Duyuruyu Kapat
Google Gözat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Bu sazan mı? Yoksa başka tür bir balık mı?

Konu, 'Tatlı Su Balıkları ve Balık Çeşitlerine Genel Bakış' kısmında dert36 tarafından paylaşıldı.

1. dert36

dert36 Yeni Üye

Bu balığı bu sabah yakaladım. Yem olarak hamur kullandım. Balığın 4 tane bıyığı vardı. Ağzı büyüktü. Oltanın iğnesini ağzından çıkarana kadar canım çıktı. Bu balığın türü nedir?

Bi de oltanın iğnesi ağzından çıkmıyordu. Çıkarmaya çalışınca balıkta can çekişiyordu. Ben de can çekişmesin diye balığın kafasına taşla sert bir şekilde vurup öldürdüm. Bu yaptığım şey yanlış mıydı?

2. Sponsorlu Bağlantılar
  3. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Balığın adı Bekir, bir sazan türü. Balığın boğularak yani oksijensizlikten ölmesindense bu şekilde öldürmek daha iyi.

4. nuri deniz

nuri deniz Aktif Üye

Bir çeşit Sazan balığıdır...Ancak kendi halinde bırakıp ölmesi daha şık olurdu...Kafasına vurup öldürmek biraz zalimce gibi geldi bana....Yinede keyfin bilir...

5. dert36

dert36 Yeni Üye

Farklı bir balık yakalayabildiğim için mutlu oldum :) Teşekkürler. İğne balığın ağzında sıkışmıştı. Çıkaramıyordum. Çıkarmaya çalıştıkça balık çırpınıyordu. Acı çekmesine dayanamadım. Ölecekse bir seferde ölsün acı çekmesin dedim.

6. dert36

dert36 Yeni Üye

Teşekkürler :) iğne balığın ağzında sıkışmıştı. Çıkaramıyordum. Çok acı çekiyordu balık. Bana boğularak ölmesi daha zalimce geliyor. 15 dakka boyunca acı çekiyorlar çünkü. Boğularak ölmek çok acı bilen bilir. Kafasına sert bir taş darbesiyle 2-5 saniyede hemen ölüyor. bir kaç saniye acı çekmesi mi daha zalimce yoksa 15 dakka acı çekmesi mi daha zalimce ? İlk defa bir balığın kafasına taş vurarak ezdim. Poşetin içinde bekletince dakkikalarca çırpınıyor. İnsan üzülüyor

7. murat karahan

murat karahan Aktif Üye

Kafasında, gözlerin biraz arkasına bıçak batırarak daha kısa sürede öldürebilirsiniz. Doğada bile bir yırtıcıya yakalandığında o kadar kısa bir ölüm yaşamayacaktır.

8. dert36

dert36 Yeni Üye

Tavsiye için teşekkürler :) dakikalarca boğularak can vermesine insanın yüreği dayanmıyor. Madem sonunda ölecekse daha acısız ve daha çabuk ölsün. Taşla kafasına vurunca da hemen öldü zaten :)

9. Strongerstriker

Strongerstriker Üye

İskorpit yakalamıstım, ben tutmak istemedim ordaki balık tutan birine dedim şunu cıkartabilir misin diye bayagı yutmustu.. Adam baktı olacak gibi değil makasla balın yanağını kesti bez keser gibi. Öyle hızlı oldu ki ne yapıyorsun bile diyemedim. Sonra kancayı cıkarttı balıgı da attı kayalıklara kediler yer diye.

10. tolga1903

tolga1903 Üye

Almanyada tutdugunuz herbaligi basina vurup bayiltikdan sonra kalbine bicak batirip öldürmek zorundasiniz,eger kontrol gelipde bicak izi görmez ise 800€ cezasi var
    Birde su sekil düsünün baligi kenara koyuyorsunuz cirpina cirpina ölüyor

11. dert36

dert36 Yeni Üye

Keşke balık öldükten sonra yanağını kesseydi. Neden balığı attı onu anlamadım. Yanağını kesince yenilmez hale mi geliyor sanki