Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu gün boşa geçti

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında kefalci tarafından paylaşıldı.

1. kefalci

kefalci Aktif Üye

Bu sabah erken den gümüldür denizatı azmak mevkiine gittim . bana en yakın balık olma ihtimali olan yer burasıdır.. emekli işi en az yakıt maliyeti ile..:)
    tekenem olmadıgı için vede herhangi bir tekneye davet edilmediğim için. tek tabanca bu şekilde 15 günde bir birkez sahili. yoklama yapıyorum ..

ancak bugün kuzeyli rüzgarlar , denizden suyu içeriye dogru basmakta idi denizden gelen su basıncı ile kanalın içine dogru bir akıntı ve karşı tarfında ise kanaldan denize dogru bir su hareketi vardı .. kanalın köprü üstü(ana yolun iç tarafı) su ortası ve kıyılar yosun kaplamış durumda ve kefal sürüleri bu yosunların arasında bütün gün gezinip durdu .. aklıselim boyda bir tane bile ekmege ve hamura itibar etmedi .. yosunların arasında mikro veya makro canlı peşindeydiler.. dolayısı ile boş döndüm..

bu olay sanırım bir ay daha sürer.. eger hava tersten (içerden) eserde tüm kanal içindeki yosunlar denize akarsa o zaman kefalde ekmeğe gelmeye başlar.. muhtemelen tüm dere-azmaklarda durum böyledir.. çok büyük kefal var.. ama hiç umursamıyor..:) ekmeği..

kısmet bakacagız başka günlere.. :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat48

murat48 Aktif Üye

Temiz hava, manzara , kafa dağıtmak vs. vs.
    Muvaffak Bey. Bunlarda bizler için gerekli olanlar şeyler. Malum yaptıklarımız avcılık. Bazan dolu , bazan boş dönebiliyoruz.
    Birdahakine kısmet olur inşallah.

4. löngöz

löngöz Daimi Üye

O havayı almak ,,o ortamı yaratmak,av için girişim yapmak bile balık aşkı olanı mutlu eder diyeceğim ama ,bilemiyorum ne kadar doğru ....
    ama isterseniz önümüzdeki cuma birşeyler yaparız,,, arıyacağım sizi....:)

5. Latif Uğurluçimen

Latif Uğurluçimen Aktif Üye

Eski ve bol balıklı geçen günlerin hatırına, olta atmadan saaatlerce deniz kenarında, eski meralarda durabilirim. Eminim sizde bu keyif ve hazzı duyumsayarak hoş vakit geçirmişsinizdir. Bol balıklı bereketli günler inşallah tekrar gelir.

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Benim gidipte hava alarak döndüğüm avların sayısı balıkla döndüğüm avların kat kat üzerindedir Muvaffak Abi,
    Sizin de bugün kısmetiniz yokmuş, güzel havadan istifade etmiş, misss gibi yosunlu deniz havasını içinize çekip dönmüşsünüz.
    Umarın sonraki denemeleriniz verimli olur.
    Rastgelsin

7. Bahadır Sarıca

Bahadır Sarıca Daimi Üye

Sevgili Muvaffak abi,
    "En kötü av günü, en iyi iş gününden iyidir" diyorum ben.;)
    Bu arada katılırsanız bir gün "süpürelim"(malum kolumun rahatsızlığından bu sene at-çek sezonunu kapattım.)
    Sevgi ve selamlarımla...

8. Oral Atak

Oral Atak Üye

Sağlık olsun ağabey.

Balık nasıl olsa olur. :)))

9. trofemehmet

trofemehmet Üye

gelin foça da dipten kefal avlayalım sardalye ile ne dersiniz ?

10. kefalci

kefalci Aktif Üye

Abisi , futbolcu gibi bir ifade '' sezonu kapattım '' ..:)

Bu süpürme konusunu bana detaylı bir özelden yazıver.. :D

Kol muhabbeti bende de var , rahmetli babamın vefatından önceki 1 aylık süreçte kalça kırıgı nedeni ile hep yatakta idi tüm bakımını ben ve kardeşim yaptık tabi bu arada saga sola çevir - yattıgı yerde aşşagıya dogru kaydıgınde her defasında yukarıya dogru çek vs her iki kolumda dirsek ve omuzdan lif tendon her neyse sorun oluşmuş durumda.. arabanın kapsını açıp - kapatırken bile agrılar oluyor.. kısacası dün bir yandan da agrı çekip bir yandan olta salladım ..

merak işte ..:eek::)

11. Hamdi

Hamdi Admin Site Admin

Balıkta olmakta güzel, bir gün elbet oltada da balık olur :)