Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu sabahın süprizleri - silivri

Konu, 'Balık Avı ile İlgili Fotoğraflı Av Hikayeleri' kısmında duzensiz tarafından paylaşıldı.

1. duzensiz

duzensiz Daimi Üye

saat 4 buçuktu evden çıktım, aşağıya indiğimde ezan okunmaya başladı. acele bir şekilde 8-10 adet tekemi çıkarttım irilerinden birazda ufaklarından aldım yanıma ispari vs olur tavalığım garanti olsun dedim..

ilk vuruş 5 buçuğa doğru geldi, iri balığı anlayabiliyorum vuruşundan haramiler gibi tırtıklamıyor misineden biraz bıraktım tamam dediğim an tasmayı vurdum fakat nafile yaşayacağı varmış, yemi götürdü :)

aradan geçen yarım saat ve heyecanlı bir bekleyiş bende. balığı beklerken bir baktım pavuryanın biri iskeleye çıkmaya çalışıyor tabikide yardımcı oldum arkadaşa :D kepçede oldu bir pavurya boş dönmeyecektim en azından :)

sonrasında birkaç atış birkaç cılız vuruş haramilerden.. vakit geçiyor ben tetikteyim herşey olabilir burası silivri ;)

oturduğum nokta tam köşe. oltayı yukarı toplarken yemin dipten çıkıp gözüktüğü sırada bir balık ama ne güzel bir balık. köşeyi döndü direk benim yeme hamle yaptı o an anlatılmaz işte dizlerimin bağı çözüldü. yemi tam ağzına aldığı sırada o heyecanla zamansız bir tasmalama yine olmadı. dizlerimi dövüyorum ama ne fayda :(

o heyecanla birkaç atış daha, oturmam ne mümkün ayaklandım yemi dipte bekletmek yerine gezdirmeye başladım iskele çevresinde. birkaç atış sonrası ve o beklediğim hareketlenme misinemde. biraz saldım ve tasmayı bastım bu sefer oldu işte balık oltada geliyor :) fakat farklı geliyor levrek gibi direnmiyor sağa sola fişekliyor balığı suda gördüğümde ne alaka dedim lüfer tekeye atlamazki :confused: aynende öyle oldu lüfer falan değildi bu balık :)

yem çift takılmış orta boy teke, misine angelkiss 0.45 (sağlam olsun) iğne sasame chinu 2 numara, süre 2 saat.

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. hunter

hunter Daimi Üye

Sevgili Hüseyin tebrikler,

Sonundada olsa şanssızlığını kırmışsın,boş dönmemişsin.

4. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Tebrikler Hüseyin
    O kaçanların hesabını yarın sabah sorarsın artık.

5. ozi

ozi Aktif Üye

Tebrikler Hüseyin. Bu lüferden çok deniz alasına benziyo sanki. Pavurya iyi poz vermiş ancak. RAsgele.

6. löngöz

löngöz Daimi Üye

tebrikler Hüseyin,,kaçanları daha sonra telafi edersin....rasgele.....

7. tanbays

tanbays Aktif Üye

Sevgili Hüseyin Raporun ve resim çekerken çaban gerçekten takdire şayan örnek bir rapor biçimi..
    Fakat ; Balık deniz alası ve avlanması yasak malesef...
    Umarım bundan sonra dikat edersin...

8. balıkoltası

balıkoltası Daimi Üye

Tebrikler Hüseyin. Artık deniz alası raporlarını da okuyacağız demekki :)
    Pavurya da süper. Afiyet olsun..

9. ishak BALLICA

ishak BALLICA Aktif Üye

Sevgili Hüseyin az olmuş öz olmuş...İnşallah gönlüdeki avların denk gelmesi dileği ile rastgele kardeşim...:)

10. özcan bolat

özcan bolat Daimi Üye

güzel bir rapor paylaşım için teşekkürler

11. müthişaman

müthişaman Daimi Üye

Deniz ve ala çok zaman bir araya getirmekte zorlandığım ikili.Yasak bir tür olsa da sudan çıkmış güzel bir balık.