Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

bu düğümü kullanan var mı acaba..

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
kusur falan değil burak iğnenin hükmü buymuş en azından artık o iğnenin sınırlarını billiyorsun..
02 numara Owner ilk defa owner bir iğneyi kırdım tabi :( tabi bu iğne circle diğer tabir 3 diken iğnelerden bence bu iğnelerin de demekki zayıf bir noktası varmış owner in çember iğnesi bile bu noktaya geldiyse demek ki iğnenin eksisi kırılma noktası. 4 numara Owner sazan iğnesi yle denedim 11 kg da bana mısın dememişti :)

Öğrenmiş olduk işte o oldu.
abi bu düğümün iş yapacağını sanmıyorum..misina helezon oluyor suda aleni görünür..ama bi fikir vereyim.. iğnenin geçirildiği (birbirine dolanan) misinayı kesersen birine iğne bağlanabilir.. ozaman görülmez de..nacizane fikrim..
Dediğiniz gibi görünmesi bariz belli olur diyorsunuz ancak zaten bu düğümü yayın avında kullanmayı düşünüyorum o açıdan görünmesi pek problem yapmıyorum köstek boyu mecburen kısa oluyor ve ben belki de kösteği üzerini tamamen yem ile dolduracağım. Yani bir şekilde yem sadece iğnede olmayacak :)

Ayrıca fikrinizı düşündüm ben de ancak düğüm ince misinalarda kayma yapmıştı :) bakalım 50 lilik misina ile yine deneyeceğim :)

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Bu arada cihan farkettim mi düğümde bir şey daha denedim iğneyi henüz düğümü atmaya başlamadan serbest şekilde kalabilecek bir şekilde iğneyi misinaya geçirip yapmıştım. Çember iğnenin misinada serbest şekilde kalması için bu da ayrı bir fikir oldu :)

cihan drums

Daimi Üye
Adı
cihan
abi bu düğümün iş yapacağını sanmıyorum..misina helezon oluyor suda aleni görünür..ama bi fikir vereyim.. iğnenin geçirildiği (birbirine dolanan) misinayı kesersen birine iğne bağlanabilir.. ozaman görülmez de..nacizane fikrim..
ensar bu düğüm tatlı suda sazan ve yayında kullanılan bir düğüm müş zaten, bu iki tür için sorun olacağına pek ihtimal vermiyorum, deniz türleri açısından ne olur kestiremiyorum açıkçası, ama şöyle bir örnek vermek gerekirse güneydoğu sularında cer denen bir tür var mesela, 100, 120 kg olanları bile defalarca yakalanmıştır, eğer böyle bir hedefin varsa ya böyle güçlü tek parça beden kullanacan yada balığın insafına kalacan, ben şahsen bu sularda çok daha kaba düğümlerle alınmış balıklar gördüm..

cihan drums

Daimi Üye
Adı
cihan
Bu arada cihan farkettim mi düğümde bir şey daha denedim iğneyi henüz düğümü atmaya başlamadan serbest şekilde kalabilecek bir şekilde iğneyi misinaya geçirip yapmıştım. Çember iğnenin misinada serbest şekilde kalması için bu da ayrı bir fikir oldu :)
bence çok iyi düşünmüşsün bak benim aklıma gelmedi böyle denemek.

Burak Kızılırmak

Daimi Üye
Adı
Burak ARIK
Kan Grubu
AB Rh Pozitif
Çember iğnelerle bu düğümü kullanmak için alternatif :) Diğer iğnelerde bence gerek yok :) öbür türlü daha güven veriyor :)

cihan drums

Daimi Üye
Adı
cihan
aynen katılıyorum..