Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu nasil bir kamis egitimi ?

Konu, 'Sohbet' kısmında heraktitus tarafından paylaşıldı.

1. heraktitus

heraktitus Üye

Bu sene yurtdisinda San Diego ve Los Angeles ta bir muddet kaldim. Yapacak fazla bir sey olmadiginda da balik turlarina filan imrenerek bakiyorum ama kimseyi razi edemiyorum beraber gitmeye. Iki uc tur ile konustum filan gidecem kararliyim derken gidemedik. Tabi icimizde kaldi soylenip duruyorum. Denizden filan biraz uzak duriyim filan derken arkadas kafa dagitalim diye Turk bir grupla basket maci ayarladi. Iyi ok dedik gittik biraz erken gitmisiz parkta dolasirken serap goruyorum zannettim. Cimlerin ortasinda bir adam kamis i almis atip atip cekiyor bir pet siseyi. Not tutuyor vs. Biz unutmaya calisiyoruz delirdim bir yandan da meraklandim. Biraz seyrettik sonra yanina gittik. Kolay gelsin vs. Dedik ne yapiyorsun. Adam basladi anlatmaya iste bilmiyorum dogru firlatmayi okudum internetten geldim calisiyorum. Siseye su ekliyip dolduruyorum degisik agirliklarla calisiyorum. Balik tutmaya gittigimde anlamaktansa hem dogru atmayi ogreniyim gelistiriyim hemde orda zamanimi ogrenmek ile harcamiyim. Eyvallah kolay gelsin dedik arkama bakmadan ayrildim.

Merak ediyorum biz mi biraz salla patiyiz yoksa Bu Amerika lilar yaptiklari isi cok ciddiye alip sonuna kadar daha iyi olmasi icin calisiyorlar ? Yada bizdede boyle bos arazide calisan hafif takintililar var mi ? Yapan varsa soylesin valla dalga gecmiyecem )

Sevgiler.

Ekli Dosyalar:

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. KayaBalığıKaya

KayaBalığıKaya Daimi Üye

Biz biraz salla patiyiz... amaç güzel vakit ve kaliteli vakit geçirmekten ziyade denizde balık varsa ne yapıp edip o balığı avlamak. İşin at çek kısmını olta atmanın zevkini çoğu zaman unutuyoruz. Amaaan ne çalışacam orada öğrenirim diyecek kadar da tembeliz.

4. Ahmet R. ÖZDEMİR

Ahmet R. ÖZDEMİR Daimi Üye

çok iyi ya :)))))

5. ambrosia

ambrosia Aktif Üye

Ben de çalıştım. İstanbulda deniz kenarının aşırı kalabalık olması ve arazide attığınız mesafeyi daha iyi ölçmeden dolayı gitmiştim ve yine gitmek isterim....yani pek takıntıdan değil ! Ayrıca bu atışlara Field Cast de deniyor. Surf atıcılar (mesafe) ve spin (isabet). Harika bir yerdesiniz bence bu fırsatları değerlendirin....

Hele hele İstanbul gibi aşırı kalabalık bir yerde, ilk kez eline kamış alan biri hem kendi, hemde etrafdakiler için tehlike arz ediyor ne yazik ki. Bu sebeple son derece mantıklı bir olay arazide pratik yapmak.

6. Muser

Muser Üye

Çok beğendim, son derece mantıklı bir olay. Ben de sezon boşluğunda, balık olmamasına rağmen atışlar yapmıştım. Etrafta kimseler olmadığı için daha rahattı. Ancak bizde bu sistem pek tutmaz. Çünkü bizde böyle boş arazileri bulmak zor. Bulsanız dahi her yerde öbek öbek mangal yapan insanlar olur :)

7. İsak

İsak Aktif Üye

Fena mı işte, trofe sucuk veya köfte çekeriz :)

8. Selçuk KAYA

Selçuk KAYA Kıdemli Üye

Bende fırsat buldukça şileye gidiyorum bir kaç saat balığı yokluyorum ondan sonra surf kamışla atış lara başlıyorum kumsaldan nekadar atıyorum istediğim yerin nekadar yakınına düşürüyorum vs...

9. renzokuken

renzokuken Aktif Üye

çok mantıklıymış gerçekten de

10. MADMAN

MADMAN Aktif Üye

:D:D:D:D:D:D gördüm koptum valla bende ilk aldığım ekipmanı denerim

11. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Sadabad deresinin kenarında geniş düz yeşillikler var. Yeni dikilmiş birkaç ağaç da olunca ortaya sınırlı bir parkur çıkıyor. Birkaç arkadaşa burada atış tekniklerini gösterme fırsatım oldu boyalı kurşunlarla. Boğazda yapılacak eğitim ya da şöyle diyelim, yeni başlayan arkadaşlar tenis topu ya da zargana topu kullanarak (sahil kamışı için tenis topu- at-çek kamışları için zargana topu ya da bullrag öneririm) mesafe ve isabet çalışması yapabilir. İşin özü kas hafızasının oluşmasıdır. Bir kez oluştu mu, gözünüz kapalı çalışırsınız. Sonrasında kafa üstü atışların inceliklerini oturtmak kalır. Genel olarak bu konudaki en büyük eksiklik belki de farklı atışların gerektirdikleri yüzünden atış sırasında ayakların ve vücudun duruşunun çok büyük oranda yanlış oluşudur. Elinize küçük bir taş alın, bunu en uzağa atmaya çalıştığınızda vücudunuzun duruşuna, kolların konumuna bakın, atış sonrası ne durumda olduğunuza bakın. Kamışla atışta bu ikisi birbiriyle örtüşmüyorsa bir yerde hata yapıyorsunuz demektir.