Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu balıklar pişmiyor bir türlü

Konu, 'Sohbet' kısmında aykut kilitcioglu tarafından paylaşıldı.

1. aykut kilitcioglu

aykut kilitcioglu Üye

yeni aldığım daiwa crosstcast 5000 s makineyi denemek için boğaza gittim.kıyılarda bol kraça vardı.açıktan şansımı denemek için kolları sıvadım.makinanın uzak erimi mükemmeldi.2 saatte 3 kiloya yakın istavrit aldım.eve döndüğümde temizleyip yıkadım.tavayı ateşe koydum biraderde salatayı hazırladı ama çevir allah çevir balık bir türlü pişmiyor.içi jel kıvamında beyaz yumuşak.bildiğimiz istavrite benzemiyor.acaba yeni bir türlemi karşıkarşıayım diye düşünmedim değil.tüm balıklar çöpe.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Hyacinth

Hyacinth Üye

:d Abi kolay gelsin insallah doğalgazdır yakıtınız yoksa dediğine bakılırsa tüp dayanmaz mazallah

4. İsak

İsak Aktif Üye

Yanlışlıkla rapalaları tavaya atmış olmayasınız :)

5. Theseus

Theseus Aktif Üye

Yağı tavayı kızmadan koymuşsun balıkları anlaşılan.Yeterli ısıya geldiğini yağın hafif koyulaşıp çok hafif duman çıkarmasından anlayabilirsin.

Balık da 1 defa çevrilir,unutmadan.

6. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

yağın kızdığını ise parmak uçlarınıza aldığınız bir miktar mısır ununu tavaya atıp foşurdamasından anlayabilirsiniz. bir de balıkların üzerindeki fazla unu hafifçe çırpıp eleminize etmenizde faide var. 10 dakikada mis olur :)

7. aykut kilitcioglu

aykut kilitcioglu Üye

arkadaşlar balık yemekleriyle ilgili pratiğim ve kültürüm oldukçe geniştir.yukarda anlatmak istediğim bir ayrıntı var.ben çok önemli buluyorum.4 yıl önce şarköyde tututuğum istavritlerdede aynı şey başıma gelmişti ve o yıldada deniz oldukça kırmızı bir renge dönüşmüştü.bu olay bugünlerdede var,boğazın ve halicin karaköy kısımlarıda oldukça koyu ve bulanık.bence bu durum balığın beslenme durumuylu ilgili olabilir diye düşünüyorum.

8. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

bence alakası yok balık balıktır arkadaşların dediği gibi bir durum olabilir yada sizin önyargınız balığın etinin bozulduğu yönünde olduğundan bir türlü piştiğine inanamadınız ve çöpe attınız. balıklara yazık olmuş.

9. kIRIK OLTA

kIRIK OLTA Aktif Üye

Kırmızı Gelgit :
    Bazı canlı türlerinin zaman zaman oluşturduğu sürülerin, bulundukları suya kırmızı renk veren öldürücü bir etkiye sahip toksin salgılayabiliyorlar. Bu toksinlerin yoğunluğuna göre de su renk değiştiriyor.

Bu geçenlerde şarköyde fotoğrafalanan deniz üzerine yapılan haber.
    Yer Tekirdağ Şarköy açıkları.
    Yılda bir kaç kez olabilir diyorlar.

http://www.okubil.com/marmara-deniz...ed-tide-kirmizi-gelgit-ne-demektir-20370.html