumu ?
    Mesela humminbird piranha max serisi 150 - 160 yada 170 bunlardan herhangibiri benim isimi görebilirmi, yada lowrance x-4 ? Benim sectigim modeller yaklasik olarak 150 euro civarinda yada o civarda önerebileceginiz makina var mi ?
    Yardim ederseniz cok memnun olurum herkese tesekkurler :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Marmarasinariti

Marmarasinariti Üye

Merhabalar,

Eğer dibi taşlı yerler keşfetmek istiyorsanız, yani işin içinde keşif varsa, ben size yanal taramalı sonarları tavsiye ederim. Tabiki fiyat olarak sizin dediğiniz fiyatların oldukça üzerinde, ama sizin yapmak istediğiniz şey için söylediğiniz cihazların size yardımcı olabileceğini düşünmüyorum. Yanal taramalı cihazların fiyatı eskiye oranla dahada düşüyor son zamanlarda, eğer derinlikte dediğiniz gibi fazla değilse yanal taramalı Humminbird Helix cihazlar sizin işinizi rahatlıkla görecektir.
    Bunun gibi;
    marintekstore.com: Balık Bulucu

4. bahti

bahti Yeni Üye

Merhaba,
    Cevap icin tesekkur ederim dip aramasi yapmayacagim, dedigim gibi kisin buzun uzerinden dikey avlanicam, yazinda genelde jigging yapiyorum ama dedigim gibi balik bulucuyu sadece trofeler icin kullanmayi dusunmustum.