Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu makinalar sizce nasıl? Önerileriniz?

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında cmhrcnr tarafından paylaşıldı.

1. cmhrcnr

cmhrcnr Yeni Üye

Merhaba,
    Arkadaşlar elimde şu iki makina var. Birini internetten bulabildim. Diğerini bulamadığım için resimlerini atıcam.

1) http://www.spotbalik.com.tr/Rapid-Fo...Panel&id=27500

2) [​IMG]

Elimde bu iki makina zaten oldukça eskidir alalı çok uzun zaman oldu. Bunlar nasıldır değiştireyim mi yoksa kullanılır mı bilemedim bu işte yeni olduğum için sizin fikirlerinizi almak istedim. Eğer idare ederlerse bunlara nasıl kamış almalıyım ve ne tür avlarda kullanmalıyım. Yemli yemsiz vs.

Arkadaşlar sorduğum sorular belki saçma gelebilir size ama inanın yeniyim ve acemiyim eğer sizde 8-10 kez ava gidip eliniz boş dönseydiniz sizde her soruyu sorardınız [​IMG][​IMG]

Neyse şimdiden teşekkürler arkadaşlar değerli yorumlarınızı bekliyorum.

Bu arada söylemeyi unuttum. Bursa'da kullanıcam belki ona göre yorumlar değişebilir belirteyim dedim [​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. cihan drums

cihan drums Aktif Üye

Şayet arızalı değilse ve elinizden geliyorsa Söküp eski kir yağ vs den arındırıp yağlayın yemli kullanabilirsiniz. Yok bu adam olmaz hissi veriyorsa o zaman yeni seçenekler hep vardır. Her iki makina da yemli için uygundur kıyıdan yemli için surf kamış gayet uygun olur arkadaşlar eminim bir çok öneride bulunacaklardır...

Son düzenleme: 22 Eylül 2015
  4. cmhrcnr

cmhrcnr Yeni Üye

Yok arızalı değiller çalışıyor ikisi de ama bunlara uygun kamış lazım işte o konuda da yardımlarınızı bekliyorum.

5. avsen

avsen Aktif Üye

Öncelikle cihan durmuş arkadaşımıza abimize teşekkür ederim bu sitenin kötü bir yani var bence kendi fikrim soruyu soran arkadaş acemi ve bizler gibi acemice çok yalnız soru sorulduğunda cevap almak çok güç çok zor samimiyetten öte balık raporu olduğunda okuyan çok ama yardım eden yok geçende bende bir soru sordum bir iki kişi cevap verdi verenlere arkadaşım,arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Ustalar vardır usta kıvamında olanlar vardır sitede ama cevap yok iyi okumalar

6. cmhrcnr

cmhrcnr Yeni Üye

Malesef öyle bende sitede yeniyim ancak bu kadar üstad varken kimsenin birşey söylememesi şaşırtıcı gerçekten neyse cevap veren arkadaşlara teşekkürler.

7. eylmz

eylmz Daimi Üye

Elindeki makineler Çalışıyor ise sıkıntı yok
    Av sonraları bakımını yap tuzlu suda avlandın ise muslukta biz güzel yıka
    Makineleri yemli sazan vb. Avlarda denizde de bir çok avda kullanılırsın
    Makine almayı düşünüyorsan bunlar yetmiyor diyorsan linkteki makine pek bilindik değil denenmiş ürünleri tercih etmen daha doğru olur ama önce hedef Balik ne onu bilmelisin
    Kamis olarak 360 cm sen 420 cm kadar Seçenek çok bütçene uygun olanı almalısın internet yerine bir av bayiye gidip kalmışları açıp yumuşak ve sertliğine kendin karar vermelisin
    Uzak atmak istiyorum avlandığım yede Balik uzakta diyorsan 390 ve 420 boylar iyidir derede avlanıyorum diyorsan maksimum 240 cm o da derenin Genişliği darlığına göre değişir
    Soru net olmayınca balıkçılıkla ilgili bilgi çok burda hepsini anlatmak mümkün değil
    Kısacası makinelerin ihtiyacı karşılıyor ise macera arama yok yetmiyor diyorsan Seçenek çok
    Malzemeye göre Balik seçilmez balığa göre malzeme seçilir
    Soru sazana kefale Yada levreğe gidiyorum nasıl bir takım Lazım olsa cevap çok

cmhrcnr bunu beğendi.
  8. cmhrcnr

cmhrcnr Yeni Üye

Çok teşekkür ediyorum. Zaten belirttim daha çok acemiyim ve inanın soruyu nasıl ve neye göre sorucam onu da bilmiyorum. Ama sizin yaptığınız gibi yönlendirmeler çok faydalı olacaktır. Ben Bursa'da denizde avlanıcam. Çapariye ve yemliye atabileceğim birşey istiyorum. Eğer direk hedef istiyorsanız. İstavrit,zargana,kefal,eşkina,mırmır,karagöz avlanan var etrafımda benimde hedeflerim bunlar olacaktır. Eğer tüm bunlar için tek bir olta yok diyorsanız ki bende olmadığını düşünüyorum. 2 olta takımı da yapabilirim. Yeter ki siz yönlendirin ve bilgilendirin. Tekrardan çok teşekkür ederim. Cevaplarınızı merakla ve sabırsızlıkla bekliyorum.

9. eylmz

eylmz Daimi Üye

Makinelerin gayet yeterli istavrit ve zargana avında 390 veya 420 cm hafif bir Kamis tercih etmende fayda var diğer balıklara da yemli atacağın icin atar araligin 75 -150 gr civarında olsun kamisin ne kadar ince ve hafif olursa seni o kadar a yorar marka model çok farketmez 100-150 tl civarında bir Kamis rahatlıkla isini görür eğer beğendiğin bir Kamis olurda tereddüte düşersen yine burdan konu açarsın yardımcı olurlar
    Rastgele :)

cmhrcnr bunu beğendi.
  10. cmhrcnr

cmhrcnr Yeni Üye

Çok teşekkür ederim o zaman bu özelliklerde kamışlara bakayım yine dediğiniz gibi bi tereddüt olursa yardımlarınızı bekliyorum tekrar :)