Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu makinelerin birbirine üstünlükleri nedir?

Konu, 'Makineler, Olta Makaraları Özellikleriyle Açıklamaları' kısmında mahmutignak tarafından paylaşıldı.

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.
  1. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

Boğazda rapala ile kullanmak üzere Shimona marka bir makine almaya karar verdim.Şu makineler arasında kaldım.Bu makinelerin birbirine üstünlükleri nelerdir?Başka makine önerisi olanları da alabiliriz. Bilgi vere bilecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

SHIMANO ULTEGRA 10000 XSB 4S-ARB+1 BB

SHIMANO ULTEGRA 10000 XSB 4S-ARB+1 BB « Balık Av Marketi

SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA 5+1 BB SHIMANO ULTEGRA CI4 10000 XSA 5+1 BB « Balık Av Marketi

SHIMANO SUPER AERO SPINJOY XT 4+1 BB SURF MAKİNE

SHIMANO SUPER AERO SPINJOY XT 4+1 BB SURF MAKNE Balk Av Marketi

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. duyar

duyar Yeni Üye

mahmut abi öncelikle merhaba abi birde OKUMA makinalara bir göz at SHAMANOLAR biraz pahalı geldi.

4. magnificent

magnificent Aktif Üye

Pahalı olan daha iyidir kesin.. Sen onu al Mahmut abi onu..

5. mahmutignak

mahmutignak Aktif Üye

okuma travantine65 lik var bende.Boğazda ağır kurşunda lpg 'li araba gibi oluyor:D Beni daha az yoracak bir makina arıyorum

6. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Hafifliğine göre seçerdim ben olsam.
    Bu durumda da spinjoy tercihim olurdu

7. popeye1907

popeye1907 Aktif Üye

Biomaster SW8000 PG, Twinpower SW8000 PG ve son olarak Stella SW8000 PG
    Rapala yüzdürmek için en iyi makineler bunlardır. Şayet surf tipi birşey bakıyorsanız yazdığınız modellerin hepsi işinizi görür. Ben rapala için Bull's Eye kullanıyorum, palamutta devri yeterli değil ama lüfer familyası için devri ve çekiş gücü mükemmel.

8. coge

coge Yeni Üye

ya ustalar bende okuma magic 280 makına var bogazda iş yaparmı bu makınaaa bır bılene soralım dedımm

9. ryetik

ryetik Aktif Üye

Ultegra 10000 XSB güç olarak boğazda sizi çok rahat ettirebilecek bir makina ancak CI4 malzeme kullanılmış olan Ultegra 10000 XSA ise aynı güçte ancak hafiflik olarak sizin daha kolay avlanmanızı sağlayacak bir makine.
    Ultegra 10000 XSB 735 gr pirinç CNC kafaya sahip , CI4 10000 XSA 620 gr , soğuk dövme alüminyum kafaya ve fazladan 1 rulmana sahip.
    Spinjoy a gelince , bana göre tam bir boğaz makinası. 540 gr ağırlığında kalamasız bir makina , kullandığınız ipe güveniyorsanız korkmayın asılın makinanın koluna , yanlış hatırlamıyorsam 12 kg drag a sahip , küçük sayılabilecek bir surf makina için müthiş bir rakam.... Handikaplarıda var elbette , bana göre kesinlikle ip ile kullanılmalı ,kalama gerektiren avlarda kullanılması zor , son olarakta bir turda sarımı 84 cm. ( Ultegra 10000 lere göre daha küçük ) Ultegrada ise bir turdaki sarım 103 cm...

Bence hangisini alırsanız alın hiçbiri sizi boğazda yarı yolda bırakmaz ancak daha hazla rahat ettirecek olanı mutlaka vardır , bunu seçmekte size kalmış.
    Şimdiden hayırlı olsun makinanız...

10. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Ultegra 10000 ci4 tam surf bir makinedir, spinjoy ise daha ufak boyutlu yarı surf. Benim fikrime göre tabii. Güç olarak sanki Ultegra ci4 daha öne çıkıyor gibi.
    Ben fiyatı biraz yüksek ama Bull's Eye ı öneririm. Rapala için biçilmiş kaftan süper bir makinedir. Bana kalırsa biraz daha şartları zorlayıp onu alın, 1 kere alın :)

11. caberia

caberia Aktif Üye

benim anlamadığım ultegranın 4500 ü 5500 ü dururken neden 10000 lik aldığınız boşyere hamallık gibi 735-570=165 gr karda olursunuz bence o kadar büyük modeli almaya gerek yok 20000 lik makinayla spin avlanmaya benzer yorulursunuz bunalırsınız

Konu Durumu:
Daha fazla cevap için açık değil.