Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu platforma bayıldım.

Konu, 'Tanışalım' kısmında biu tarafından paylaşıldı.

1. biu

biu Aktif Üye

Hepinize Denizli'den merhaba.

İsmim Bedri, öğretmenim.

Amatör balıkçılık hevesi benide sarınca...

Birkaç bilgi sahibi olmak için rastgele üye olduğum bu siteye.

Sonra muhabbetlerin düzeyi, üyelerin doğa sevgisi ve Yaban Tv den gördüğümüz programcıları(Necmi abi, ...) görünce bayıldım bu siteye. Bakalım daha neler ile karşılaşacağım.

Ekipmanlarım Şöyle:

(Bulunduğum yörede Büyük Menderes Nehri ve birkaç baraj var.) Öncelikle tatlı suda kullanacağım yazın denizde.

Hemen gidip bir dükkandan bisiklet parçalarında duyduğum Shimano 2008 300cm lik 50-80 atarlı bir kamışını aldım. 30 TL

Okuma Boxter BXF60 lık aldım. 18 TL

Çocukken sahil kenarında çok balık tutardım, şimdi yeni oyuncaklarımı kullanmak istiyorum ama av yasağı başlamış.

İlk defa makine ve teleskopik kamış kullanacağım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 21 Mart 2011
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Merhabalar Bedri bey,hoşgeldiniz.:)

Takımınız başlangıç için oldukça güzel.Tatlısuda av için bazı türlerde yasaklar başlarken bazılarında yasak sona ermekte.Denizlerimiz için zaman yasağımız yok.:)

Malzemeleri kullanmayı öğrenmenin en iyi yolu denemektir.Birkaç kopan takım,birkaç sağa sola atıştan sonra her seferinde daha iyi olduğunuzu göreceksiniz.Eğer yakında size yardımcı olabilecek biri varsa tabiki daha iyi olur..:)

4. Selahattin

Selahattin Moderatör Yönetici

Merhaba Bedri hocam hoşgeldiniz keyifli paylaşımlar dilerim:)

5. Volkan

Volkan Daimi Üye

Sevgili Bedri aramıza hoş geldiniz. İsminizi resminizin altındaki Ad Soyad kısmına da yazarsanız, ilerideki yazılarda bizler size hitap ederken zorlanmayız.

Av yasağı başladı ama turna için 1 Nisan'da açılıyor. Umarım meralarınızda turna mevcuttur.

Malzemeleri başlangıç için doğru seçmişsiniz. Özellikle Shimano piyasanın en iyilerindendir, ancak Shimanonun 30 Tl'lik kamışı olduğunu bilmiyordum. Modeli nedir acaba?

6. hunter

hunter Daimi Üye

Bedri bey hoş geldiniz.
    Tesadüfen girip üye olduğunuz yerden,tesadüfen ilgi ve alaka olmadığını çok kısa bir zamanda sizde göreceksiniz. :)

Yeterki siteyi her seferinde ziyaret edin,ve paylaşımlarda bulunun.

7. biu

biu Aktif Üye

Bulunduğumuz bölgede Sazan, tatlısu levreği bulunuyor. Turna yok malesef.

İnternetten Shimano kamışlara bakınca gayet uygun fiyata aldığımı bende farkettim. Ama kendi kamışımı bulamadım internette. Zaten 2008 yazıyor.

Bir soru sormak istiyorum.

10-30 atarı olan kamışlarla 100 gr lık kurşun atılırsa kamış kırılır mı?

Bulunduğumuz yerde ağaç çok 3metrelik kamışım sıkıntı yaratabilir belki. O sebeple 2.10 m lik almak istiyorum, ama atarı hep düşük oluyor bu kamışların.

8. Surffishing

Surffishing Daimi Üye

Öncelikle bu kamışı ilkkez gördüğümü söylemeliyim.Sanırım taklit ürünlerden biri olmalı.Birkaç farklı taklit Shimano vardı hatırladığım.

Bu kamış ile 100gr kurşun atmak çok sağlıklı olmaz.Kırılmasa bile (ki kırılması muhtemel) istenilen mesafeye gitmeyecektir.

9. Volkan

Volkan Daimi Üye

Bedri bey yanılmıyorsam kamış çakma Shimano :D Olsun başlangıç için iyi.

Evet 10-30'luk atarı olan kamışla 100 gr ağırlığı atarsanız kamış kırılabilir, ama daha önemlisi o 100 gr'lık ağırlığı asla uzağa atamazsınız. Kullanacağınız ağırlık mutlaka kamışınızın atar değerleri arasında olmalıdır.

Anladığım kadarıyla yemli avlanacaksınız, o yüzden Surf kamış dediğimiz, atar değeri 100 gr ve üzeri olan kamışlardan edinmelisiniz ki bunlar mutlaka 3 metrenin üzerinde olurlar.

3 metrenin altında olan ve atar değeri 50 gr'a kadar olan kamışlar, spinning dediğimiz at-çek avları için kullanılırlar.

10. mrtsezal

mrtsezal Aktif Üye

yenı takımınız hayırlı olsun,güzel avlar gerçekleştirirsiniz inşallah,

erdal bey'e katılıyorum shimano kamış konusunda,taklit ürün de olsa yapacak bişey yok:)

el alışkanlığınızı geliştirirsiniz atış anlamında.....sonra daha iyi ve orjinal bir kamışla

avlanmaya devam edersiniz, rastgele......

11. biu

biu Aktif Üye

Çakma kamışım başlangıç için işimi görür umarım. Kırılsa da üzülmem artık.:)

Sizden öğreneceğim çok yöntem var ama ben 2 li dip oltası ile hamur, mısır, t.ciğeri gibi yemler kullanıyorum. Yeni setle de başlangıcım bu yemler olur. Mendereste kaşık, 10cm lik iğneli kullanılacağını pek sanmıyorum.

Fakat 2.5 cm lik slikon suni yemler var, iş görür mü? Birde esans alırım.