Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu defa bahtsızlığım tescillendi...:)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında ishak BALLICA tarafından paylaşıldı.

1. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili dostlar geçtiğimiz hafta içerisinde Sevgili dostum Çağatay bey ile yaptığımız görüşmeler esnasında o beklenen 9 günlük bayram tatili bitmeden herhangi bir gün hep birlikte cümbür cemaat bir tekne avı planı yapmıştık...

Nitekim de tatilin başladığı ilk günler içerisinde bayram telaşı filan derken nihayet bayramın bitimini müteakip geçtiğimiz Cuma günü bu planımızı gerçekleştirebildik...

Bu tekne avına ben ve Çağatay bey ile birlikte yine bizim ''oltamisina ve saz arkadaşları'' gurubunun bir neferi olan Sevgili dostum Erdal bey ve Çağatay bey' in hukukçu meslektaşı olan Sevgili Kaya bey ve nihayetinde de benim Uşak ilinden misafirim Tatlı su balıkçısı Sevgili Gültekin Öğretmen katıldı...

Bu av esnasında yem olarak 2 patlak mamun (Patlak bir ölçü birimi), 150 adet sülünez az miktarda Sardalye ve 1 külo kadar da hamsi kullanıldı...

Avımız yaklaşık olarak Cuma gecesi saat 22.00-23.00 sularında başladı diyebilirim.Av mekanına varılıp da demir atıldıktan sonra ilk oltalar suya kavuştuğunda hemen ufak ufak tkırtılar almaya başladık...Eh gayri siz deymeyin keyfimize...Ortam alanın alası..Deniz papiya Liman bir hava...Ay ise aynen henüz parlatılmış gümüş bir tepsi edasıyla gökyüzünü tüm haşmetiyle aydınlatmakta...[​IMG]

Malesef bu sevincimiz bir süre sonra resmen kursağımızda kaldı...Nasıl mı...?Ay'ın aydınlattığı bu güzel deniz yüzeyini yara yara üzerinde belki 3000 belki 5000 Watlık ampulleri olan okkalı bir Gırgır teknesi hemencecik yanı başımızda beliriverdi...Zaten onu ileride görmemiz ile taa dibimize gelmesi çok kısa bir süre aldı...[​IMG]

Sanırım bizim av yaptığımız mekan onun alışık olduğu ve ağ serdiği mekan idi...Çünkü açıktan geçerek etrafımızda bir iki tur attı...Eh bize de onun motorlarının yarattığı dalgada bir sağa bir sola yalpalamak kaldı...Yok yapacak bir şey tabiki...

Ve başladık beklemeye....Zaten olta atmaya çalışsak ta verim alamadık...Zira o teknenin ilk başta kendi motorları daha sonra da onun arkasına bağlı olup, ve ana tekne sustuktan sonra suya inip devreye giren klavuz teknenin o güçlü motorlarının sesi yetti de arttı bile...[​IMG]

Sözün özü, bahsettiğim gırgır teknesi işini bitirip bölgeden uzaklaşınca nihayet kafamız dinlenebildi...Ve, ilk eli yüzü düzgün balığı da gece ortamında Sevgili Dostum Çağatay Bey almış oldu...Güzel bir mırmır onun oltasına misafir olmuş oldu...

İrili ufaklı gopez ve kırma mercanlar ile geceyi tamamlarken bir ara yer değiştimiştik...Ve Sabahın ilk ışıkları ile de O Al yanaklı/Kalın dudaklı Çupra cemaatinin üyeleri başladı güzel vuruşlar yapmaya...İşin ilginç yanı ne mamuna ne de sülüneze bakmıyorlar, ama sardalye dilimine da hayır demiyorlardı.Ve sabahın bu bereketli saatlerinde sanırım Çağatay bey 3 Erdal bey de birer çupra almayı başardı...

Eh siz gayri değmeyin Çağatay Bey in keyfine....Gün resmen ''bu bir Çağatay YILMAZ avı'' olacak der gibi başladı...

Neyse, burada azıcık daha oyalandıktan sonra bu defa da azıcık daha farklı bir mekana yöneldik...Amacımız burada kolyoz/uskumru filan bulmak idi...Nitekim de oltalar suya kavuştuktan bir süre sonra balık gelmeye başladı...Balık bir ara kesildi...Tam bu sırada balıkların kseilmesi yol açan nedenin kaynaklarından bir tanesi olna bir adet Lambukla bana denk geldi...Ve sıkıntı çekmeden onu tekneye almaya başardım...
    Ve tekrar kolyazolar gelmeye devam etti...Bu arda Sevgili Kaya bey 2 adet güzel mercan ve bir adette güzel Kalamar tuttu...Ben ise aynen kameramanlığa ve gezi belgesele devam tabiki...hehe

Bu arada hava artık iyice kalmaya başlamış ve deniz yüzeyi adeta usta bir ütücünün elinden çıkmış masmavi bir çarşaf gibi pırıl pırıl ve dümdüzdü...

Ve bu esnada okkalı bir Lambuka da Erdal Bey e denk geldi...Yalnız Erdal bey denk gelen benim tuttuğumdan daha kallavi olduğundan bizleri bayağı terletti diyebilirim..Zatı muhterem i misinayı kopartmadan tekneye alabilmek için adeta hepimiz seferber olduk..Eh tabiki kazanan balık değil biz olduk...

Sözün özü dostlar ile birlikte geçen bizlerin oldukça hoş vakit geçirdiğimiz bir av anısı daha hafızalarımıza kazınmış oldu...Çok daha bereketlisiniz sizlere ve dostlarınıza denk gelmesi dileği ile rastgele....

YAŞANAN TÜM GÜZELLİKTEN KISA-KISA KARELER..

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. carti

carti Üye

Yine güzel bir gün..
    Yine güzel bir macera..
    Yine güzel bir konu..
    Yine güzel bir video..

Abi daha ne diyeyim..
    Bahtsızlığın değil sen kameramanlıkta yapar arada bir de nasibini alırsın..
    Allah eksikliğini vermesin..
    Paylaşım için teşekkürler..
    Emeklerine sağlık..

4. enis59

enis59 Daimi Üye

Tebrikler harika avlar yapmışsınız afiyet olsun

5. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

İshak Bey,ekibi ve sizi gönülden kutluyorum.

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

sevgili İshak her zaman al yanaklı dilber dudaklı olacak değil yani... ara sırada sivri dişli sert dudaklı lar da gelebilir...yine dostlarla beraber güzel bir gün olmuş ne mutlu...... kutlarım.....

7. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Necat ve Sevgili Emre kardeşim, yorumlarınız için teşekkürler....Çok daha bereketlisinin siz dostlarıma denk gelmesi dileği ile rastgele...:)

8. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Emre kardeşim, yorumun için teşekkürler...Daha güzelinin sizlere denk gelmesi dileği ile...:)

9. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

İshak abi çok güzel bir bayram günü olmuş :)

Gırgırları saymassak eğer...

Tüm ekibi kutluyorum..

10. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Bülent abiciğim vallahi doğru söylüyorsunuz...Benin al yanaklı/Kaldın dudaklı'lar bu defa sevgili dostum Çağatay bey'e denk geldi...Bize de sivri dişlilerler denk geldi....

Yalnız dikkatimi çeken bir şey oldu...;)Bu lambuka cemaati vallahi sırf kas galiba...Aman Allah'ım iğneye yakalanınca nasıl bir dirayet gösteriyorlar...:eek:Akıllara zarar bir şey...Demek şöyle 5-6 kiloluk bir lambuka filan denk gelse, her halde aklımız boncuk olurdu... :p

11. C.POLAT

C.POLAT Aktif Üye

Tebrikler İshak abi,çok güzel bir gün çok güzel bir av güncesi olmuş :)