Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forumka kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Forum üye olmak tamamen ücretsizdir.

Bu gün boşa geçti

kefalci

Aktif Üye
Adı
Muvaffak İşmen
herkese teşekkürler tabii ki en güzeli su kenarında olmak .. bir kova dolusu dünden kalma kuru ekmek ve 1 kg un ile yapılan mazmoz , kefalden çok başka balıklara nasip oldu :D besledim ufaklıkları ..:D

YaşaR

Moderatör
Yönetici
Gold Üye
Adı
YaşaR
Kan Grubu
B Rh Pozitif
En kötü balık günü, en iyi iş gününden daha iyidir. :)

Rastgelsin

CAHİT ACUN

Daimi Üye
Adı
CAHİT ACUN
Bu sabah erken den gümüldür denizatı azmak mevkiine gittim . bana en yakın balık olma ihtimali olan yer burasıdır.. emekli işi en az yakıt maliyeti ile..:)
tekenem olmadıgı için vede herhangi bir tekneye davet edilmediğim için. tek tabanca bu şekilde 15 günde bir birkez sahili. yoklama yapıyorum ..

ancak bugün kuzeyli rüzgarlar , denizden suyu içeriye dogru basmakta idi denizden gelen su basıncı ile kanalın içine dogru bir akıntı ve karşı tarfında ise kanaldan denize dogru bir su hareketi vardı .. kanalın köprü üstü(ana yolun iç tarafı) su ortası ve kıyılar yosun kaplamış durumda ve kefal sürüleri bu yosunların arasında bütün gün gezinip durdu .. aklıselim boyda bir tane bile ekmege ve hamura itibar etmedi .. yosunların arasında mikro veya makro canlı peşindeydiler.. dolayısı ile boş döndüm..

bu olay sanırım bir ay daha sürer.. eger hava tersten (içerden) eserde tüm kanal içindeki yosunlar denize akarsa o zaman kefalde ekmeğe gelmeye başlar.. muhtemelen tüm dere-azmaklarda durum böyledir.. çok büyük kefal var.. ama hiç umursamıyor..:) ekmeği..

kısmet bakacagız başka günlere.. :)

Sağlık olsun Muvaffak kardeşim.Her zaman balık olacak diye gitmiyoruz.Birgün bol balıkla,sonrasında eliboş dönebiliyoruz.Önemli olan suyun kenarında olup,o güzelliği yaşamak.Seninde dediğin gibi,"kısmet,bakacağız başka günlere"..Sağlıcakla kal..

kefalci

Aktif Üye
Adı
Muvaffak İşmen
Sağlık olsun Muvaffak kardeşim.Her zaman balık olacak diye gitmiyoruz.Birgün bol balıkla,sonrasında eliboş dönebiliyoruz.Önemli olan suyun kenarında olup,o güzelliği yaşamak.Seninde dediğin gibi,"kısmet,bakacağız başka günlere"..Sağlıcakla kal..
Evet ustad ama ben yinede zevk aldım ,, oraya gelen insanlarla muhabbet ettim - yerli yabancı usulleri gördüm - son havadisleri aldım ,

anlıyacagın bişiler kaptım yani :D