Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu kamis olur mu?

Konu, 'LRF (Light Rock Fishing) Yöntemi İle Balık Avı Teknikleri' kısmında umitdulger tarafından paylaşıldı.

1. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Gecen gun bir av bayii'nde 360 cm 3-8 gr atarli 3 parcali bir kamis gordum, sizce bunu lrf avlarinda kullanabilir miyim, malum piyasadaki uygun fiyatli ul kamislar tukendi hobi yayildikca, esnekligi harikaydi kamisin, ben bunu lrf ile birlikte seytan oltasi gibi de kullanmak istiyorum, tek igne ve ekmek yada karides gibi bir yem takarak liman iclerinde yada iskelelerde avlanmak icin, sizce uygun mudur, bununla kullanacagim makine spro passion 2000, makine ile kamis biraz at ve kelebek gibi duracak muhtemelen :)

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. around deep

around deep Aktif Üye

Sanirim bahsettiginiz kamis bir gol kamisi. LRF icin de biraz uzun gibi sanki :)

4. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Aynen hocam sazan kamisi diye geciyor ama esnekligi cok hosuma gitti :)

5. around deep

around deep Aktif Üye

6. vet0635

vet0635 Üye

arkadaşların dediği gibi bencede 3.60 kamış lrf için biraz uzun değil.hatta lrf için uygun değil.

bende 1.25 m. 5-30 atarlı alabalık kamışı vardı onu kullanıyorum ama o da çok kısa geliyor.1.65-1.90 ideal bence.ne yaparsam yapayım 20 metre erimi geçemedim, bende 1-5 atarlı bir kamış alıcam galiba.

7. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

O kamisla 20 m atabiliyorsaniz yeterli bence, bende 205 cm 3-28 gr atarli cormoran red master var, 2 gramlik jigheadler 7-8 m zor gidiyor :) Neyse 360 cm'i askiya aldim o zaman, simdilik elimdekiyle idare edeyim en iyisi, bugunku denemelerimde 3 cm'lik 2.5-3 gr civari sahte baliklari benim icin yeterli mesafeye atabildi hatta birini fazla atti agacta kaldi sahte :)

8. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Kamisi gormeden yorum yapmak dogru degil tabi ama o tur kamislar atcek icin kesinlikle uygun degildir. Kesinlikle onermiyorum. Kullanim alani, genellikle kargi kamislarin yeterli olmadigi caglayan, kayalik, yuksek sazlik gibi yerlerde mantarli yemli takimi biraz daha ileri gonderme seklindedir. Elinizle aksiyon verme sansiniz olmayacktir. Kamis kargi gibi sagi yukari hareketlerle kullanilir.

9. umitdulger

umitdulger Aktif Üye

Tesekkur ederim arkadaslar yardimlariniz icin, bahsettigim kamisi almaktan vazgectim bu durumda...