Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu jigheadler iş yaparmı?

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında EmreATILGAN tarafından paylaşıldı.

1. EmreATILGAN

EmreATILGAN Üye

20 Gün önce falan aliexpressten sipariş etmiştim.50 adet 3.5 dolardı sanırım iğne numarası sanırım 10 istavritte kullanılırmı yada ispari falan?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. gsozata

gsozata Aktif Üye

Bu tarz jigheadleri kullanmıyorum, çünkü iğneleri gereksiz büyük fakat gramajları ona göre bir hayli düşük oluyor. Ayrıca slikonun düşmesini engellemek için yapılan o çentik kısmı aşırı derecede kaba. LRF sahteleri için kullanılabileceğini pek sanmıyorum. Ama daha büyük ve levrek yada tatlı suda kullanılan slikon yemler için kullanılabilir. Ayrıca meraya gitmeden önce şu klips takılan yerin deliklerini açmanız iyi olur, balık peşinde koşarken merada onlarla uğraşmak bir hayli vakit kaybettirecektir.

trkc bunu beğendi.
  4. karga

karga Aktif Üye

Kesinlikle katılıyorum çok etli ayrıca kancaları silikonu paramparça ediyor klips geçen yerleri ise ayri sinir bozucu bende birkere aldım bir daha cin ısı jighead almam

5. reelmaster

reelmaster Aktif Üye

Güle güle kullan kardeşim ben 1 yıldır kullanıyorum.Silikonu texas üsulü kullanınca iş yaptırırsın.ip önü misinayla, kullan gitsin en azından ilişikte taktırsanda canın yanmaz. Zaten sudan ucuz . Daha ne olsun.Rast gelsin.

6. Arcan

Arcan Aktif Üye

Hayırlı olsun. Bu jigheadlerin fiyatı avantajlı ama dezevantajları da yok değil. 1.dezavantajı iğnelerinin kokay paslanıyor olması. 2.dezavantajı ise çentik yerlerinin çok kaba olması haliyle silikonun baş kısmını parçalaması. 3.dezavantajı ise klips takılan kısım fazla kalın haliyle en ufak klipsleri takarken zorluk çekersiniz. Ama ben de bu jigheadlerden kullanıyorum. Özellikle tatlı suda güzel iş yapıyor. Size nacizane tavsiyem jigheadin çentik kısmını pense ile kesmeniz ve silikonu jigheade tam geçirmeden takıp temas yerine 1 damla japon yapıştırıcısı damlatmanız. Bu şekilde kullanırsanız verim alabileceğinizi düşünüyorum.

7. EmreATILGAN

EmreATILGAN Üye

Teşekkürler herkese.

8. coner

coner Daimi Üye

Hayırlı olsun,iyi avlarda kullanın.

9. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Hayırlı olsun Emre Bey, güle güle kullanın. Silikonları çentik kısmına geçirmeden kullanabilirsiniz. Silikonu köklemeden de balik kancayı yutar. Paslanırsa da WD40 ;)

10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Resimden gördüğüm kadarıyla birçok klipsi geçirmek imkansız olacak. Klipsler uygun olmazsa split halka ekleyebilirsin.

coner bunu beğendi.
  11. korayb3406

korayb3406 Aktif Üye

Emre hocam, içine sinmezse 50 tanesi için 3,5 dolar vereyim. Senden istanbul içi elden teslim alayım. Bu jig headler ile yaptığım av raporlarını paylaşırım, söz.

TrAcHuRuS bunu beğendi.