Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu kamışa uygun sahteler

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında y_a_s tarafından paylaşıldı.

1. y_a_s

y_a_s Yeni Üye

Arkadaşlar merhaba;
    2.70 m lik 30-60 atarlı bir spin kamışım ve okuma avenger 40b makinam var.Hedef balığım 1. olarak levrek 2. olarak ise lüfer.Bu kamışıma uygun spin tekniğiyle kullanabileceğim tavsiye edebileceğiniz sahteler hangileridir.HEr türlü sahteyi deneyebilirim her türlü tavsiyenize açığım.Bir de İstanbul'da yeniyim levrek için Avrupa yakasında tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı ? Ben sarayburnunda denemeyi düşünüyorum ama dediğim gibi hiç mera bilmiyorum sizce uygun bir yer mi saryburnu ?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Boğaz, Sarayburnu için kamışın uygun.
    Buradaki ilanlara bakabilirsin.
    http://www.baliksevdam.com/forum/satilik-metal-oyuncaklar-15561.html

Bunlar da güzel ancak senin kamışa hafif gelecek.

http://www.baliksevdam.com/forum/satilik-sahte-baliklar-kamislar-15043.html

Bu kamış için ilk ilandaki sahil jigleri tiplerine bak, balık biçiminde olmasını istersen, Ima baborasso, Super ULM, Ima Big Stik IBS/109 rengini inceleyip, pahalı bulursan benzerlerini araştırabilirsin.
    Yanında da her zaman kalın kesitli 40-50g kaşıklar bulunabilir.

Yani 24 gram üzeri, daha hafif olursa küçük boyutlu jigler senin kamışa uygun.
    Smith super ulm benim kullandığım çok başarılı bir sahte. Ama nereden bulursun bilemem.

Ekli Dosyalar:

4. y_a_s

y_a_s Yeni Üye

Teşekkürler Bülent Bey.Anladığım kadarıyla 20 gr ve üstü sahteleri bu kamışla kullanmamda pek sakınca yok.Spinning olayına yeni başlıyorum o yüzden biliyorumki bir çok sahteyi alışana kadar kayalara takacam koparıcam vs kaybedicem.O yüzden şimdilik daha uygun fiyatlı sahtelere yönelicem ayrıca albanın bazı kaşıklarını edineceğim.Zamanla bahsettiğiniz modelleri mutlaka edineceğim

Acaba daha uygun fiyatlı tavsiye edebileceğiniz modeller var mı şimdilik?

5. explorer

explorer Aktif Üye

Merhaba,30 gr üzeri agır sahteler ve kaşıklar. Agır sahtelerin malesef fiyatı biraz yüksek oluyor. Sahtekerde duel adagio önerebilirim. Kaşık olarak hansenin
    pılgrım 28-32-42-54 gr kaşıkları olabilir.