Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu şamandıra konusunda biri bilgi verebilirmi?

Konu, 'Kıyıdan Balık Avcılığı ve Uygulamalı Teknikleri' kısmında parahol tarafından paylaşıldı.

1. parahol

parahol Aktif Üye

Mobydick Bobber With A Brain - Akıllı Şamandıra - Outdoor - Hepsiburada.com linkteki şamandıra yaklaşık 25 tl yeni başlayanlara çok kolaylık sağladığı söyleniyor linkte videosuda var bir bakıp fikrinizi söylermisiniz ..akıllı şamandıra olarak geçiyor...ve nasıl takılır bu okuma tr makinam var genelde hazır takımlar kullanıyorum ..şamandıra nereye takılır nereye sabitlenir?? uçtaki sabit sunni yemden nekadar geride olur bilgi verebilirmisiniz...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. therasmus

therasmus Aktif Üye

Merhaba,
    Mesajlarınızdan bu işe yeni merak saldığınız belli o sebeble hayırlı olsun diyorum.:)
    Bahsi geçen akıllı şamandıra sistemini bir mühendis gözüyle değerlendirdiğimde pek de bir işe yaramayacagına kanaat getirdim.Yinede siz bilirsiniz.
    Normal şamandıra nasıl takılır diye soracak olursanız önce bir tane şamandıra ve stoper edinin bunları inceleyerek nasıl oldugunu öğrenirsiz,kısaca anlatmak gerekirse,şamandıra delikli top,stoper ise sıkıştırma ve durdurma özelligindedir.
    Yani misinaya istediğimiz derinliği vermeye yarayan yemin deniz tabanına oturmasını engelleyen bir sistemdir.
    Bu konuyu gecersek,siz öncelikle bol bol araştırın sordugunuz sorular bu forumda yada başka forumlarda detaylı şekilde anlatılmış cizilmiştir.Çok basit soruları buraya yazana kadar araştırın,balık tutanları izleyin soru sorun.
    Ve ayrıca her balığın yakalama sistemi ayrıdır.sahte ile hangi balık,şamnadıralı sistem ile hangi balık ,çapari ile hangi balık yakalanır bunları öğrenmelisiniz,kısacası öncelikle bölgenizde çıkan bir hedef balık belirleyin sonrada o balık nasıl yakalanır diye araştırın.
    Rastgele.:)

4. parahol

parahol Aktif Üye

bu akıllı şamandırayla ilgili nette vidyolara bakarsanız stoppera gerek yok serbest bırakın gibi diyorlar...sorum şu her şamandıraya stopper şartmıdır ve suni balık kullanıyorum bn kurşun takmadan bu şekilde de şamandıra kullanılabilir mi..

5. therasmus

therasmus Aktif Üye

Sanırım yazdıklarımdan bişey anlamamış yada okumamışsınız.:confused::confused::cool:

6. parahol

parahol Aktif Üye

levrek yakalamk istiyorum makinam kamış uygun sordum rapala ve maket balıklarım var şamandırada alim mi merakım bu :((

7. therasmus

therasmus Aktif Üye

Aklıma şu geldi,

"Bir üvnseritnede ypalaın arşaıtramya gröe, kleimleirn hrfalreiinn hnagi srıdaa yzalıdkılraı ömneli dğeliimş. Öenlmi oaln brincii ve snonucnu hrfain yrenide omlsaımyış. Ardakai hfraliren srısaı krıaışk oslada ouknyuorumş. Çnükü kleimlrei hraf hraf dğeil bri btüün oalark oykuorumuşz.

Ama sizinki, bu da değil.
    Anladığım kadarıyla cevap veriyorum,hayır almayın.:harika::harika::harika:

8. parahol

parahol Aktif Üye

İŞE YARAMAZ YANİ... peki sunni balıkta balıkçılar kurşun takmana gerek yok dedi bu doğrumu...

9. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

Kıyıdan Atçekle avlanacaksanız şamandıraya gerek yok.. o paraya 2 fortuna yada az daha ekleyip bi max rap edin..
    Israrla ve inatla soruyorsunuz birde ben söyleyeyim ALMA...
    Atçekte kurşun takılmaz sahtenin önüne.. Takan varmı var..
    Sahteyi yere taktıran da var..
    Velhasıl spin kamısın olmalı 10-40 atarlı mesela.. Hafif diyebileceğin 10-20 gramlık sahteleri rahatlıkla atabilesin diye..

10. parahol

parahol Aktif Üye

spin kamışım var 2 fortuna ve max rap nedir link verip anlatırmısınız...onlardan alayım...

11. Fatih Koç

Fatih Koç Daimi Üye

spin kamışın varsa işin kolay.. googlea rapala max rap suniyem yazınca çıkıyor yada fortuna salti yazarsın 3 te biri fiyatınadır ilk başta iş görür..
    Strike pro 145 flerde favorilerdendir denemek lazım zaten ardından çorap söküğü gibi gelir saltigalar, imalar, smithler hele bir başla sen bi yerdende..
    rastgele..