Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu MAKİNA BENİM DEĞİL... (servis dışı)

Konu, 'Spinning Avcılığı Teknikleri ve Malzemeleri' kısmında goldboy52 tarafından paylaşıldı.

1. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Değerli forum üyeleri....
    AV MARKETİ nden 1 yıl önce aldığım OKUM trio 30 S makinamı servise yollamıştım ( ÖMÜR BOYU GARANTİ ya )... aldım... Şu an sinirden ağlamak üzere geldim... Anlatayımda siz bari bunlardan uzak durun!!!

Öncelikle iddia ederimki 1 yıl geçemsine rağmen makinada zerrecık kadar bile bir aşınma bir çizik bile yoktu... sorunu yeni oluştu... iki sorun...(makina düşmeden...yada balık çekerken değil ... bir at çek sırasında öyle sararken oldu bu sorun) 1 - Kalama vidası normalde cırlayarak dönerken..cırlaması kesildi ve boşta döner gibi dönmeye başladı..
    2- Sarma telinin yayı gevşedi tel tam kapanmamaya başladı... (OKUMAYI ÖVDÜKYA O KADAR NAZAR!!! :) )

Neyse aldığım yer AV MARKETİ. COM u aradım ..yolla dediler.... Yolladım...1 hafta sonra geri yolladılar.... EVET tel yayı yapılmış.... !!! kalama vidası cırlayarak sıkılıyor....

İYİ AMA SORUN MU NE :!!!!:mad: Çizik bile olmayan makinanın sökülmeyen yeri kalmamış... sarma teli...kalama vida kapağı... kolu... özellikle kol vidası... gövdesi...tel vida etrafları...( anlıcanız makınanın BİR KULAK ARKASI KALMIŞ...) her yer soyulmuş aşınmış ..yüzülmüş..çizilmiş... İnanın ben o makinayı 20 yılda o hale sokamam... hele makinanın sünger sarma sap kısmı beni tam bitirdi... ne gereği vardı ..zorla sökülmüş belli... değiştirilmiş... yada sünger kısmı delik deşik edilmiş...abi hepsini anladımda ..bu arızalarla ilgilenirken oldu diyelim (mümkün değilya...) makinanın sapından ne istediniz...

Şu an makinam çalışıyor... ( kaç kullanım sürer Allah bilir..) :):D şimdi baktımda :) makina yatağına giren bölümler... sarma telinin üzeri dahil çizik...) Kalama vidasının iç yüzeyi taş toprak dolu... :) nasıl ağlamayım...

Bunca gayrete rağmen bitirememişler OKUMAYI :):):) ( SHİMANOCULAR);)
    akşam oldu diye aramadım av marketini... yaklaşık iki yılda 1000 Tl yi aşkın alış veriş yapmışım...Umarım bu konuda bir şeyler diyebilirler... Şimdi başlıcaklar biliyorum ARACI FİRMA vs... Sonucundan yine burada sizlere haber vereceğim...ABİLER BENCE BÖYLE TİCARET OLMAZ BÖYLE GARANTİ OLMAZ...BÖYLE ÖMÜR BOYU GARANTİ HİİİİİÇ OLMAZ..!!!!!

BEN OKUMA ALAYIM ÖMÜR BOYU GARANTİ VAR DİYENLERE ..DİYECEKLERE DUYURULUR...

hadi ben 135 Tl lik makina aldım 1 yılda kullandım...çöpe attım sayalım... ya okumadan pahalı makinalar alanlar ne yapsın VAY HALLERİNE...

NE Mİ YAPACAĞIM...? Arayıp anlatıcam...(gerçi onlar yolladılar görmüşlerdir ama..) baktım olumsuz konuşuyorlar... O MAKİNAYI ONLARA YOLLAYACAĞIM... ALSINLAR İSTER SATSINLAR...İSTER ÇÖPE ATSINLAR... YAZIK.... ÇOK YAZIK....:confused:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 26 Aralık 2012
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Geçmiş olsun..
    Bende inanmıyorum ömür boyu garanti laflarına. Garanti ürünü adamakıllı sapasağlam yapmakla olur şu saatten sonra..
    Shimanodan da şaşmam her ne alacaksam..
    Üzgünüm ama çok birşey çıkmaz sizin işten, avmarketi de balıkmarketimden sonra en son alışveriş yapacağım yerdir..

4. Ediz Dülger

Ediz Dülger Aktif Üye

Çok üzücü gerçekten,kendin açıp yapsan daha temiz işçilik olurdu kesin..

5. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Haklısın Fatih kardeşim şu konuda: Alacaksan SHİMANO al !! HİÇ yalandan ömür boyu garanti demiyorlar... arıza verse bile dürüst konuşmuş olurlar... Ayrıca benim içinde AV MARKETİNE veda olacak gibi duruyor...(umarım yanıltırlar)
    Yahu bu firmalar unu düşünemiyorlarmı... Her olumsuz ve aldatıcı işler bu ve benzeri amatör forum sitelerinde.. binlerce ..milyonlarca insana ulaşıyor.. BASİT İŞLER İÇİN büyük tepki almaya değermi...
    dediğim gibi yazık...YAZIKLAR OLSUN...:confused:

6. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

ediz kardeşim aynını düşündüm biliyormusun...ben söksem daha iyi olumuş..yada burada merdiven altı tamircilere yaptırsaymışım..GARANTİ VAR YOLLA DEDİLERYA....:confused:

7. compressa

compressa Üye

öncelikle gecmis olsun can sıkıcı bır durum..
    ben de avmarketınden alısverıs yapıyorum onlarca sorunla karsılastım fakat sıkayetımı dıle getırdıgımde her zaman kesınlıkle cözüm odaklı davranmıslardır yalan degıl. yanlıs sıparıs mı gondermedıler, kartımdan fazla para mı cekılmedı vs vs ama sonuc ıtıbarı ıle hatalarını kesınlıkle duzelttıler. o kafar hata yapmalarına ragmen art nıyetlı olmadıklarının farkına vardım.
    ara görüş derim izah et usulu ile sıkıntılarını dıle getır sana yardımcı olacaklarından hiç şüphem yok.

ben ıskenderunluyum avmarketı sahıb,ı calısanı, ya da herhangi bir çıkarım hıcbır alakam yok ben sadece müşterileriyim ve sana yardımcı olmak ıstedım.
    tatlı dil yılanı deliğinden cıkartır kardesım bu unutma saygılar...

8. goldboy52

goldboy52 Aktif Üye

Diyorumya...arayacağım...Bunca zaman bende olumlu alışverişler yaptım yalan yok Yukarıda Allah var...Ama konu OKUMA ve ÖMÜR BOYU GARANTİ olunca..böyle oldu...umarım bir cevapları vardır... Sonucu yine burada açıklayacağım ..dur bakalım yarın olaa hayrola...

9. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Öncelikle ömür boyu garanti konusunu açıklığa kavuşturmak gerekir.
    Bu garnti makinanın ekonomik ömrü ile sınırlıdır, bizim ömrümüzle yada sonsuza kadar değil.. Bu ömür de 7 sene civarı olması lazım.

Not: Senin durumla ilgisi yok ama yeri gelmişken yazayım dedim.

Bu arada makinayı kendileri mi tamir ettiler, yoksa Cengiz Balıkçılık'a mı (ithalatçı) gönderdiler?

10. compressa

compressa Üye

ınsallah hayırlısı olur ama sen yıne de telefonda az ates püskür fakat çok yapıcı konuş gör bak sana makınanın yenısını bıle gonderırler.....
    tanıyorum adamları artık kardesım gercekten musterıyı ıncıtmekten cok korkuyorlar bır tuyooo :)
    selamlar...

11. Cevat Göven

Cevat Göven Aktif Üye

aynı model tamir edilmiş başka makina gönderilmiş olabilir mi acaba,sağlam yerleri sökülmüş deyince insanın aklına bu geliyor,inşallah seni tatmin edecek sonuca ulaşırsın