Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu sahteler ile ne tutulur? Yardımm

Konu, 'Olta Malzemeleri ve Balık Avı Ekipman İncelemeleri' kısmında ilgazpetcom tarafından paylaşıldı.

1. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

Abiler, Arkadaşlar, Kardeşler :)

aşağıda fotolarını eklediğim yeni aldığım sahte yemler ile günün hangi saatinde hangi balıkları tutabilirim.

Sahteleri aldığım kişi lüfer, levrek gibi büyük balıkların hepsinde işe yarar dedi ama ben pek samimi bulmadım.

Mesela 27 Ekimde olacak tekne organizasyonunda kullanabilir miyim? kıyıdan hangi saatlerde verim alabilirim.

Tecrübe ve bilgilerinizle yardımcı olduğunuz için şimdiden hepinize teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 13 Ekim 2013
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. onder

onder Aktif Üye

Kırmızı ve Gümüş renkli olan belki iş yapar Lüfer için, en alttaki döner kaşık Alabalık için ama istisnasız hepsi turnada iş yapacaktır bana göre.

4. Theseus

Theseus Aktif Üye

Yukarından aşağı; 1 ve 3 açık havada,2 ve 4 bakır renkler az güneşli kapalı havada lüferde iş yapar.
    en alttaki 2 numaralı kelebek iri alabalık ve ufak turnada açık havada işe yarar.

5. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Anladığım kadarı ile bu sahteler ile denizde verm alamayacağım :(

6. Theseus

Theseus Aktif Üye

İlki dışında tatlısuda da verimli olur.Sonuncusu zaten tatlısu için.

İlki de bir ihtimal tatlısuda iş yapabilir ama zor,çünkü zargana sahtesine tuzlusudaki avcıları özellikle de lüfer tepki verir.

7. ilgazpetcom

ilgazpetcom Aktif Üye

yani ilkini tuzlu suda lüferde kullanabilirim. süper o zaman ya benim derdim tuzlusu zaten :) teşekkürler bu arada

8. sabora

sabora Daimi Üye

3, 1 in arkadan görünüşü, 4 de 2 nin arkadan görünüşü zaten sanırım Genco. :D

Bence ilk iki resimdekiler lüfer için denenebilir. Attaki meps zaten alabalık için. Ama kasna ve turna tarzı balıklarda da iş yapabilir. Önder'in dediği gibi hepsi tatlı suda çalışabilir.