Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

bu şamandırayı tavsiye edermisiniz...

Konu, 'Şamandıralar, Şamandıraların Kullanılması, Özellikleri ve Genel Bakış' kısmında parahol tarafından paylaşıldı.

1. parahol

parahol Aktif Üye

Mobydick Bobber With A Brain - Akıllı Şamandıra - Outdoor - Hepsiburada.com linkteki şamandıra yaklaşık 25 tl yeni başlayanlara çok kolaylık sağladığı söyleniyor linkte videosuda var bir bakıp fikrinizi söylermisiniz ..akıllı şamandıra olarak geçiyor...ve nasıl takılır bu okuma tr makinam var genelde hazır takımlar kullanıyorum ..şamandıra nereye takılır nereye sabitlenir?? uçtaki sabit sunni yemden nekadar geride olur bilgi verebilirmisiniz...

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. agartan

agartan Moderatör Yönetici

Bu şamandıra yemli avlar için.

4. tncrcn

tncrcn Yeni Üye

alabalık ve turna avları hakkında yazılar bekliyorum takım ve avları hakkında tüyolar

5. murathoca42

murathoca42 Yeni Üye

Kardeşim yazını yeni okudum.Belki de cevaplarını bulmuşsundur ancak ben yine de fikrimi beyan edeyim.Öncelikle bu şamandırayı nerelerde kullanacağın çok önemli.Şahsen gittiğim avlakların çoğunda takılma ve kopma problemleri yaşıyoruz, bu ürün pahalı bir ürün dolayısıyla koptuğu anda yandı gülüm keten helva.Ürün bende var ve yaklaşık 2 yıldır ara sıra kullanıyorum.Çok işlevsel olduğunu düşünmüyorum bu arada. ama sana kısaca bilgi vereyim. Eğer ürünü aldıysan anlatacaklarımı daha iyi anlarsın.Ürün montajı oldukça kolay.Misinayı şamandıranın tersinden bir uçtan bir uca geçiriyorsun,normal şamandıra montajında misina şamandıranın üzerinden geçirilirken bunda altından geçiriliyor, yani ters bağlanıyor, 15 cm altına 10-15 gr'lık bir kurşun bağlıyor ve ve kurşunun altına bir stoper koyuyorsun. son olarak da kösteğini bağlıyorsun. Kösteği tek iğneli yapman daha iyi olur çünkü dolaşma ve takılmayı önler. Şamandırayı suya attığında önce suyun içerisinde yatık vaziyette duruyor, tüpün kenarındaki delikten içerisine su dolmaya başlıyor.Bu esnada bağladığın kurşun zemine değinceye kadar misinanın salınımını sağlıyor.Yani bu düzenekte şamandıra sabitlenmiyor.Su dolunca tüpün içerisindeki kurşun hareket ederek aşağı kayıyor ve misinanın salınımını durduruyor.Ters şekilde bağlanmış olan şamandıra kurşunun diğer tarafa kaymasıyla düz bir şekilde dikiliyor.Ben bu sistemle baya balık aldım ama emin ol kullanımı çok zahmetli.Bir kere gece avlanıyorsan sıkıntı çünkü şamandıraya fosfor takamıyorsun,(ben kendi yöntemlerimle başardım).İkincisi düzeneğe uygun kurşunu bulmak çok zor,hafif kurşun misinayı aşağıya çekmiyor,ağır kurşun ise şamandıranın su üzerinde dik durmasını engelliyor ve sıkıntılı tarafı bunun orta yolunu bir türlü bulamıyorsun.Üçüncüsü her seferinde sistem sağlıklı bir şekilde çalışmayabiliyor.Atıyorsun ve bakıyorsun ki şamandıra dikilmiyor,hadi bakalım çek bir daha at.Dördüncüsü ve en büyük sıkıntı da bu: şamadıra dikildikten sonra misinayı germen gerekiyor ancak kurşun hafif olduğundan misinayı yeterince geremiyorsun.Hafif hafif çeksen bile gerilmeden kıyıya doğru gelmeye başlıyor, dolayısıyla ne yaparsan yap oltan gergide durmuyor ve hep salık.Gittiğim temiz avlaklarda bazen kullanıyorum ben bu şamandırayı hatta bu sene 1-2 kez ancak kullandım.Çok işe yarar birşey olduğunu düşünmüyorum şahsen.Zaten ürünün videolarında da şamandıranın su üzerinde nasıl durduğu ve misinanın gerginliği hiç gösterilmiyor.Sadece balığın vuruşu ve çekilişi gösteriliyor.Benim şahşi tavsiyem,bu ürüne bu kadar para verip almaman, ama yine de sen bilirsin.Saygılar

bilalemmi bunu beğendi.