Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu kombinasyon nasıl ?

Konu, 'Olta Takımları ve Olta Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında coredon tarafından paylaşıldı.

1. coredon

coredon Aktif Üye

Almayı düşündüğüm bu kombinasyon uyumlu olur mu ???Kullanan arkadaşlar var mı?

MITCHELL Universe II Surfcasting 423. 4,20m 100-200gr.

Mitchell AVo Big Surf 8000

Biraz ağır oldu ama boğaz için iş görür gibi duruyor.

Sizce nasıl???

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cogito74

cogito74 Aktif Üye

hocam hayırdır bir takım daha mı planlıyorsun?? ben daha bir kamış alamadım sen:) hayırlı olsun linki göremedim. ama googleda arattım.ağırlıklarına ulaşamadım. ama makina icin yorumlarda aşırı büyük ve hantal bulanlar olmuş.
    özellikle mitchell olmasının bir sebebi var mı? ama kamış güzel görünüyor..

4. coredon

coredon Aktif Üye

690 gr makina hantal görünüyor kas yaptırır ama birde buna bakalım.Antaresi aldım ama atmaya kıyamıyorum.Diğer 3 parçalıya da el koydu bir kardeş.Yeniden bir takım yapacağım.

5. tomy77

tomy77 Aktif Üye

makineyi sakın düşünmeyin bile çok çok kötü bi makine..

6. muratbozk

muratbozk Aktif Üye

Bildiğim kadarı ile Türkiye de 2 sınıf Mitchell kamışı var.Biri 200 tl ye kadar olanı,diğeri 400 tl yukarısı olanı.Ben ikisinide inceleme fırsatı bulmuştum lakin 400 tl üzeri olan hakkını verecek bir kamış.
    Makine olayına gelince daha önce xxxxx yerden aldığım Mitchell in makinesi 125 gr kurşunla sanki 10 tane eşek istavriti çekiyormuşçasına ağırlık veriyordu, 125 gr kurşunu zor çekiyordu.Geri götürdüğümde bir problemin olmadığını söylediler.Makineye de iyi para verdiğimi söylemek isterim. Makine öylece elimde kala kaldı en sonunda birisine hediye maiyetinde verdim. Yani bana sorana Mitchell in makinesini tavsiye edemiyorum.İyileri belki vardır ama önemli olan üretici yada satıcı firmanın malının arkasında olması.Ben bunu maalesef tanıdık ve bilinen 2 firmadan da bu olayı yaşadım yaşıyorum...

7. cogito74

cogito74 Aktif Üye

ya bende öyle kıyabilecegim bir kamış arıyorum. aslında 3 parçalı eski 4.5 luk ferrari prestige 7000 bulabilsem. yeni okuma cedros var ama tecrubelerden anladıgım akdarı ike hem prestige kadar agır işçi degil hemde iki katı para. makina icinde buyuk para vermeyecegsen yani shimano ultegre felan dusunmuyorsan okuma olabilir belki yinede ama okumaya uzak oldugundan mitchel sanırım alternatif arayışı??
    inan bende malezya mali bir shiamno aernos var. ama 55 lik eski model salina daha güçlü cekiyor.yani salina tam surf degil belki raw daha uygun denilebilir.yada kamış ferrari extrem 2000 var 3 parca ama cok sert dal gibi bir kamıl sanırım.

8. coredon

coredon Aktif Üye

İbrahim karıştı hatlar sanırım.Bu kadar dert etme al birtane olmaz sa hediye eder tekrar alırsın olmadı getirtiriz sen kafanı yorma.Bak ben siparişi geçtim bu gece geliyor almanyadan.Hava yolu kurdum kendime sırf malzeme getirte bilmek için :p

9. cogito74

cogito74 Aktif Üye

hahaah.. yok ya arada arada gelip gidiyor. yogun oldugum için alayım diyorum. sonra evde yatacak ne alayım diyorum. elimde aldıgım ilk kamışlarımdam biri shimano vengeance var. dün. bogazda 4 tane oldukça iri istavrit aldım. ama baya baya ileri atmam gerekiyordu ki vengeance ile 130 gr kurşun gerçekten zor oluyor.ucu çok esnek. anlayacagın yine yine alıma düşüyor... okuma cedros alayım diyorum birileri bişi dedi. isteidigim bu işe nokta koyayım kafamda elimdekileri sınıfladım. şimdi tek eksiğim iyi bir surf.hayırlısı...

10. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

kesinlikle makinadan uzak durun ben aldığıma pişman oldum onun yerine ona ayar olmasa da ondan iyidir segment değişik
    alivio bile ona on basar hemen vaz geçin 10 aydır kullanıyorum ama sadece üzülüyorum
    kamış hakkında bi bilgim yok ama
    o makina beş para etmez

11. hızır şeref gültekin

hızır şeref gültekin Daimi Üye

hatta isterseniz size o makinayı gönderebilirim çok cüzzi bir mebla ya bir bakın
    sonra sıfırnı almayı düşünün