Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu sahteler iş yapar mı?

Konu, 'Balık Avında Kullanılan Sahte Yemler' kısmında Horozbina tarafından paylaşıldı.

1. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

http://www.baliksevdam.com/forum/kendo-haryu-125mm-13-a-15110.html Burak’ın açtığı Haryu 13 nolu rengi aradığı konudan bu konuya geldik. Berke bu konu içinde ve bir başkasında benden sahte resimleri istedi.
    Neyse 8 günde Tekirdağ’dan dönebildim de Berke’nin isteğini yerine getirmeye çalışayım. Bu 8 günde tek olta atmadım fakat 350 gramlık lipari haberi beni sevindirdi.
    Aşağıdaki resimleri görüp Allah şifa versin diyenlere de, akıl fikir versin diyenlere de şimdiden teşekkürler.
    Önce kendimi kendime affettirmem için Yekta’ın Çanakkale’de ava gittiği arabanın bagajının resmini ekliyorum. Bunlar arabasının bagajındakiler arka koltuk da fena değil. Teknesi ise süper sırtı dip vs ile dolu. Kamışlarının da bir kısmı arabada, ancak yerinden çıkardıktan sonra arabaya birini koyacak yer bulamadığımızdan benim arabaya koyduk. Ayrıca İzmit, Fethiye, Kumluca’daki malzeme rezervleri de iyiymiş. Bir ara burada satış yapıp burayı mağazaya çevirdin şakası nedeniyle foruma da pek girmiyor.
    Bunları alırken kardeşleri ve çevresindekileri de düşünmesinin yanında farklı şehirler için de alım sayısını arttırınca o da benim durumuma düşmüş.
    Yol üstünde Yekta ile buluştuk, amaç hem torunu görmek hem Yekta’ya silikon vermek.
    Benim torun Yektanın oğlu kamışlardan Forcemaster ı tercih ediyor. Yol üstünde kamışı sallayıp dede attııım diyor sonra da makinenin kolunu çeviriyordu.

Fotoğrafta bagajdakiler tam iyi görünmüyor ama sandık en adisi maxrap silme, silme sahte dolu. İki kasa da arka koltukta var. Biri Duo diğeri daiwa mı ne diyorsunuz onlardan ve duel ima falan ıvır zıvır.

YEKTA, emrmtn, murat250471 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Berke’nin istediklerinin resmini çekmek için üst kata çıkıp bulmam lazım bunlarla idare etsin artık.
    Önce birkaç makine twinpower hala ortada yok bulamadım. Berabere kaldılar 2 Daiwa 2 Shimano .

Bu sene sanki kalamar varmış gibi birkaç kalamar zokası kırmızıları bulamadım.

LRF cilere nispet, Shore Jigler. Major craft, Cultiva Gekitou, Sea ride benim gözdeler de var da, sanırım Tekirdağda unutmuşum ya da üst kattalar. LRF de nereden çıktı bu kıyıdan jig denizde balık varsa yakalayanın yüzünü güldüren yöntem. Levrek de alırsınız sinarit de hatta zargana.

Ne lüferler levrekler yakaladı bu.

Cultiva, Williamson vs.

Silikonları tarlaya yaysam epey alan kaplar. Bunlar bulabildiklerim, arada Hamdi’nin bunu da dene diye bana kakaladıkları nerede bilmiyorum hiç denemediklerim bir dolu.

Bir de böyle kutularda silikonlar var. Sert sahtelerin de bunun gibi kutularda olup bekleyenlerini görmeyin.

Su üstüler, hibrit popper tam popper vs.

Ivır zıvırlar

Balığa gittiğimde götürdüğüm 36 gözlü çantadan şimdi çıkarıp resmini çektiğim birkaç sahte
    Birkaç sırtı yemi

Su yüzü görmemiş daiwalar

Kutusundan çıkmamış bir grup daha sıkıldım yeter bu kadar. İkisi çok taze Adana yolcusu.

4. despiro

despiro Aktif Üye

koleksiyon güzelmiş Bülent abi ,,,,

5. sessizdenizci

sessizdenizci Daimi Üye

Bunu paylaşman iyi oldu, benim mütevazi 2-3 çantama fazla diyenlere gösteririm :)

Bu arada sahteler mükemmel, özenle seçilmişler. LRF lerden arayıpta bulamadıklarımızı var.

Bol ve keyifli avlar...

6. sabriyazici

sabriyazici Daimi Üye

Hayırdır abi satılık mı :)

7. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Dükkancılar görürse bu konuyu eksik sahteleri senden, olmadı Yekta'dan tamamlarlar artık.. :)

arkadas, YEKTA ve despiro bunu beğendi.
  8. Stolz

Stolz Aktif Üye

Burdaki bazı balık malzemecilerde bile bu kadar sahte yok, gel sana dükkan açalım Bülent abi

Horozbina bunu beğendi.
  9. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Yok satılık değil, daha varsa alınık:D

Bu resimler dışında Türkiye'de sadece bende olanlar var.
    Markası burada pek duyulmamış, Plat, Samurai Fishing görse ağızları açık kalır :)

Bunları ortaya döküp resim çekerken böyle tüketici olduğuma utanıp resim çekmeyi kestim.

sabriyazici bunu beğendi.
  10. Horozbina

Horozbina Daimi Üye

Not: Feed Shallow yeşil Plus ve en alttaki benim değil. Yusuf için sipariş verip almıştım. Ben yokken gelmiş yarın göndereceğim.

despiro bunu beğendi.
  11. Berke Öztürkmen

Berke Öztürkmen Aktif Üye

Bülent Abicim zahmet etmişsin çok uğraşmışsın ama okuması çok keyifli bir konuya da imza atmışsın. Fotoğraflara bakarken benim gibi bir malzeme hastasına, şundan var şundan yok şundan da alayım dedirttin ve çok fena gaza geldim :D

Gelelim fotolara :)

Bir Shimano delisi olarak Daiwa yı makinede çok tercih etmem ama sırtılarını severim. Exsence ve Sustain ağzımın suyunu akıttı ve lütfen onları mermer gibi sert yüzeylere koyma içim cız etti :) Bu sene kalamar mevsimi başlamadan 2500 lük bir Aernos düşünüyorum. 4000 liklerim büyük kaçar.

Yo-zuri Hayabusanın kutusuna girip poz vermiş ama hayabusa kutusuz da yakıyor. Dün malzemeciye gittim Hayabusanın yeşilinden alacaktım ama kalmamış gelmesini bekliyorum. Yalnız 3,0 boy olsa iyi olacak ama gelecekler hep 3,5 olsun artık.Üstteki silikon karides komşunun ürünlerinden galiba :D

Jigler güzelmiş.

Silikon duckfin daiwaların her renginden birkaç tane aldım ama pembelerini görmemiştim. Çok güzelmiş. Burada bir abimiz pembe ve kırmızı silikon ile levrek avında iddialı , güzel sonuçlar aldığını söyledi geçen yıllarda.

Ne çok silikon toplamışsın yahu. Ben evde malzemelerimi kendi kutularında değil özel kutularda saklamayı sevdiğimden özellikle silikonları renk renk ayırıp saklıyorum. Kırmızı pembe olanlar açık renkleri boyuyor aksi taktirde. Silikon sprey de aldım gayet faydasını görüyorum.

Popper ve penciller çok güzeller çok da çeşitliler. Daiwanın Burning sardine lere bayılıyorum. Tackle House feed popperları unutmuşsun onlar nerdeler esas onları merak etmiştim ben :)

Daiwa morethan crosswake, tackle house feep shallow a benziyormuş dikkat etmemişim. Şu feed shallowların yeşilinden ve beyazından ben de düşünüyorum.

Tekrar ellerine sağlık abim :harika:

Horozbina bunu beğendi.