Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bölgelerde avlananlardan yardım

Konu, 'Türkiye Genelinde Bölgeler ve Avlaklar, Nerelerde Balık Avlanır' kısmında Coşkun meray tarafından paylaşıldı.

1. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Merhaba sevgili balık sevdalıları.Yaz tatilini bu sefer farklı yaşamak adına mavi turlara bakarken birazdan paylaşacağım güzergahta karar kıldık.Hep karada hep karada olmaz diyerek"Ekincik Körfezi, Dalyan, Ölüdeniz, Gemiler Adası, Turunçupınarı, Göcek Körfezi, Yassıca Adaları, Tersane Adası" bu yerleri gezen bir tekne turunda karar kıldık.Daha önce buralarda avlanmış belki benim gibi tekne turuna çıkıp av yapmış yada buralara yakın yaşayıp bu koylarda avlanan sevdalılardan yardım isteyeceğim.Tekne olduğu için yemleri muhafaza edecek bi durumum yok 2 gün sonra tekneyi boru kurdu kokusu sarar valla:))Ama marmaristen karides alıp teknenin difirizine atacağım.Birde aklıma takılan bir adet 150-200 gr jig yemi alsam tekne seyir halindeyken arkadan salsam uzun olta misali sizce mantığa uyar mı??Jig avına yönelik ne kamış ne makinem var.Bu yöntem ile bi nebze el oltası şeklinde becerebilirmiyim??amaç akya orfoz değil yerse belki sinarit yada antenli mercan diye düşünüyorum.Bir tane dolgu kamışım var ama bu balığı çekecek drag gücüne sahip makine yok.Bilgilerini paylaşacak üstadlardan yorum bekliyorum.Şahsen temmuza çok var belki bi ayakkabı kutusu yada sayısal süper çıkar belli de olmaz:))

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

27 kişi bakmış bir kişide yazmamış:(

4. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

:) demekki konu hakkında bir şeye vakıf değiliz :D baktık çıktık :D

5. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Genede teşekkürler Ekrem bey.Bölgeler konusu neysede jig yemi uzun olta gibi kullanımının avantaj yada dezavantajlarını yazabilcek birileri yok diye düşündüm.Sitemizde herşeyi bilenler mevcutta:))

6. ekremy1983

ekremy1983 Aktif Üye

Gün içersinde yazan olur büyük ihtimal... malum hayat sadece balık peşinde koşturmuyor...

7. Coşkun meray

Coşkun meray Aktif Üye

Tabi ekrem ona diyecek birşey yok.Umarım çıkar