Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu rapala hakkında ??

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Lazarus tarafından paylaşıldı.

1. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

oskar rapala levrek ve lüferde kullanmayı düşünüyorum nasıl görünüşü[​IMG]

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Bence bununla zaman harcama.
    Hiç mi işe yaramaz, yarayabilir. Ancak buna atlayan balık her şeye atlar.
    Ama çoğu zaman da hiçbirinin ilgisini çekmez.
    Ayrıca kullanımı da zor.

4. Elixer

Elixer Aktif Üye Gold Üye

Lüfer ailesi için inci beyaz, limon, altı turuncu/kırmızı tarzı, kırmızı kafa, 12-14 cm sahteleri tercih edebilirsin. Kendo seabass minnow 125/145, remixon fortuna salti tercih edebilirsin. Bu tarz mafsallı sahte kullanan görmedim. Sanırım erimden dolayı kullanılmıyor. Ayrıca renk de pek tercih edilen bir renk değil. İş yapmaz diye birşey yok ama verim alamayabilirsin.

oguzhansukur, NRT75 ve yawruaslan bunu beğendi.
  5. KİNYAS

KİNYAS Üye

oklavaya atlayan dişli buna da atlar...

6. yawruaslan

yawruaslan Aktif Üye

gerekli cevap verilmiş balık varsa herşeye atlayabilir ama iş görenler yukarıda

7. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Kısa zamanda çok meşhur olan Kendo Seabass minnow 14.5 cm den sonra 12.5 cm 21 gramlıklar da lüferde iyi çalıştı.
    Bundan sonra mı önce mi geldi bilmiyorum, Kendo'nun 16 gramlık Blade Minnow 125F de ince yapısı ile işe çok yarayan bir sahte.
    Belki kullananlar aksiyonunu yetersiz bulup seabass peşine düşmüş olabilir. Ancak blade minnow da aynı IMA Naborone gibi kısa aralıklarla hız değiştirerek
    kullanıldığında mükemmel bir sahte. Alıp ta kullanmayanlar makine kolunu yarım tur çok hızlı yarım tur yavaş çevirerek kullanabilir.
    Sea bass minnow almak isteyip piyasada bulamadığınız zaman blade minnow alabilirsiniz. Bu sahteyi gözardı etmeyin. Formu daha güzel.

Bunlar şimdi artan döviz kurları nedeniyle fiyatı uygun, gerek erim uzaklığı, gerek işe yaramaları ve renk çeşitliği nedeniyle sürekli yanımızda olması gereken malzemeler içine girmiştir.

BlazenHK, Mehmet Fatih, mrt55 ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  8. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

bugün denedim sabah cok yosun vardı rapalacının baş düşmanı yosun herhalde.. neyse saat 7 buçuktan sonra hava ıyıce aydınlanınca ınat ettim ve bir kaç kez gördm balık kovalıyor fakat dibine kadar gelıp geri donuyor ... bu rapala alsında benım degıl turna için verildi.. lakın levrek için belki olabilir dedim yeşil rengınden dolayı

9. willrock

willrock Üye

Fazla büyük boy değilse hocam iş yapabilir. tabiki dengede yüzmesi çok önemlidir. Youtube'da izlediğim yabancılar sırtı çekenlerde gördüm bu tür rapala kullanlar bayağı vardı. ama genelde ortadan 1 kırma olan şekildeydi ama bayağı iş yapıyordu.

10. Lazarus

Lazarus Aktif Üye

yuzusu cok ıyı lakın bu ıngılızlerden nefret eder oldum o nasıl bır rahatlık :D derinden de gıdıyor rapala birde su cıkrıkları merak edıyorum alıexpresste aynısından gordum

11. Mehmet Fatih

Mehmet Fatih Daimi Üye

Bu ''Blade minnow'' resmen odun gibi geliyor millet neden öneriyor derken yorumunuza denk geldim çok iyi oldu Bülent abi- kendimce çok yetersiz bulmuştum aksiyonunu önüne yinede yüzük takmayı planlıyorum yüzük bence aksiyonu çok olumlu yönde etkiliyor sağ sola yalpalamada.