Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu sahte iş yaparmı ?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında umut60 tarafından paylaşıldı.

1. umut60

umut60 Yeni Üye

Öncelikle merhaba foruma yeni kayıt oldum ara ara kıyıdan alanmaya çıkıyorum ve at çek yapmak için bu sahteyi aldım nerdeyse hiç bilgim yok at çek hakkında ve birazda bu sahteyi sevdiğim için aldım :)
    sizce iş yaparmı silikon çok yumuşak ve ağır bir sahte

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Hoşgeldin Umut,

Silikonu nerede kullanmayı planlıyorsunuz? İmza ayarlarınızda şehir adı yazılmamış. Tatlı su tuzlu su olarak av sahanız ve yakalamıyı planladığınız balıklar nelerdir?

4. umut60

umut60 Yeni Üye

Hoşbulduk , yeni açtığım için hesabı daha hiçbirşey yazamadım kusura bakmayın benim hatam belirtmedim Kuşadası'nda yaıyorum ve denizde kıyıdan sanırım sadece levrek çıkıyomuş sahteyle konuyla ilgili pek bilgim olmadığı içinde bilemiyorum tam :)

5. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Umut bu sahte genelde tatlı suda kullanılır. Tatlı suda turna t,lı su levreği ve sudak avlarında başarılı avlar yapar

Denizde levrek avlarında birkaçkez kullandım ama levrek alamadım. Ancak levrek alan olduğunu biliyorum. Özellikle dere ağızlarında sabah güneş doğarken levrek alabilirsin. Ancak alttaki üçlü iğneyi çıkarmalısın. Üstteki iğne fazla fazla yetecektir. Alttaki iğne ot çöp toplamaktan ve levreği ürkütmekten başka bir işe yaramaz.

Bu sahteyi denizde her kullanımdan sonra tatlı suyla güzelce yıkamalısın. Aksi halde bir kaç av sonra sertleşip yırtılır.

Bunun dışında silikon olarak ragot raglou ile daha başarılı avlar yapabilirsin.

http://www.baliksevdam.com/forum/kiyidan-silikon-raglou-avlanma-taktikleri-4021.html

Vedat abinin yukarıdaki konusunu incelersen senin için faydalı olacağını düşünüyorum.

6. umut60

umut60 Yeni Üye

çok teşekürler söylediğiniz sahteyide bir deniycem bunlarda boy ve renk olarak bir öneriniz varmı acaba ?

7. Yakamoz

Yakamoz Aktif Üye

Benim favorim 10.5 ama 8 de güzel iş yapar

Renk olarak şeffaf gri simli, şeffaf mavi simli, kırmızı beyazı, yeşil beyazı

gece yada çok bulanık suda düz beyazı:harika:

8. umut60

umut60 Yeni Üye

Çok teşekürler yardımınız için inşallah güzel bir levrek avlıycam :)