Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu bu nedir bu :)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Levrekspinner tarafından paylaşıldı.

1. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Biliyorum dünkü rapor üzerine bu başlığı görünce levrek tahmin ettiniz ama bu bir levrek değil bana göre hatta bir balıkta değil :) Hatta tam olarak ne olduğunu bile kestiremedim kalamar herhalde marmaranın yerli kalamarıymış dediklerine göre ben ilk defa görüyorum bu sabahki avımızda denk geldi denize bıraktık umarım yaşamıştır pek kendinden geçmiş vaziyetteydi karşımıza geldiğinde ben bu türün buralarda olduğunu pek sanmazdım şarşırdım ama arkadaş yerli kalamar dedi .

İstanbulda av bayi sahibi bir abimizin sohbetinden edindiğim bir bilgi vardı marmaraya kalamar girdi yakında bazı balık türleride peşinden gelecektir gibi o söz aklıma geldi bu omurgasızı görünce ne diyelim sular ısınıyor demekki

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

usta ne olmuş ona öyle insanı kalamardan soğutur :)
    Kısmetiniz hep açık olsun rast gelsin

4. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Oldukça iri yalnız Sabri abi kısmetimiz dışıydı bu kıyıya vurmuştu :(

5. budabeyi

budabeyi Yeni Üye

maketin boyuna bakılırsa bence oldukça iri değil aksine porsiyon denilebilecek ebatta güzel bir yerli kalamar. ve kalamarlar sıcak suda değil aksine soğuk sularda yaşarlar bildiğim kadarıyla. ekim ayının sonlarından nisan ayının başlarına kadar kıyıdan oldukça iyi av verirler özelliklede akşam gün batımından sabah gün doğumuna kadar. evet doğrudur bazı balık türleri kalamarı çok sever özellikle sinarit, trança gibi oldukça etçil ve değerli balıklar. fakat marmara hakkında bilgi sahibi değilim. bereketli olsun. tebrikler.

6. budabeyi

budabeyi Yeni Üye

tuttuğum bazı kalamarların fotosunu ekleyeyim dedim ama başaramadım :(

7. Levrekspinner

Levrekspinner Aktif Üye

Bizim buralarda kıyı avında ilk kez denk geldim pek bir bilgimiz yok 2 metreye kadar büyüye biliyormuş.