Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu kerede olmadı, ama olacak.(Son yayın avımız)

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında Vedat Abayoğlu tarafından paylaşıldı.

1. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Değerli üyeler

Artık,beni daha iyi ve yakınen tanıyanların çokluğuna inandığım forumumuzda,bir çekince duymadan yeni avlarımın rapor ve resimlerini sunmaktan,başka bir haz almaya başladım.

İllaki tebliğ hükümlerine uyma gayretim devam etsede,kimi zaman limitleri azbuçuk kaçırdığım,bu yüzdende hayli hırpalandığım bir gerçektir.

Ama,beni iyi tanıyanlar,para,pul peşinde koşmadığımı,aksine meraklı kardeşlerimin,bu meraklarını tatmin etmede ,elimden gelen karşılıksız yardımcı olma gayretlerimi iyi bilirler.

Dahası,elimi hep taşın altına sokma çabalarımı,kendimi kimi zaman hayli riske attığımı,dinamitcilerin,trolcülerin kendimce peşlerinde olduğumu,limit fazlası ,etçi av peşinde koşanlara karşı çıktığımı,hiç olmazsa tatlısu avlarında yakala,bırağı olabildiğince tatbik ettiğimide bilirler.

Hayatını bir balık peşinde harcayan bendenizin,keza,tebliğ hükümlerini adeta yutan bu ihtiyarın,basit uyarılara pek tahammülüde kalmamıştır.

Rapor yazmak,resim yollamak,bu şekilde hevesleri körüklemek ise en keyf aldığım eylemlerimdir.

Şunu yapamıyorum,bir avda ne tuttuysam,orasından,burasından kırpıp,gerçeği
    olduğu gibi değilde,illaki doğru olmayan ifadelerle,güya sıkı tebliğci bir hüviyete bürünmeyi beceremiyorum.

Ne tuttuysam o,vicdani anlayışım hep devrede,limitleri korumada gayretli bir avcı hüviyetim olabildiğince aktif bir şekilde,hemen hergün balıkla içice,son senelerimi geçirmekteyim.

Eski dostum,can yoldaşım Kani Pekcan,ayağımız sürçse yanımızda bitiveren,yeni partnerim İbrahim ve Hüseyinle,arabamı son cm Karesine kadar doldurup 150 km ötedeki avlağımıza vardık.

Hedef balıklar önce yayın,sonrasında Turna ve elbetteki yemlik kullanacağımız,mahalli adları,Şekerci ve Yılancık balıklarıydı.

Şekercilerin,Kasna ve sivrisinek balıklarının benzeri cüce,ancak beş,on cm büyüyebilen bir balık türü olduğunu,Yılancıkların ise pekala Van Gölü İnci kefali akrabası olan,tavasının ise fiziki benzerliği bulunan Sardalye balığından bile lezzetli sayılan bir balık türü olduğunu söyleyebilmekteyim.

Şekercileri Yayın daha sevdiğinden onları yemlik,Yılancıkları ise sabah ve akşam menüsü olarak kendimize ayırdık.

Balık tutmasına tutkun bendenizin,yeme konusunda biraz geri olduğum gerçeğini bozarcasına,kırmızı benek alabalıktan sonra en lezzetli bulduğum bu balığın tavasını iki gün boyunca yedik.
    Sanırım bu iki gün,benim hayatımda en yoğun balık yediğim iki gün olmuştur.

Onları halkasız uzun kamışlarımızla,önceden kuzu yemini ıslatıp,serpiştirip toplayarak,solucanı yem olarak kullanıp yakaladık ve canlı tutmaya gayret ettik.

Yeni Cais şişme botum ve elektrikli motorumdan faydalandık.

Adam başı,tebliğ hükümlerine uygun bırakmalarımızı özenle canlı yemle donatıp muhtelif kıyı şeridine bıraktık ve sabah erken kontrol ettik.

Karşı burunlara muhtelif avcılar geldi ama hep Yılancık yakalama gayretindeydiler.
    Bu balık işte böylesine lezzetli bir balık,yayına pek bakan olmadı.

Onlarca ufak yayını(50 cm ve üstü,90 cm altı)salimen saldık.

3 tane devi ise maalesef tekneye alma aşamasında,misinamıızın azizliğinden olsa gerek kaçırdık.
    Kaçan balık büyük olur misali,koparıp kaçıverenler botu sürüklemede bile başarıydılar,boyumun üstünde olduklarını iddia edebilirim.

3 tane 90 cm civarında olan ufaklığı alıkoyduk,saldığımız onca yayının huzurunu hissettik.

İlişikte bazı kareleri sunuyorum.

Sevgi ve saygımla kalınız

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

4. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

tebrikler veat abi ne demek son seneler daha çok iş var sizde av için de maşallah diyelim :D

5. Faruk Usta

Faruk Usta Daimi Üye

Tebriker Vedat ağabey olmuş işte daha ne olsun harika yayınlar ellerine sağlık :)

6. ryetik

ryetik Aktif Üye

Tebrikler Vedat Amca , daha yıllarca bu güzel avlarının raporlarını okuyacağız inşallah..

7. scofield

scofield Aktif Üye

Üstadım çok güzel bir av olmuş ellerinize emeğinize sağlık. Yeni botunuz hayırlı olsun iyi ve bereketli avlarda kullanmanız dileğiyle sevgiler.

8. nidya78

nidya78 Üye

Sana misina olmaz ustam. Halatla çapa öneriyorum. :)

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Vedat Abi
    Güzel av olmuş
    Daha büyükleri de rastgelsin

10. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

Sevgili Hızır Reis

Bu tatlısu ekibim inanılmaz insanlar.
    Hani yük taşımacılığı yapan kamyonetler vardır ya,şöförleri yükü getirir,sonrasında yakar sigarasını,bir tarafta tüttürür,etliye,sütlüye karışmaz,indirler,taşırlar bazıları,o ise keyfine bakar.

İşte böylesine gayretli,arı gibi çalışkan,herşeyime koşan,beni yormamak için ellerinden geleni yapan kişiler.

Bana ise balık tutmak,bazı taktikleri önermek kalıyor.

Böylesine kardeşlerle av yapmak ayrı bir zevk.

Sanırım çok daha mükemmel avlar gerçekleştireceğiz.

Sevgimle kal

11. Vedat Abayoğlu

Vedat Abayoğlu Daimi Üye

İnşallah çok daha büyüklerini yakalayacağız sevgili Faruk