Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu Ekipman Hakkında Yorum Alabilirmiyim?

Konu, 'Kamışlar, Kamış Çeşitleri ve Özellikleri' kısmında XL200 tarafından paylaşıldı.

1. XL200

XL200 Yeni Üye

Öncelikle herkese hayırlı günler ve iyi avlar diliyorum.

Adım ibrahim İstanbul Avcılar’da yaşıyorum ve ne hikmetse 40 yaşlarımda balık sevdasına kapılıp bir ekipman aldım. Çok seneler önce amatör’de diyemiyeceğim el oltaları ile gemlik kumla taraflarında balık tutmaya çalışırdık. Discovery kanalda çokta büyük olmayan teknelerle 300 - 350 kg balıklar yakalayan adamların heyecanını görünce, hevesle gidip kendime bir spin olta takımı hazırlamaya karar verdim. Shimano ve Okuma arasında gidip geliyordum ama av malzemesi satan bir dükkanda, Abu Garcia’nın Devil model 2.70 cm M 15-40 kamışını ve Orra 40 s makinasını incelerken buldum. Bilindik markalardan olmaması beni biraz rahatsız etmişti ama iyi bir para harcadığım için : ) bu tabiki benim gibi acemi bir balıkçı için iyi bir para diyorum, tamam dedim alıyorum ne kadar kötü olabilirki. Bojin marka 100 mt 0,20 ip misina, Gözüme çok büyük geldiğinden 10 cm 5 gr bir rapala :)) bunları alırkende o kadar heyecanlıyımki olta kamışının 15-40 attığına bile bakmadım açıkçası, aldığım rapala 5 gramlıkmış. İşin özünde eve gelip sanat eseri gibi makinayı incelemeye başladım ve intenet üzerindende makina ve kamış hakkında biraz bilgi edinirim diye araştırma yaptım. Fakat bu makina ve kamış hakkında neredeyse hiç bilgi yok. Dedim oğlum 40 yılın başında bir iş yaptın onuda yüzüne gözüne bulaştırdın. Nasıl canım sıkıldı seste çıkartmıyorum ama içim içimi yiyiyor. Neyse çok uzattım ve başınızı ağrıttım sabah saat 4’te kalkıp ambarlı sahilinde doğru yada yanlış bilmiyorum atışlar yapmaya çalıştım. Bu gramajda bir rapala ile tahmini 20-25 mt civarı attığımı düşünüyorum. Gerçi balakçılık sporuyla ilgilenen herkes okuduğum ve duyduğum yorumlarda hep biraz fazlasını söylermiş ya bende öyle olmayayım istiyorum. Ekipman hakkında bilgisi olan denemiş kullanmış kullanmamış ama duyumlar almış ustalardan hazır almış olduğum bu takım hakkında bilgilerini istiyecektim. Foruma giripte kendimi ve yaşadıklarımı anlatmadan paldır küldür girip bir selam yazmaktansa tatlı dille ricamı iletmek istedim. Göstermiş olduğunuz sabırdan dolayıda hepinize tesekkür eder hayırlı avlar dilerim...

mb58 bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hoş geldin İbrahim,
    Abu Garcia iyi bir markadır.
    Bende de yıllardır kullandığım makine ve kamışı var ve memnunum.
    Bojin ip misina nedir kimdir bilmiyorum ama madem aldın kullan.
    Sahte işi de zamanla yoluna girer. Bu hobinin tek derdi harca harca alacak şeyin bitmemesi.. :)

XL200 bunu beğendi.
  4. ErdalYildiz

ErdalYildiz Aktif Üye

Yeni takımın hayırlı olsun. İnşallah umduğunu hem takımdan hem de denizden bulursun.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

XL200 bunu beğendi.
  5. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

yeni takımın hayırlı olsun,abu garcia nın sitesinde takım hakkında fiyat ve özellik bilgileri var oradan bakabilirsin

XL200 bunu beğendi.
  6. KalamA

KalamA Daimi Üye

Aramıza hoşgeldiniz İbrahim Bey, keyifli paylaşımlar dilerim. Abu Garcia Orra 40S gerçekten güzel makine. Zamanında spin makine arayışlarımda satınalmanın eşiğinden dönmüştüm. Ama birgün sanıyorum cazibesine dayanamayıp 1 tane edineceğim. Güle güle kullanın, her zaman rastgelsin...

XL200 bunu beğendi.
  7. emrecan1795

emrecan1795 Üye

Hayırlı Olsun Takımınız Çok Güzel Bol Trofeler :)

XL200 bunu beğendi.
  8. fishing06

fishing06 Aktif Üye

Aramıza hoş geldin İbrahim.
    Aldığın takım bence ideal ve kaliteli.
    Hayırlı olsun, bol trofeli avlar diliyorum.
    Rastgele...

XL200 bunu beğendi.
  9. shangrila

shangrila Yeni Üye

Abu garcia orra 40s makineyi merak ediyorum. Şimdi geçen zamanda deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim

10. scorpion26

scorpion26 Daimi Üye

Aramıza hoşgeldiniz. Birkaç tane 15-20 gr civarında sahteler edinip kullanmaya başlarsanız bu işten daha çok keyif alabilirsiniz. Çok dalan sahteler olmamasına dikkat edin.